רמת השרון

"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"

במהלך יום הבחירות השני שידר אבי גרובר בטחון בנצחונו. עם כתב "לוקאל" שליווה אותו הוא דיבר על ההליכה של רמת השרון חופשית עם בלקין, על קמפיין ההדתה ועל פרשת החזיר שנתלה בבית הכנסת

שרון יונתן 15/11/2018
גרובר ותומכיו מחוץ לבית הספר אור השחר (צילום: שרון יונתן)

עוד לפני שחגג ניצחון וחמש שנים נוספות על כיסא ראש העירייה נאלץ אבי גרובר לעבור יום נוסף של בחירות. את הסיור פתח גרובר קצת אחרי השעה 13:00 בבית ספר אוסישקין, שם גם שילשל מעטפה עם שמו לקלפי. לאחר מכן עבר עם צוות מצומצם שכלל גם את אילן כהן, שנשר בסיבוב הראשון ותמך בגרובר, לבית הספר אור השחר שם פגשתי אותו. לפי כמות התמיכה שזכה מתושבים שהגיעו לקלפי היה ניתן לצפות שגרובר ינצח, דבר שאכן התממש מאוחר בלילה. "היום זה הבחירות ומחר חוזרים לעבוד", אמר גרובר כמי שבטוח בניצחונו, "ברור שאני מתרגש, לחוץ פחות. התחושות מעולות והאנרגיות טובות, אבל בסופו של דבר המצביעים מחליטים. בפעם הקודמת הפער היה משמעותי ועל קצה השערה לא סיימנו בסיבוב ראשון ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי לנצח". בני זוג שעוברים אומרים לו: "עוד שני קולות מובטחים לך". גרובר מודה להם וממשיך: "אתה רואה אנשים יוצאים ומחייכים אלי וזה עושה לי טוב".                                                             

הנושא המרכזי בסיבוב השני היה התמיכה של רמת השרון חופשית ברוני בלקין. על כך לגרובר יש הרבה מה לומר: "התמיכה הזאת צריכה לאכזב את המצביעים שלהם. הם הבטיחו בצורה מאוד ברורה שישמרו על ניטראליות עד הסוף ולכן הם אכזבו הרבה מצביעים. הם הונו הרבה מצביעים ברמת השרון".

אבי, מדוע הם בחרו בבלקין ולא בך?

"זאת הייתה נטיית לבם של חלק מהמועמדים שם. יום אחרי הבחירות, ברגע שיש מנצח, עניינים מסתדרים אחרת על הלוח. אני מייעד להם תפקיד הרבה יותר בכיר ממה שהם יקבלו אצלו. עם חמישה מנדטים הם ציפו להיות בעמדות השפעה הרבה יותר משמעותיות מתיקי התרבות וגמלאים עם כל הכבוד לתיק הגמלאים. חופשית הלכה על טיקט אחר והמקום המשמעותי זה תיק החינוך".

מהצד זה נראה שמערכת בחירות שנייה הכל מוכרע על עניין דתי

"המערכת הזאת הייתה חד משמעית בעניין הדתי. מי שגר ומכיר את העיר יודע שיצרו פייק ניוז מטורף. יעקב קורצקי עושה הדתה? הוא הצביע על יותר נושאים חילוניים מעידן למדן. זה היה קמפיין הפחדה של כאילו מה הולך להיות כאן. רמת השרון הייתה חופשייה ותישאר חופשייה, בין אם אני אנצח בבחירות וגם אם קורצקי היה נבחר לראשות העיר".

איך הגעת למצב שאף אחד במועצה פרט לקורצקי לא תומך בך?

"בוא נראה כמה לבד אהיה ביום שאחרי. מדינת ישראל נתנה את הכח להחליט לתושבים בלבד".

עולה לך בראש תסריט שאתה מפסיד?

