רמת השרון

ראש של חזיר נתלה בכניסה לבית כנסת

אלמונים תלו ראש של חזיר על שער של בית הכנסת "סוכת שאול" ברמת השרון. "מזעזע שבתוכנו יהיה דבר כזה", אמר גבאי ראשי של בית הכנסת. אחד מתושבי רמת השרון אמר בתגובה: "זה נתעב, נלוז והכי נמוך שיכול להיות. כולנו יהודים. כולנו אחים"

מיכאל פרוסמושקין 09/11/2018
ראש חזיר בכניסה לבית כנסת (צילום: פרטי)

זעזוע הבוקר (יום שישי) ברמת השרון לאחר שאלמונים תלו ראש של חזיר מדמם  בכניסה לבית הכנסת "סוכת שאול" ברחוברבנו תם 4  ברמת השרון. הראש נתלה על שער הברזל של בית הכנסת, כך שכל מי שחלף במקום הבחין בו. האירוע התרחש 80 שנה בידיוק אחרי "ליל הבדולח" שהתרחש בלילה בין 9 ל - 10 בנובמבר 1938 ובמהלכו מספר התארגנויות מקומיות של כנופיות פורעים נאצים אשר שרפו בתי כנסת ופגעו ביהודים וברכושם.

שוטרי תחנת גלילות , שקיבלו דיווח על המקרה, הוזעקו למקום ופתחו בחקירה.  השוטרים יגבו עדויות, ייבדקו ממצאים בשטח וכן תעשה בדיקה לקיומן של מצלמות אבטחה באזור שאולי תיעדו את האדם או האנשים שביצעו את המעשה. המניע המדויק למקרה טרם ברור.

 אלי עלמני , גבאי ראשי של בית הכנסת סוכל שאול מזה כ – 25 שנה, אמר בתגובה: "הזעיקו אותי מהבית ואחד החברים אמר לי שיש פה ראש של חזיר. באתי מיד לראות מה קורה והזדעזעתי לראות את הדברים האלו. לא איזו תמונה או פסל, אלא ראש חזיר כשהדם והבשר עוד עליו. מזעזע שבתוכנו יהיה דבר כזה". 

 זמן קצר לאחר מציאת החזיר הגיע למקום גם ראש העירייה, אבי גרובר, יחד עם צוות הנהלת העירייה. "יום שישי רגע לפני בחירות. את המקרה המזעזע בבית הכנסת תחקור המשטרה ואני בטוח שהיא תדע להגיע למי שעשה זאת ולהעמידו לדין", אמר גרובר עם הגעתו למקום. "לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע, הסתה ושיסוי. אין להם מקום ברמת השרון ואין להם מקום בחברה הישראלית בכלל. רמת השרון היתה קהילה אחת ותישאר קהילה אחת - דתיים וחילונים, גברים ונשים, אשכנזים ומזרחים, סטרייטים ולהטבים. קהילה אחת, שבה מתקיימת אחדות של ניגודים. אני מבקש מכולם לנשום. לזכור שיש בחירות, והרבה יותר חשוב יש את היום, את הימים ואת השנים שלאחר הבחירות".

יו״ר ש״ס השר דרעי בהודעה: ״הזדעזעתי עד עמקי נשמתי מפשע השנאה המקומם והנפשע הבוקר ברמת השרון. ראש חזיר נתלה בשער כניסה לבית כנסת. מעשה תועבה שאם היה קורה באחת ממדינות העולם היינו כולנו זועקים ונזעקים. חייבים לחקור מיד, לעצור את האחראיים ולהביאם לדין!״

תוך דקות ספורות לאחר היוודע דבר המקרה ופרסומו ברשתות החברתיות, עשרות גולשים הגיבו בחריפות והביעו זעזוע עמוק מהמקרה.  אחד הגולשים כתב: ".... זה נתעב, נלוז והכי נמוך שיכול להיות. כולנו יהודים. כולנו אחים. הויכוחים ביננו הם על רצון לקרב אותנו לאחר , רצון להנחיל לנו את האמת האבסולוטית לגרסת אלה ואחרים. לי אין שום רצון שיהיה חזיר תלוי בשערי בית כנסת. אוי ואבוי לנו. אוי ואבוי לנו. עלינו לברור את התבן מן המוץ. רוצים פלורליזם מחד אבל מכבדים-מאוד מכבדים את דעות האחר. מי ששם ראש חזיר פוגע בנימי נפשי, במסורת, בהיסטוריה של מי ומה אני". 


 

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
חשודה לא הובאה בזמן לביהמ"ש – המשטרה תשלם
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
חשד: ניסה להצית בית על רקע סכסוך
רעננה קיפוח
אלופה בת שש
פעילויות השבוע בקניון שבעת הכוכבים
עושה עסקים