רמת השרון

"הסיכויים נוטים לטובתי"

רוני בלקין, המועמד לראשות העירייה, לא הופתע מכך שהוא עלה לסיבוב שני מול ראש העירייה אבי גרובר, אבל הופתע לרעה ממספר הקולות שקיבלה רשימתו, שהסתכם במנדט בודד במועצה. לקראת הסיבוב השני הוא מאמין כי הוא ינצח ומבטיח שבכל מקרה הוא יאייש את שולחן המועצה

שרון יונתן 08/11/2018
בלקין ביום הבחירות (צילום: שרון יונתן)

 לרוני בלקין, המועמד לראשות העירייה, הייתה תחושה ביום הבחירות כי העסק יילך לסיבוב שני בינו לאבי גרובר. בתום ספירת קולות החיילים תחזיתו התגשמה וזאת בשל 6 קולות בלבד שהיו חסרים לגרובר כדי להמשיך לקדנציה נוספת ולשלוח את בלקין לכהן כחבר מועצה עם המנדט הבודד שקיבלה רשימתו מתושבי העיר.                                            

"ביום הבחירות לא הייתי במתח אלא כמו במבצע שהכנו שמתנהל עם נוהל קרב ארוך ועכשיו אתה רק מגלגל אותו", משחזר בלקין את היום החגיגי. "בלילה ישבנו כולם ושמענו את המספרים שמגיעים מהקלפיות. בסך הכל היינו די מוכנים לתוצאות והתחזיות שלנו לאורך כל הדרך היו מאוד קרובות לתוצאות האמת, טעויות של גג 2 אחוזים, כך שלא הופתענו מתוצאות הבחירות לראשות. איפה שכן הופתענו לרעה זה מספר הקולות שהרשימה קיבלה כי חשבנו שנקבל הרבה יותר קולות ונכניס עוד מנדטים".

מנדט אחד למועצה זה כישלון מבחינתך?

"לא יודע אם זה כישלון כי אנחנו רשימה חדשה אבל הצגנו אלטרנטיבה אחרת. כל העסק לא היה בשל לשתי רשימות חדשות מובילות, רמת השרון חופשית ואנחנו. בנפח זה היה גדול על העיר. הפסדנו את המנדט השני לרמת השרון חופשית בגלל הסכם עודפים אבל אני לא מצטער על כך כי בסוף אתה עושה הסכם עודפים עם מי שאתה מעדיף להפסיד לו את המנדט מאשר לזרוק את הקולות לפח. הם סיעה די טבעית לחיבור איתי ואני שמח שהם הביעו תמיכה פומבית בי השבוע".

יש טענה בקרב תושבים שגורסת שבגלל שזה נגמר בפער של 6 קולות היית צריך לוותר על הראשות. מה אתה עונה לטענות האלו?

"שזה קשקוש. תסתכל על הצד השני, 60% מתושבי רמת השרון לא רצו את אבי גרובר כראש עירייה. עכשיו זה מגיע לעימות דו קוטבי ובסופו נדע אם התושבים רוצים את אבי גרובר או משהו אחר".

אם תיבחר, איך אתה מתכוון לנהל את העיר עם מנדט אחד שברשותך?

"אם יש מכנה משותף נורמאלי בין רשימות הקואליציה ודרך שמתאימה אז אפשר לנהל עיר כמו שצריך. הדברים צריכים להיות עניינים. אצפה משותפיי הקואליציוניים להיות ענייניים. ברור שהייתי מעדיף שיהיו לי שבעה מנדטים, אבל זה לא המצב. אם יש אנשים רציניים ונורמאלים שבאים לטובת העיר ולא לטובתם האישית אז אפשר לעשות עבודה טובה גם אם מנדט אחד".

אתה תנצח בסיבוב השני?

"ההרגשה שלי היא שהסיכויים נוטים לטובתי. סינדרום הסיבוב השני מראה על פי רוב שאם ראש עירייה מכהן שלא הצליח לנצח בסיבוב הראשון יהיה לו קשה לנצח בסיבוב השני. יש מעט מאוד ראשי ערים מכהנים שעלו לסיבוב השני וניצחו בו".

מדוע על תושבי העיר לבחור בך? במה אתה יותר טוב מאבי גרובר?

"אני מנהל יותר טוב עם ניסיון ניהולי וניסיון זה דבר לא מועט. אני חושב שאהיה מסוגל טוב יותר להחזיק קואליציה יפה כי דווקא הייתה לאבי קואליציה יפה בתחילת הדרך אבל ברמה פרסונלית הוא לא הצליח להחזיק אותה שלמה. בנוסף, יש לי הרגשה שמבנה מועצת העיר קצת הסתדר ולמרות שיש לי רק מנדט אחד הרכב המועצה יאפשר עבודה טובה יותר".

אם לא תיבחר תישאר חבר מועצה?

"בוודאי. אתה לא יכול לבקש את אמון הציבור ואחר כך ללכת הביתה".

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
החלו העבודות להקמת "מאגר ניצנים"
קו הרכבת לי-ם ימשיך להיות בחינם
חשד: הציג את עצמו כמטפל הוליסטי וביצע עבירות מין באישה
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
נטלי דדון
מיטב הסלבס בקמפיין סודי
חשד: זרקה אבנים ותקפה שוטרים
על חגים ונשים בעכו
פרי יגור , פגישת עבודה ראשונה
מחזירים את הירוק לעיניים