רמת השרון

ביום שאחרי

לאחר שניצח בבחירות לראשות העירייה עומדת בפני אבי גרובר המשימה של הרכבת קואליציה. בשלב הראשון, כך נראה, תורכב הקואליציה מ-11 חברי מועצה מסיעותיהם של גרובר, קורצקי ורמת השרון חופשית, כאשר סגניו יהיו קורצקי, צחי שריב ודברת וייזר

שרון יונתן 15/11/2018
ישיבה של המועצה היוצאת. איך תיראה החדשה? (צילום אריכון: שרון יונתן)

שני סלוגנים שונים בחרו אבי גרובר ורוני בלקין לסיבוב השני. כמי שהפסיד את הבחירות על 6 קולות בחר גרובר בסלוגן "כל קול קובע" בעוד שבלקין הלך על "מנצחים יחד" לאור התמיכה בו מצדם של רמת השרון חופשית, מרצ בראשות עידן למדן, רמי בר לב וגיא קלנר. בפועל, באמת כל קול קבע וגרובר קיבל הרבה יותר כאלו מבלקין.                                                                            

הציבור ברמת השרון אמר את דברו, בחר להובלת העיר לחמש שנים נוספות בצוות שהוא מכיר, גרובר את קורצקי, והעדיף את ההמשכיות המוכרת על פני מועמד ללא ניסיון מוניציפאלי כלל. ההפסד על חוט השערה בסיבוב הראשון, כפי שהגדיר זאת אבי גרובר, לא רק שלא הוריד את מחנהו אלא גרם לתומכיו הרבים להתגייס בכוחות מחודשים כדי שגם הסיבוב השני לא יברח בין הידיים. "זה כמו שאתה חוטף שער שוויון מפנדל מפוקפק בדקה ה- 95 ונכנס להארכה בגמר גביע. עכשיו צריך לראות מי חזק יותר בהארכה", הסביר זאת אחד מתומכיו של גרובר במטאפורה פשוטה מעולם הכדורגל הכל כך אהוב על גרובר וקורצקי. סיבה נוספת לניצחון של גרובר היא ההתגייסות של תומכי קורצקי בשכונת מורשה, שהיוו את החלק הנכבד בחגיגות הניצחון.                                                                               

שיחת היום בשבועיים האחרונים הייתה רשימת רמת השרון חופשי שטרפה את הבחירות בהישג מדהים של 5 מנדטים. ההערכה והפרגון לה זכתה הרשימה נפגעו משמעותית כאשר החליטה לתמוך ברוני בלקין במקום להישאר ניטראלית עד סיום המערכה, כפי שהצהירו מלכתחילה. התמיכה בבלקין לא התקבלה יפה אצל חלק מהתושבים שבחרו בהם ובדיעבד רק הסבה נזק לבלקין בסיבוב השני. כעת, לאחר שתמכו בבלקין הם ישבו ביחד עם גרובר בקואליציה. "הם פשוט יצאו פיתה. רואים שאין להם ניסיון פוליטי", תיאר זאת פעיל של גרובר. אז מדוע הם לקחו צד, שואלים את עצמם תושבים רבים ולא מבינים את המהלך שפגע תדמיתית בסיעה החדשה.                                                                              

מה הלאה? הקואליציה של גרובר תורכב בשלב הראשון מ-11 חברי מועצה מסיעותיהם של גרובר, קורצקי ורמת השרון חופשית, כאשר סגניו יהיו קורצקי, צחי שריב ודברת וייזר. בלקין הצהיר כי ישב באופוזיציה וסביר להניח שכך יעשו גם מרצ בראשותו של עידן למדן, גיא קלנר ושמוליק גריידי שהיוו אופוזיציה לגרובר בקדנציה האחרונה.

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גל פרידמן, יניב רונן, ניב קריספין, ים אלגברי, שף דויד אלחדף
סדנאות שף לילדים ונערים עם מוגבלויות
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?
דרור גורן (משמאל) והצוות המקצועי של הקבוצה
לשמור על הגחלת
כמה משכירי דירות אינם מדווחים כחוק?
מירב סקר, נסרין קדרי, מוטי אזולאי
הזמרת נסרין קדרי משלבת ביזנס עם פלז'ר
 עוד גילעד ושדי
יזם בהתחדשות עירונית – עשה ואל תעשה
ים המלח
גבר כבן 76 התמוטט בים המלח
פסטיבל בירה במרינה בהרצליה
פסטיבל הבירה של הרצליה יוצא לדרך