רמת השרון

סיבוב ניצחון

אבי גרובר ניצח בגדול את סיבוב הבחירות השני וימשיך לקדנציה נוספת כראש העירייה, כשלצדו, שותפו הפוליטי וחברו הטוב יעקב קורצקי. גרובר: ו"אנחנו מראים שגם ברמת השרון כולם יכולים לחיות ביחד, דתיים וחילוניים"

שרון יונתן 15/11/2018
אבי גרובר ויעקב קורצקי לאחר הניצחון. ברית אחים מנצחת (צילום: שרון יונתן)

שנתיים ועשרה חודשים לאחר שגבר בסיבוב השני על יעקב קורצקי בבחירות המיוחדות לראשות העירייה, מנצח אבי גרובר שוב בסיבוב השני, אבל בהבדל אחד משמעותי, הפעם ביחד עם יעקב קורצקי, סגנו, שותפו הפוליטי וחברו הטוב.                                               

גרובר, שפספס את הזכייה בראשות העירייה בסיבוב הראשון לאחר שחסרו לו 6 קולות, מנצח בגדול בסיבוב השני את רוני בלקין ויכהן כראש העירייה גם בחמש השנים הבאות. בתום ספירת קולות מהירה שהסתיימה כשעה וחצי לאחר סגירת הקלפיות עלה כי גרובר קיבל 54.2% (10,542 קולות) בעוד שבלקין זכה לתמיכת 45.8% (8,895 קולות), פער של 1,647 קולות. אחוז ההצבעה ברמת השרון עמד על 51.3% לעומת 43.2% ארצי (19,495 מצביעים מתוך 38,020 בעלי זכות בחירה).                                                                      

בתום יום ארוך ומתיש שסיכם שבועיים מתוחים ואמוציונאליים במיוחד שבהם נלחם על המשך כהונתו הגיע גרובר למטהו המרווח ברחוב סוקולוב 67 בשעה 22:20 כשהוא מלווה בחבריו הקרובים. למוד מניסיון מר מהסיבוב הראשון מסרב גרובר להתראיין לצוות שידור ואומר "רק בסוף, רק בסוף". המטה, שעד השעה 22:00 היה כמעט שומם התמלא באנשים, כולל תומכים רבים של קורצקי משכונת מורשה שהביטו בדריכות לעבר המסך שהוצב ברחבת הכניסה למטה. בשעה 22:45 החלו לזרום התוצאות והתוצאה הראשונה על הלוח הראו שגרובר מוביל כמעט ב-9 אחוזים. תומכיו מחאו כפיים, אבל אחרים מרגיעים אותם שזאת רק ההתחלה. בהמשך הפער קטן עד לכדי 3 אחוזים, אבל לאט לאט גדל וצמח, במיוחד כאשר הגיעו התוצאות מהקלפיות בשכונת מורשה, שם ניצח גרובר ברוב עצום. בתום ספירת 44 קלפיות מתוך 61 גרובר כבר הוביל ב-6 אחוזים ופער של 761 קולות ותומכיו הבינו שהסיפור גמור ושום דבר לא ימנע את ניצחונו.                                                                        

בשעה 23:30 ניתן האות לפתיחת החגיגות, בקבוקי השמפניה נפתחו ועשרות תומכים נכנסו לתוך המטה ורקדו בשירה עצומה עם גרובר וקורצקי. השניים עברו אחד אחד וזכו לחיבוקים מפרגנים, כאשר מסביב התומכים שרו "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק" והיו גם אנשים שסגרו חשבון עם בלקין בשירת "או אה מה קרה, בלקין אכל אותה".                         

גרובר הודה לכל תומכיו אחד אחד, הצטלם בסבלנות, כולל עם הוריו, איירין וטיבי, וילדיו נעם ורועי.                                   

לאחר שהעסק נרגע קצת הצלחנו לראיין את המאושר הגדול שעבר ימים מתוחים עד הרגע האחרון. "כשראיתי שנותרו עוד 8 קלפיות ואני מוביל במעל אלף קולות הבנתי שזה נגמר", אמר בהתרגשות והוסיף כי היה משוכנע בניצחונו: "במהלך כל היום הרגשתי המון פרגון וראיתי גם במקומות שאמורים להיות הכי קשים שלי שאנשים אומרים לי שהם מצביעים עבורי. אני שמח על ברית האחים האוהבת ביני ליעקב. הקמפיין של הפילוג והשנאה לא הצליח פה ואנחנו מראים שגם ברמת השרון כולם יכולים לחיות ביחד, דתיים וחילוניים. זאת עיר אחת, ככה היינו וכך נהיה במיוחד".              

