רמת השרון

"היו חיים לפני ויהיו חיים אחרי"

בצהרי יום הבחירות, רוני בלקין היה משוכנע שיחד עם הרשימות שחברו אליו לאחר הסיבוב הראשון הוא ינצח את אבי גרובר. ביום שאחרי, הוא מביע אכזבה מהכישלון ומצהיר, "אין לי כוונה להיות בקואליציה של גרובר"

שרון יונתן 15/11/2018
רוני בלקין עם בניו רועי (מימין) ועמרי ביום הבחירות. "נכשלתי" (צילום: שרון יונתן)

"לא נכנסתי למרוץ כדי לבנות את עצמי לעתיד אלא כדי לנצח וכאשר זה לא קרה אז ברור שמבחינתי זה כישלון", כך אמר למחרת הבחירות רוני בלקין, שנתן פייט יפה לאבי גרובר אבל בסיבוב השני נותר מאחור.                                                      

בלקין, שזכה לתמיכה של מספר רשימות, היה משוכנע בניצחונו כפי שאמר לי בצהרי יום שלישי, מספר דקות לאחר שהצביע לזכותו בבית הספר גולן, כשהוא מלווה בבניו עמרי. "זה יהיה צמוד אבל אני אנצח ואהיה ראש העירייה", אמר וסיכם את מערכת הבחירות: "עברנו מערכת בחירות סוערת ומותחת, שלעתים חצתה קווים אדומים. אבל כל זה מאחורינו, ואני מאמין ומקווה שהתוצאות הלילה יתאימו למסר שתושבי רמת השרון העבירו כבר בסיבוב הראשון, רמת השרון רוצה ראש עיר חדש. יחד עם שותפיי לדרך, אני משוכנע שנצעיד את העיר למקום טוב יותר". כעבור 10 שעות יבינו בלקין ותומכיו שהתחזית שלו לא התממשה והוא בצד המפסיד.                                                                                 

כשעה לפני סגירת הקלפיות, המטה של בלקין ברחוב סוקולוב 53 (150 מטרים בלבד ממטהו של גרובר) היה שומם יחסית. מספר פעילים עשו טלפונים אחרונים לבוחרים פוטנציאלים וקיוו שאחוז ההצבעה יחצה את ה- 50%, דבר שלטענתם היה מעניק להם יתרון על גרובר. בדיעבד, גם זה לא היה עוזר לבלקין.                                                                                  

ביום שאחרי בלקין היה מאוכזב אבל לזכותו יאמר שהתראיין באריכות ולא התחמק. "כבר הספקתי ללכת הבוקר לים, קצת לנקות את הראש ולהתאושש מאתמול".

רוני, התקשרת לברך את גרובר?

"כן בהחלט, אתמול בלילה אחרי שדיברתי עם הפעילים התקשרתי אליו ואמרתי לו שהציבור אמר את דברו, מפתחות העיר נמסרו לידיו, ואני מאחל לו שיצליח ויעשה טוב לעיר הזאת".

עד כמה אתה מאוכזב מההפסד?

"לא אשקר לך, ברור שאני מאוכזב אבל היו חיים לפני ויהיו חיים אחרי. אמשיך לתרום. ניסיתי להוביל שינוי אבל לא הצליח לי".

מדע לא ניצחת?

"עוד לא עשינו ניתוח יסודי, אבל ממבט ראשון אפשר לומר שהחתך הקטן בין מצביעי גרובר ומצביעי רמת השרון חופשית או שלא הגיעו להצביע או הצביע גרובר. הבסיס של רמי בר לב במורשה הצביע לגרובר וגם בצד המערבי לא עליתי בצורה דרמטית בעקבות החיבורים. בקלפיות החזקות שלי לא עליתי בצורה דרמטית ובקלפיות החלשות שלי גרובר היה יותר חזק ממני בהרבה".

בדיעבד, התמיכה של רמת השרון חופשית פגעה בך?

"לא פגעה בי, אבל בוודאי לא עזרה לי לנצח כי לא הצלחנו להביא את האקסטרה מבין מצביעי רמת השרון חופשית. בדיעבד, החבירה בין המועמדים לא עזרה לי לנצח למרות שכמובן קיבלתי יותר קולות מאשר בסיבוב הראשון".

אולי אתה צריך להיות מרוצה שבבחירות הראשונות שלך נתת פייט לראש עירייה מכהן וקיבלת 46 אחוז מקולות הבוחרים?

"יש אנשים שרואים זאת כך אבל אני לא מסתכל על זה ככה. אני חושב שזה כישלון שלי כי לא הלכתי למצב את עצמי לבחירות הבאות. הלכתי בשביל לנצח כדי לעשות שינוי".

יש אפשרות שתשב בקואליציה של גרובר?

"אני לא רואה אפשרות כזאת ואין לי כוונה להיות בקואליציה של גרובר. התמודדתי מולו כי אני חושב שהוא מנהל גרוע ומנהיג חלש. אני לא תוקף אותו ברמה האישית אלא רק בתכונות שחסרות לו".

תהיה חבר אופוזיציה פעיל?

"בהחלט. אמרתי את זה כל הזמן שאני מתכוון לשרת את הציבור בחמש השנים הבאות. אשב באופוזיציה ואלמד את הנושאים שעולים לדיון . אם יהיו דברים נכונים אצביע בעד ואם אצטרך להיאבק על דברים שגויים אעשה זאת. אנסה עד כמה שאני יכול להכניס חלק מנושאי הליבה פנימה. אני מקווה שהקואליציה שהוא יבנה תתפקד יותר טוב מהשלוש השנים אחרונות".

נראה שזאת תהיה קואליציה שמבוססת על גרובר, קורצקי ורמת השרון חופשית.

"אמרתי כבר אתמול שאם חופשית רוצה להוביל את האג'נדה שלהם אז הם צריכים להצטרף לקואליציה, אבל לא אתן להם עצות כי יש שם אנשים טובים וחכמים".

מעריך שעוד רשימות יצטרפו לקואליציה?

"אני לא מתואם עם אף אחד בקשר לכניסה לקואליציה, אבל לא מן הנמנע שעוד סיעות יצטרפו לקואליציה"

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קטטה בתל אביב
ארבעה פצועים לאחר קטטה בתל אביב
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
גבר נרצח בקטטה בת"א
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
תוכנית הבטיחות והביטחון המתוגברת
בהוד השרון דואגים לחופשת קיץ בטוחה ומהנה
פסטיבל "הביצה" להומור יהודי
מפתחים רובעים למגורים
רוצים לחזור הביתה בשלום