"בשבועיים האלו רצו לי הרבה תסריטים בראש. גדולים ממני הפסידו בחירות. הרבה אנשים מצביעים בעדי כי רואים שדברים זזים בעיר הזאת".

פרשת החזיר תשפיע על הבחירות?

"האווירה טעונה כבר הרבה לפני כן. זה לא אירוע ראשון. פגעו ברכב של רב, שמו לי קליע בבית, יש פה קטע דתי שכל כך נכנס לתוך הפוליטיקה ויצר מתיחות מטורפת בתוך העיר. זה כל כך מעוות שזה לא ישפיע ולא יקבע מי יהיה ראש העיר. יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת".

מה הכוונה?

"בהתחלה בלקין נכנס עם קמפיין של צריך ראש עיר חדש וראה שזה לא תופס אז אמרו רגע על מה נלך, ואז התחילו יותר ויותר להתלבש על הקטע של הדת. הם ירדו נמוך. ווטסאפים שנטען שאדמורים קוראים להצביע גרובר. איזה אדמורים יש ברמת השרון שקראו להצביע גרובר? אני יודע מי האנשים שעבדו איתם, אין להם מעצורים מבחינת הסגנון, השפה והאווירה".

וייזר וגרונסקי. מספרי 2 של גרובר (צילום: שרון יונתן)

וייזר וגרונסקי. מספרי 2 של גרובר (צילום: שרון יונתן)

אם ניתן היה להסיק משהו לגבי תוצאות הבחירות מהנוכחות מחוץ לקלפיות אז ההוכחה לניצחון של גרובר הייתה טמונה מחוץ לבית ספר גולן. למרות ששם הצביע רוני בלקין, הנוכחות המאסיבית הייתה לפעיליו של גרובר, ביניהן שתי מספרי 2 שלו, חברת המועצה היוצאת רותי גרונסקי ודברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומספר 2 הנוכחית בסיעתו.                    

וייזר, מלווה בבעלה ובנה, שידרה ביטחון רב בניצחונו של גרובר ואף הימרה על התוצאה: "תקליט אותי, יגמר 52 :48 לטובתנו".                                                                                   

וייזר כמובן שמחה לטעות לטובתם ובסיומו של אותו ערב אמרה בהתרגשות: "זאת הרגשה מטורפת. הרגשה שבן אדם שהולך ישר עם אהבה הוא המנצח ולא יעזור שום דבר ואף אחד לא יכול להסיט אותך מהדרך שלך. מה שמיוחד במחנה שלנו זה שיש דבק שמאחד אותנו ויש פה אהבה בין האנשים והאהבה מנצחת".                                                                    

על הסיבה לניצחון של גרובר אמרה: "הלכנו עם האמת שלנו וכמה שזה היה קשה ורצינו להחזיר ולנהל קמפיין נגטיבי לא סטינו ימינה ושמאלה, התעלינו מעל היצר הזה ולא נשברנו והמשכנו את הקמפיין החיובי עד הסוף. השלישייה הזאת, אבי, יעקב ואני עבדנו ביחד 3 שנים, המשכנו כגוש אחד וזה כח משמעותי". לגבי עתידה הפוליטי אמרה: "אני מקווה לכהן כסגנית, אבל אנחנו עדיין לא מחלקים תיקים".

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נפגעים רבים בשריפה בבניין בצפת
מחזירים את המרחב הציבורי לתושבים
מחזירים את המרחב הציבורי לתושבים
ציור חייה
ציור חייה
מרכיבים קואליציה
קבוצות וואטסאפ וטלגרם במטרה לעדכן את התושבים על האירועים העירוניים  ועל שירותי העירייה
עיריית רעננה בחידוש לתושבי העיר
פרויקט בינוי פינוי של דוניץ ביד אליהו
בדרך לפינוי בינוי בדרך השלום
הסכם פשרה בתובענה ייצוגית נגד עיריית גבעתיים
נגה טיאנו (מימין) ועדן גור. מקום שני באליפות אירופה
רוח גבית