רמת השרון

מרוץ אייל ה-17

ב-17 בנובמבר יתקיים מרוץ אייל ה-17, לזכרו של אייל שמואלי ז"ל. אלפי משתתפים צפויים לקחת חלק במרוץ במקצה מרכזי למרחק 15 ק"מ, במקצה של 10 ק"מ, במקצה הליכה תחרותית של 5 ק"מ ובמקצה עממי של 2 ק"מ

שרון יונתן 07/11/2018
מרוץ אייל אשתקד. חוויה לכל המשפחה (צילום: רונן טופלברג)

ביום שבת הבא (17 בנובמבר) יתקיים מרוץ אייל ה-17 לזכרו של אייל שמואלי ז"ל. המרוץ המשפחתי, הנחשב לאחד המובילים בארץ, יעבור ברחובות ושדות העיר ויכלול מסלולים מגוונים ומאתגרים כאשר גולת הכותרת הינה המקצה המרכזי למרחק 15 ק"מ אשר משמש כתחנת אמצע עבור רצי ה-10 ק"מ אשר מעוניינים לסמן מטרה בדרך לחצי מרתון. מקצה הריצה למרחק 5 ק"מ מוזנק בסמוך למרכז הטניס ועובר דרך שדות רמת השרון לכיוון רמת החייל. יש גם מקצה תחרותי של 2 ק"מ לילדים שמהווה פלטפורמה ייחודית עבור דור העתיד שמתחיל להתנסות בתחרויות תחרות כאשר המסלול עובר דרך כבישי רמת השרון. מקצה חדש שיוזנק השנה הינו 5 ק"מ הליכה תחרותית שמתפרס על פני השדות הסמוכים למרכז הטניס. לבסוף מקצה 2 ק"מ עממי למשפחות מציע הזדמנות לריצה נינוחה באווירה ספורטיבית ופסטורלית בשדות רמת השרון.

המרוץ נחשב למרוץ דגל בקרב קהילת הרצים, כאשר מדי שנה פוקדים את האירוע מעל 8000 משתתפים מכל קצוות הארץ ביניהם צמרת הרצים המקצועיים לצד רצים חובבנים אשר מציבים לעצמם רף חדש במגוון המסלולים של המרוץ.

המרוץ נערך לזכרו של אייל שמואלי ז"ל, בנם של זהבה וצביקה שמואלי, אח לטל וכנרת, שנפטר בטרם עת מדום לב. האירוע מנציח את אהבתו של אייל לריצה ואת האנרגיה והשמחה שאפיינו אותו בחייו.

לאורך המסלול ימתינו לרצים מתופפים ודי. ג'ייז של מכללת BPM שידחפו אותם קדימה. בנוסף, על מנת לסייע לרצים להתגבר על העלייה המפורסמת בקילומטר ה-13 ייערך אתגר "מלך ומלכת העלייה" בחסות JAYBIRD במסגרתו קטע העלייה יימדד באופן מקצועי, יוצבו שער כניסה וסיום לקטע, ומוזיקה, מעודדים והפתעות נוספות יסייעו לרצים לצלוח את העלייה בדמות ירידה. מלך ומלכת העלייה יוכרזו בסיום המרוץ וכל המשתתפים יוכלו לבחון את עצמם בהשוואה לרצים אחרים.

המרוץ פתוח לקהל הרחב וישתתפו בו רצי העלית של ישראל, אנשי עסקים, ידוענים מעולם הבידור והתקשורת וביניהם איתי תורג'מן, ענת הראל, גיא זוהר, אנה ארונוב, אסתר רוט שחמורוב, כלת פרס ישראל ושיאנית ישראל ב-100 מטר משוכות, וכן חיילים ותלמידי בתי הספר ברמת השרון, אשר ייהנו מאטרקציות ומופעים מרהיבים לאורך המסלול, פרסים ומתנות שוות, כיבוד עשיר בסיום ועוד הפתעות.

המרוץ מאורגן על ידי זהבה שמואלי ואגודת הספורט רמת השרון. בין פועליה והישגיה ידועה שמואלי כספורטאית אולימפית, אלופה ושיאנית ישראל בריצות למרחקים בינוניים וארוכים אשר ייצגה את ישראל בתחרויות רבות ברחבי העולם, ביניהן אולימפיאדת לוס אנג'לס (1984).

לדברי שמואלי "הייחודיות של המרוץ היא שהוא פונה אל רצים ורצות בכל הרמות ומכנס יחד רצים בכירים לצד רצים עממיים שנהנים ממסלולים לכל המשפחה בעיר ובשדות של רמת השרון בהם אייל היה רץ. אנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו בשבת לחגיגה של תרבות וספורט עם אטרקציות ומופעים, כיבוד עשיר ובעיקר אווירה קצבית ואנרגטית".

 

 


 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: נהג ללא רישיון ושיכור
איתנה ויציבה
מי העתיק ממי?
מי מעתיק ממי?
עשייה קהילתית פורצת דרך
בגרות בתיאטרון
בגרות בתיאטרון
חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?
חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?
פרידה מצבי
הניצן מתחדש