גרובר אמנם ניצח בגדול במורשה, אבל גם באזורים אחרים זכה לתמיכה גדולה יותר מיריבו. "זה לא רק במורשה. גם באזורים אחרים חלק אני מנצח וחלק בלקין. נכון שמורשה הלכה יותר איתי אבל זה קרה כי מישהו בא ואמר לה את בחוץ, מישהו סימן אותה שהם לא רצויים, הוא בא לקהלים גדולים בתוך הציבור הרמת שרוני ואמר אתם לא חלק מהמשחק, אתם לא לגיטימיים ואתם לא בסדר. אני שמח שעדיין הקו המתון, הקו המחבר והקו שמחפש מה כן עושים, לאן הולכים ולאן מתקדמים ניצח ואתה רואה מי עומד כאן סביבי, תראה הכל מהכל, אין כאן קבוצה אחת, אין פה צד אחד, אין צבע אחד ואין תספורת אחת. זה חיבור מדהים שהצלחנו ליצור אותו פה".                                                     

 גרובר החמיא למי שאמור לשמש כסגנו: "אני שמח שצחי שריב, ראש רשימת רמת השרון חופשית, כבר הגיע לפה ובא ללחוץ את היד ולברך. אני שמח על כך כי זה החיבור שאני רוצה לראות חמש שנים, מחברים ומאחדים את רמת השרון". למרות שתמכה בבלקין, גרובר יודע שרמת השרון חופשית תהיה חלק מהקואליציה שלו: "עזוב, זה נגמר, מה שהיה היה. אני חושב שזה ברור שהציר של הקואליציה זה אני וקורצקי ועל זה לצרף את החופשית. אנחנו נכבד את כולם, אני רוצה קואליציה כמה שיותר רחבה כי יש לנו אתגרים גדולים".               

לאחר שהחגיגות בתוך המטה הסתיימו יצאו מאות התומכים לרחבה ברחוב סוקולוב, כאשר מולם ניצבו גרובר וקורצקי. גרובר הודה לכל הפעילים והתומכים ואמר: "מי שעומדים כאן היום זאת רמת השרון שאני נולדתי בה, גדלתי בה, רמת השרון שאני אוהב וזאת רמת השרון שתמשיך להיות עוד המון המון שנים. עשינו קמפיין שכל הזמן דיבר על מה אנחנו הולכים לעשות ואהבה למקום הזה ועם הקמפיין הזה ניצחנו לא במאה קולות אלא בכמעט 2000 קולות. כל הפוליטיקה הייתה נגדנו והצלחנו לנצח אותה. אני לא יודע כמה אנחנו פוליטיקאים כאלו גדולים אבל אין לנו כלום חוץ מהדבר הזה, אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים ואוהבים לעשות טוב לאנשים ואוהבים לראות אנשים מחייכים אלינו ואומרים לנו תודה. בלי הנשמה האדירה הזאת (מתכוון לקורצקי – ש.י.) לא הייתי עומד כאן".                              

קורצקי שימשיך כמובן לכהן כסגנו של גרובר אמר "לקול ברמה": "זאת הקלה עצומה כי היו פה כוחות רשע אדירים. אני לא מכיר כאלו בחירות כמו שהיו הפעם. אני לא חושב שהייתה לוגיסטיקה ומערך כזה כמו שהקים בלקין ואני מצדיע לו על כך, אבל היה פה הרבה משחק מלוכלך. אני שמח שניצחנו בזכות היושרה של אבי ושלי. לא התלהמנו ולא לכלכנו, הלכנו בקו מסוים של מה אנחנו עשינו טוב וזה מה שניצח".

על החיבור בין שניהם אומר קורצקי: "אבי אומר שזה ברית אחים ואני מסכים איתו". קורצקי מסביר איך ההפסד של גרובר בסיבוב הראשון הביא למעשה את הניצחון:  "אחרי ההפסד בששה קולות אמרתי לחברים בשכונה שההפסד הזה ירים אותנו לניצחון של מעל 1500 קולות ולא טעיתי כי ידעתי מה הפוטנציאל של שכונת מורשה, כמה הם אוהבים אותי. אני רוצה לציין גם את נווה גן. החיבור בין השכונות זה מה שניצח לנו את הבחירות".                                  

על התמיכה של רמת השרון חופשית בבלקין אמר קורצקי: "אני רוצה להיות בפיוס עם כולם. אנחנו אנשי חינוך ואנשים מובילים בעיר הזאת והרבה בני נוער מסתכלים עלינו וזה מה שחשוב".

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"
גבר נרצח בקריות
דניאל שקלים. חוזר הביתה
חיזוק לא.ס רמת השרון
גניבת רכב או סכסוך אזרחי?
פרויקט פינוי בינוי ברחוב הבנים ברמת גן
גבר נפצע בשריפה בחיפה
חוף הכרמל: מתרגלים חירום
דואט של לוחמים
דואט של לוחמים