רמת השרון

'באים לאייל'

אלפי רצים, בהם רצים מקצועיים, רצים חובבים, משפחות ותלמידים, השתתפו במרוץ אייל, לזכרו של אייל שמואלי ז"ל שאורגן על ידי אמו זהבה שמואלי ואגודת הספורט רמת השרון

שרון יונתן 19/11/2018
הרצים למרחק 10 ק"מ לאחר הזינוק. ריצה איכותית (צילום: רונן טופלברג)

אלפי רצים מכל קצוות הארץ השתתפו בשבת שעברה במרוץ אייל, המרוץ המשפחתי של ישראל, שנערך בשעות הבוקר בכבישי ושדות רמת השרון. המרוץ מתקיים לזכרו של אייל שמואלי ז"ל, בנם של זהבה וצביקה שמואלי, אח לטל וכנרת שנפטר בטרם עת מדום לב. המרוץ מנציח את אהבתו של אייל לריצה ואת האנרגיה והשמחה שאפיינו אותו בחייו.

במרוץ השתתפו רצי העלית של ישראל, רצים חובבים, אנשי עסקים, ראש העירייה, אבי גרובר, שגם הזניק את מקצה ה-10 ק"מ וידוענים מעולם הבידור והתקשורת ביניהם איתי תורג'מן, גיא זוארץ ויעל בר זוהר עם ילדיהם, אנה ארונוב, אסתר רוט שחמורוב, כלת פרס ישראל ושיאנית ישראל ב-100 מטר משוכות, וכן חיילים ותלמידי בתי הספר ברמת השרון, אשר נהנו מאטרקציות ומופעים מרהיבים לאורך המסלול, מפרסים ומתנות שוות, מכיבוד עשיר בסיום ומעוד הפתעות. הוריו של אייל ז"ל, זהבה וצביקה שמואלי, השתתפו במקצה ל-5 ק"מ.

המרוץ אורגן על ידי זהבה שמואלי ואגודת הספורט רמת השרון. בעקבות תנאי השטח לאחר הגשמים והנחיות המשטרה כל המסלולים התקיימו השנה בכבישי רמת השרון ומסלול ה-15 ק"מ קוצר ל-10 ק"מ. למרות השינויים, גם השנה המרוץ נערך ברמה מקצועית וארגונית גבוהה תוך מתן דגש לחשיבות הרצים ולמאמציהם בפסטיבל ססגוני של תרבות וספורט לכל המשפחה.  

לראשונה השנה הוזנק מקצה הליכה תחרותי של 5 ק"מ במטרה לקדם את ענף ההליכה התחרותית בישראל. בנוסף, על מנת לסייע לרצים להתגבר על העלייה המפורסמת בקילומטר ה-13 נערך אתגר "מלך ומלכת העלייה" בחסות JAYBIRD במסגרתו קטע העלייה נמדד באופן מקצועי, הוצבו שער כניסה וסיום לקטע, ומוזיקה, מעודדים והפתעות נוספות סייעו לרצים לצלוח את העלייה בדמות ירידה.  

במרוץ התחרותי למרחק של 10 ק"מ ניצח מארו טפרי ממכבי ת"א בזמן של 29:02 דקות, כאשר אחריו הגיע ימר גטהון ממכבי ת"א (29:13 דק') ואיילה גשאו סיים במקום השלישי (29:23 דק'). בקרב הנשים למרחק זה ניצחה סאלמויט באיולין ממכבי ת"א בזמן של 33:42 דק', כאשר אחריה במקום השני אזאוונט טקה ממכבי ת"א (36:53 דק') וכרואן חלבי לוטם סיימה שלישית (37:02 דק'). במרוץ לחמישה ק"מ ניצח בגברים מוגס טסמה (15:26 דק') ובנשים אלה פינוס ישרים (18:13 דק'). בריצה התחרותית למרחק 2 ק"מ ניצח בגברים איתי אמבר (7:01 דק') ובנשים דנית נגריס (8:06 דק').

זהבה שמואלי (במרכז) עם המנצחות במירוצים וראש העירייה (צילום: רונן טופלברג)

זהבה שמואלי (במרכז) עם המנצחות במירוצים וראש העירייה (צילום: רונן טופלברג)


 

זהבה אמרה לאחר המרוץ: "אני שמחה לראות רצים ומשפחות שמרוץ אייל מוטמע אצלם בתוך הלו"ז השנתי. כשרצים אומרים 'אנחנו באים לאייל' המשמעות  היא שבאים לחבק ולתמוך בנו."האירוע נערך בשיתוף פעילים ניהול תיקי השקעות.

לדברי יו"ר פעילים, חנה פרי זן: "אנחנו מזהים התאמה גבוהה בין אנשים המנהלים אורח חיים ספורטיבי לבין חתירה להישגים בתחום הפיננסי. אנחנו מחזקים את זהבה שמואלי, שממשיכה לקיים את המרוץ בנחישות והתמדה שנה אחר שנה".

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קשישים חוצים את הכביש
כמה קשישים הולכי רגל נפגעו בכ"ס בעשור האחרון?
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
אלוף במתמטיקה
ניר קריסטל
בשל החום, עשרות עובדי עירייה עבדו חצי יום
 פועל כבן 40 נפל במדרגות באתר בניה בחיפה ונפצע  באורח בינוני
פצוע בינוני בנפילה באתר בניה בחיפה
מורה נהיגה הואשם בגין גרימת מותו של אופנוען בתאונה
עומדים ביחד
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי