רמת השרון

על חודו של קול

נכון לצהרים תושבי רמת השרון עדיין אל יודעים אם הם לקראת סיבוב בחירות שני ב-13 בנובמבר בין אבי גרובר ורוני בלקין או שגרובר, שבבוקר הוביל עם 38.6% מהקולות, הצליח להגיע ל- 40% מהקולות ולנצח בסיבוב הראשון. ההכרעה תתקבל רק לאחר ספירת קולות החיילים והנכים

שרון יונתן 31/10/2018
יצביעו פעם שנייה? (תמונה להמחשה צילום: באדיבות יהושע יוסף)

חוסר ודאות כזה לא זכור במערכת בחירות ברמת השרון כבר שנים רבות. גם ביום שאחרי הבחירות, לפחות עד מועד סגירת העיתון בשעות אחר הצהריים, לתושבי העיר עדיין לא הייתה תשובה ברורה, האם אבי גרובר נבחר בסיבוב הראשון או שמא העיר תלך לסיבוב שני בין גרובר לרוני בלקין שקיבל את מספר הקולות הגבוה השני אחרי גרובר.                                                        

נכון להיום (רביעי) בבוקר, בתום ספירת 61 הקלפיות גרובר מוביל עם 39.6% (8,531 קולות) לפני רוני בלקין עם 32% (6,877 קולות), רמי בר לב עם 21.8% (4,682 קולות), אילן כהן עם 5% (1,088 קולות) וטל עזגד עם 1.6% (347 קולות).                                                                          

המערכה תוכרע רק אחרי ספירת קולות החיילים והנכים ונכון לכתיבת שורות אלו, לא ידוע כמה קולות חסרים לגרובר כדי להבטיח את ניצחונו כבר בסיבוב הראשון.                                                                                

ולא רק גורל ראשות העירייה לוט בערפל ביום שאחרי, אלא גם חלוקת המנדטים למועצת העיר. מספרי המנדטים עדיין לא סופיים והכמות שכתבנו מבוססת על הערכה של גורמים פוליטיים. גם חלוקת המנדטים תיקבע רק לאחר ספירת קולות החיילים.                                               

הפתעת בחירות היא ללא ספק רשימת "רמת השרון חופשית" שקיבלה את המספר הגבוה ביותר של קולות 5,187 (הערכה: 5 מנדטים), סיעת "בית" בראשות אבי גרובר קיבלה 3,644 קולות (הערכה: 4 מנדטים), סיעת "מסורת של עשייה" בראשות יעקב קורצקי - 3,496 קולות (הערכה: 3 מנדטים), מרצ בראשות עידן למדן - 2,130 קולות (הערכה: 2 מנדטים), "רמת השרון 1" בראשות רוני בלקין – 1,665 (הערכה: מנדט אחד), רשימת "ראש חזק לרמת השרון" בראשות רמי בר לב - 1,550 קולות (הערכה: מנדט אחד), סיעת "יחדיו" בראשות שמוליק גריידי - 1,257 (הערכה: מנדט אחד), סיעת "עם" בראשות גיא קלנר - 1,207 (הערכה: מנדט אחד).                       

שלוש רשימות שבוודאות לא יהיו במועצה הבאה: רשימת השכונות - 852 קולות, רשימת "התחדשות" בראשות אילן כהן - 590 קולות, "כולנו הירוקים" בראשות טל עזגד - 290 קולות.                                                                            

 שינוי במספר המנדטים יקבע גם על פי הסכמי עודפים. כך, למשל, יכולה "רמת השרון חופשית" לאבד את המנדט החמישי שלה לטובת רוני בלקין שיגדל לשני מנדטים.

 


 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כתובות גרפיטי גסות פורסמו על מתקני משחקים בגינת מגדיאל
"אישה נדירה ומקור להשראה"
כוכב נולד בחוף אשקלון
נחשף אתר פיראטי ששימש כמחלבה
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
אחד מהשעונים שהוברחו
נחשפה רשת להברחת שעוני יוקרה
גאה להיות שר החינוך שלכם
"גאה להיות שר החינוך שלכם"
רות מיכלין רבקה ואיימי שוורץ מראיינות את לבנת רמון
כתבות צעירות