רמת השרון

"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"

אחרי שהפסיד בסיבוב הראשון בבחירות בגלל 6 קולות בלבד אבי גרובר, ראש העירייה, מעדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה ועל 9,000 התושבים שהצביעו עבורו, מאמין שתושבי העיר יחליטו בעצמם למי להצביע בסיבוב השני ולא ילכו כעדר אחרי דבריו של מועמד כלשהו ובטוח שהוא יהיה ראש העירייה הבא

שרון יונתן 08/11/2018
גרובר ביום הבחירות. הכי רמת שרוני (צילום: שרון יונתן)

כמי שהפסיד את הניצחון בסיבוב הראשון על 6 קולות בלבד היה אמור ראש העירייה, אבי גרובר, להיות מאוד מאוכזב אבל השבוע הוא הציג דרך אחרת להסתכל על תוצאות הבחירות. "להיות מאוכזב על כך שקיבלתי כמעט 9,000 קולות?", שאל בפתח הראיון שקיימנו ביום שני השבוע.

אבי, בטח יש לך הרגשת פספוס גדולה?

"תאמין לי שזה היה יותר מאכזב אם לא הייתי עולה לסיבוב השני על 600 קולות. שאתה כל כך רוצה משהו ולא זוכה בו אז כמובן שיש אכזבה, אבל בפעם הקודמת עליתי לסיבוב השני עם 6,600 קולות ועכשיו קיבלתי כמעט 9,000 קולות. זה מראה שהרבה אנשים ברמת השרון תומכים בי. בשבוע האחרון אנשים ניגשים אליי ברחוב ואומרים שהם חייבים לי את אותם 6 קולות ויעשו הכל כדי שבסיבוב השני אנצח ולא אפספס שוב".

בכל זאת, ציפית לנצח בסיבוב ראשון.

"ברור שקיוויתי לקבל מעל 40% ולנצח בסיבוב הראשון, אבל לאור ריבוי המועמדים עשיתי תוצאה יפה מאוד. אם היו אומרים לי לפני הבחירות שאקבל כמעט 9000 קולות הייתי לוקח בשמחה. באחוזי הצבעה נמוכים יותר אני הייתי נבחר. אל תשכח שזאת הייתה מערכת בחירות לא קלה, כאשר איציק רוכברגר היה כל הזמן ברקע ועמדו מולי מועמדים רציניים מאוד שהשקיעו המון כסף עם קמפיין בחירות שלא היה מעכשיו לעכשיו. עשינו דרך ארוכה בקמפיין הזה ובסך הכל אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד".

כיוונת לששה מנדטים וקיבלת רק שלושה. מאוכזב?

"רמת השרון חופשית טרפו את הקלפים ועשו הישג מדהים ואני מברך אותם על ההישג שלהם".

אתה מגיע לסיבוב השני, כאשר רק יעקב קורצקי תומך בך מבין ראשי הסיעות במועצה והשאר בבלקין. חושש מזה?

"רמת השרון זאת לא עיר של קבלני קולות, אנשים פה לא כבשים או עדר כדי שמועמד כזה או אחר יגיד להם והם מיד רצים ובוחרים בו. אנשים ברמת השרון מפעילים שיקול דעת, שואלים שאלות, בודקים את האופציות שלהם, הם יחליטו בעצמם ואף אחד לא יגיד להם מה להצביע. אני מסתכל על החיבורים האלו ואני רואה שמן ומים שמתחברים. בר לב וגריידי שהגרעין תמכו בהם הולכים עם בלקין, כך שברור לי שאלו חיבורים לצרכים פוליטיים בלבד. אחרי שאנצח את הבחירות אשב עם רמת השרון חופשית שהם הכח המשמעותי במועצה ואני מתכוון להציע להם תפקיד של סגנות ראש עיר, תיק החינוך, וטיפול בכל עניין ישיבת ההסדר. הם יצטרכו לוודא שאין הדתה במערכת החינוך והם יהיו אחראיים לוודא שהכל סביב הישיבה כחוק. אין פער אידיאולוגי ביני לרמת השרון חופשית שצריך למנוע לא ממני ולא מקורצקי לשבת איתם ביחד בקואליציה".

יש נתון סטטיסטי שיכול לפעול לרעתך, ראשי עירייה מכהנים שמגיעים לסיבוב השני בדרך כלל מפסידים בו. איך אתה מתמודד עם הנתון הזה?

"ממה שאני יודע, עוד לא קרה שראש עירייה מכהן שעלה לסיבוב השני עם מעל 36% הפסיד בסיבוב השני. אחרי שעשינו ניתוח רציני של כל הקלפיות יש לנו הרבה סיבות לאופטימיות".

אתה תנצח בוודאות?

"כן. אין לי ספק שאהיה ראש העירייה הבא. לגבי הפער, אחרי שאתה מפספס את הסיבוב הראשון אתה מבין שכל קרב הוא עד הסוף".

לסיום, מדוע על תושבי רמת השרון לבחור בך? במה אתה יותר טוב מבלקין?

"אני הכי רמת שרוני שיש, יודע בדיוק מה רמת השרון צריכה, מגיע עם הניסיון ליישם את התוכנית המסודרת שלי בכל התחומים. כשאהיה ראש העירייה לקדנציה שנייה תושבי העיר ימשיכו להרגיש תנופה של עשייה בתחום התחבורה, התשתיות והחינוך, איתנות כלכלית של העיר ולכן כדאי לתושבי העיר לבחור בי".

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה ביקר בגבול לבנון
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
פעם שלישית קרמבו
יוקם ארגון לבוגרי ויצו
יוקם ארגון לבוגרי ויצ"ו
קולות החיילים לא שינו: הולכים לסיבוב שני
צה"ל יצא במבצע "מגן צפוני"
הערכת מצב בעיריית ראשון לציון
הערכת מצב בעיריית ראשון לציון