רמת השרון

בחירות בפייסבוק (טור דעה)

הפייסבוק הפך במערכת הבחירות הנוכחית לזירת ההתרחשות המרכזית של מערכת הבחירות. ברגע שאחרי תצטרך העיר להתמודד עם הפוסטים המתלהמים, ההשמצות המכוערות והקהילה המשוסעת

שרון יונתן 15/11/2018
פוסטים משמיצים בזה אחר זה (תמונה להמחשה iclipart)

חשבתי לעצמי השבוע איך הבחירות ברמת השרון, וזה נכון לכל הארץ, היו נראות אלמלא יהודי חביב בשם מארק צוקרברג המציא את הדבר הזה ששינה את חיינו, הפייסבוק.                                                   

עד לפני 15 שנים התנהלו מערכות הבחירות בעיקר בחוגי בית, חלוקת פליירים לתיבות דואר (שמתם לב שהכמות ירדה מפעם?) ובהרבה יותר אקשן ברחובות.                          

היום הרוב זה במרחב האינטרנטי, הקרוי רשת חברתית. השבועיים האחרונים היו מטורפים מבחינת קצב ההתרחשויות ברמת השרון. זה התחיל בתמיכה (צפויה) של רמי בר לב ברוני בלקין, נמשך בתמיכה (מפתיעה) של רמת השרון חופשית בבלקין, נמשך בעוד נושאים שונים והשיא כמובן היה אותו אירוע מזעזע ומבחיל של הצבת ראש חזיר בפתח בית הכנסת "סוכת שאול" (איך אפשר???). אם כל האירועים שקדמו הם לגיטימיים למערכת בחירות הרי שאירוע החזיר הוציא שם רע לעיר ועל כך חבל מאוד. ואיפה כמובן הייתה הבמה הטובה ביותר לתיעוד והצגת כל האירועים האלו? נכון, בפייסבוק, שהפך ככל שהתקרבנו ל-13 בנובמבר לגורם משסע ומפלג יותר. הפוסטים הפכו לחריפים יותר, התגובות לציניות ומרושעות יותר וזה פשוט לא נגמר, פוסט אחרי פוסט אחרי פוסט. שטף של השמצות מכוערות וזדוניות, רצף של תיעוב אמיתי בין תושבים שלא מבינים, או שנוח להם לא להבין, שיש גם את היום שאחרי, היום שבו עיר כמו רמת השרון, שהיא הרבה יותר קהילתית מערים שכנות לה, תצטרך להתמודד עם כל המלל שנכתב בתקופה קצרה של מספר שבועות.                                                                             

 והיום שאחרי הגיע ורמת השרון היא, לפחות על פי הפייסבוק, עיר משוסעת עם תושבים רבים שאולי יצטערו בהמשך על פוסט שהעלו או טוקבק שכתבו ויבינו שזה באמת היה מיותר ומוגזם.

 

עוד ברמת השרון
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעטפה בכביש האוסרת על חנייה
לוקחים את החוק לידיים
נפגעים בשריפה בהרצליה
ההרשמה לשנה הבאה בפתח
פעילות גופנית לילדים – למה, איזו ואיך?
מצטייני אוהל שלום
מצטייני אוהל שלום
המחנכים מסין באו ללמוד בבית הספר של בית אקשטיין
אור לסינים
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול מגיע לישראל
פועל נהרג בהתהפכות מלגזה בירושלים
פועל נהרג בהתהפכות מלגזה בירושלים