רמת השרון

יש לה אופק

קבוצת הכדורסל גברים מצפינה לעכו וחוזרת עם הפסד ראשון העונה. אופק בוגדנובסקי, שהצטרף העונה, מספר מדוע בחר לשחק ברמת השרון, על ייחודה של הקבוצה ומה יחשב עבורו סגירת מעגל

שרון יונתן 01/11/2018
אופק בוגדנובסקי. להוביל את רמת השרון ללאומית (צילום: באדיבות הקבוצה)

לאחר שני ניצחונות ביתיים סופגת קבוצת א.ס. רמת השרון בכדורסל את הפסדה הראשון העונה, 76 :81 בעכו, לאחת הקבוצות שאמורות להתמודד איתה על העליה מהמחוז הצפוני. מי שאמור להיות בין אלו שיסחפו את הקבוצה לליגה השנייה הוא אופק בוגדנובסקי שבעונה שעברה היה אחד מאלו שמנעו זאת מרמת השרון לאחר ששיחק בנתניה שהעפילה כזכור על חשבונה של רמה"ש ללאומית.                  

אופק (בן 29, 1.95 מ', משחק בעמדות 1 עד 4) שיחק במהלך הקריירה בקבוצות מהליגה הלאומית והארצית, כאשר בין היתר במכבי חיפה, חדרה ובשנתיים האחרונות כאמור בנתניה בליגה הארצית. אגב, עונה לפני כן איבדו אופק וחבריו את העלייה בשניה האחרונה מסל מטורף של קריית מוצקין מכמעט חצי מגרש.                                                               אופק, נשוי פלוס ילד בן תשעה חודשים, מתפרנס מהתחביב שלו, משהו שכל אחד היה רוצה לעשות. מעבר להיותו שחקן ברמת השרון אופק משמש כמנהל מקצועי במועדון הכדורסל מכבי פרדס חנה, מקום מגוריו.                                                 

על המעבר לרמת השרון סיפר השבוע: "היה ביני לרמת השרון קשר כבר בעבר ובקיץ הזה הייתה לי הזדמנות טובה להגיע. קשר מאוד חיובי שהבשיל למעבר שלי".

 אופק, לא רצית להמשיך עם נתניה ללאומית?

 "רציתי, אבל יש כל מיני פרמטרים שמשתנים שאתה עובר ללאומית והחלטתי בסך כל השיקולים של עבודה נוספת ומשפחה שזאת סיטואציה שיותר מתאימה לי. קרץ לי מאוד לעבור לרמת השרון".

תסביר מדוע

"אלו דברים שקל מאוד לשים עליהם את האצבע. יש ברמת השרון יחסים אישיים ברמה הגבוהה ביותר, כאשר האדם לפני השחקן. גם מקצועית, בגילי אני יכול ללמוד מגיא קנטור הרבה דברים".

כמי ששותף באותו משחק בגמר הפלייאוף בעונה שעברה, מה מנע מרמה"ש את העלייה?

"שידרנו בנתניה מההתחלה המון המון אגרסיביות. היה לנו סגל מאוד עמוק שאיפשר לנו להיות אינטנסיביים מההתחלה. היינו יותר עסוקים מעצמנו. הצלחנו להוציא לפועל את תכנית המשחק שפחות עבדה במשחקים קודמים. הרגשנו מההתחלה  שאנחנו יותר ממוקדים".

איזו קבוצה אתה פוגש ברמת השרון?

"מרקם מאוד מעניין, שילוב של שחקנים וותיקים עם ניסיון ושחקנים צעירים מוכשרים בלי ניסיון. זה יכול להיות קשר מעניין מאוד. יש לקבוצות יומרות לעלות, אבל נראה שזה יקרה בתנאים של המועדון. רוצים להגיע להישגיות אבל בשונה מעבר בתנאים של טיפוח שחקני בית ואיזון בין שחקנים וותיקים לצעירים".

 אבל ברור שהמטרה היא לעלות ליגה

"ברור שמבחינת גודל המועדון וניהולו הוא צריך להיות בליגה הלאומית, אבל זה מוצא חן בעיני שהאגודה רוצה שזה יהיה בדרכה. צריך להגיע לפלייאוף ושם הכל יכול לקרות. הקבוצה מספיק מוכשרת לפלייאוף וחד משמעית מספיק מוכשרת לעלות ליגה".

 איך אתה רואה את מאבק העלייה?

 "להערכתי יש לפחות 6 קבוצות שהשקיעו המון כסף להגיע לפלייאוף. אני בטוח שאנחנו לא נופלים מאף קבוצה. המטרה היא קודם להגיע לפלייאוף ולהגיע לשיא מקצועי בתקופה ההיא ושם זה המון מנטלי ובשאיפה להגיע בלי פצועים".

מה היה חסר לכם כדי לחזור עם ניצחון מעכו?

"זאת קבוצה שמזכירה את נתניה ורמה"ש של העונה שעברה. קבוצה עמוקה שהביאה שחקנים קליברים. אם היינו קצת יותר מדויקים היינו מנצחים. התחלנו את המשחק בצורה טובה והובלנו ואז הם הפכו ועלו ליתרון דו ספרתי. בחצי השני ההפרש שלהם לא עלה על 7 הפרש והורדנו ל- 2 אבל לא הצלחנו לעשות את המהפך".

כאחד שהעלה את נתניה אתה בוודאי מרגיש את הציפיות ממך

"בוודאי, אני מרגיש את הציפיות ממני מהרגע שדרכתי על המגרש. אנחנו מספר שחקנים וותיקים שהציפיות מאיתנו גבוהות וזה טבעי. אני בטוח שעוד נשתפר במהלך העונה".

אתה מרגיש "חייב" לרמת השרון עלייה על העונה שעברה?

"לא מרגיש חייב אבל אין ספק שזאת תהיה יופי של סגירת מעגל אם אצליח לעזור לקבוצה לעלות ליגה. אני יכול לתרום לעליית הקבוצה ואם זה יקרה ארשום שתי עליות תוך שנתיים שזה הישג יפה מאוד".

 

 


 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 22/08/2019
ים יהונתן בעת החתימה על החוזה
שרון יונתן 19/08/2019
שרון יונתן 15/08/2019
רמת השרון נגד קריית אונו
שרון יונתן 13/08/2019
עודד שעשוע. אתגר חדש בלאומית
שרון יונתן 05/08/2019
הפועל ניר רמת השרון במחנה האימונים
שרון יונתן 01/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סגווי בִשביל ישראל
מסע חוצה ישראל בסגווי יוצא לדרך
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
טיפים לבחירת יועץ עסקי מוצלח
מתה האישה שנפצעה בתאונה בכפס
מתה האישה שנפצעה בתאונה בכפ"ס
השופט עדי אזר, זל. מנוחה בכבוד
15 שנה אחרי הרצח: נטמנו רקמותיו של השופט עדי אזר ז"ל
עכשיו זה רשמי: צביקה צרפתי מתמודד לראשות העירייה
חזון התעבורה של לוי
חזון התעבורה של לוי
מדעי האושר בחיפה
לימודי מדעי האושר
בתמונה מימין רוני בריק  ראול סרוגו ויהושע שפונדר
נשיא התאחדות בוני הארץ במסר מדאיג