רמת השרון

"שישי ייחודי"

בבית ספר גולן יצאו עם מיזם חדש "שישי ייחודי", במסגרתו יוקדשו חמישה ימי שישי לאורך השנה לנושא ספציפי שבחרו המורים

תמי מאור 21/11/2018
שישי תקשורת בבית ספר גולן (צילום: בית ספר גולן)

בית ספר גולן יצא בשבוע שעבר לדרך במיזם חדש -"שישי ייחודי". המיזם כולל חמישה ימי שישי מיוחדים לאורך השנה, כאשר כל אחד מימי השישי מוקדש לנושא ספציפי שנבחר על ידי צוות המורים: שישי תקשורתי, שישי מוזיקלי, שישי כשרוני, שישי בריאותי ושישי  מהסרטים.

בימים אלו, מגיעים התלמידים לבית הספר  ללא ילקוטים ונהנים משלל פעילויות חווייתיות ומגוונות מותאמות גיל ומשתתפים בסדנאות שנבנו על ידי צוות המורים.

תחילת המיזם הייתה בשישי שעבר שהיה "שישי תקשורתי", כאשר הנושא התקשורתי נבחר והותאם במיוחד ליום זה, בו חל 'יום הסובלנות הבינלאומי'.

היום כולו הוקדש לנושא התקשורת הבינאישית, כאשר המיקוד היה בנושא תקשורת מקרבת, מילים מעצימות ולשון הרע.  כל צוות המורים נרתם למשימה ולהצלחת היום ובהובלת יועצת בית הספר, העביר את הפעילויות הייחודיות לתלמידים.

נציגי מועצת התלמידים קיבלו את תלמידי בית הספר והנחו אותם לדרוך על מילים חיוביות שהודבקו על הרצפה בכניסה לבית הספר ובכך למעשה להתחיל את היום בברכה ובהרגשה טובה.

במהלך היום למדו הילדים לשיר את המנון בית הספר בשפת הסימנים, כאשר קדם לכך מפגש אישי של קבוצת ילדים עם מתנדבת בשם רונית אל-און שלימדה אותם את התנועות אותן  הם לימדו ביום המיועד את חבריהם לכיתה, דבר שהביא את מודעות התלמידים ללמוד את שפת הסימנים על מנת לתקשר עם האנשים בחברה שזו הדרך היחידה בה הם מסוגלים לדבר.

במהלך היום הושם דגש רב בנושא 'לשון הרע' – כאשר התלמידים שיננו את הסיסמה: "לשון הרע לא מדבר אליי", למדו את משמעותו והשלכותיו בחיי היומיום וזכו בסוף היום בצמידים זוהרים שנשאו את הסיסמה, לאות הזדהות.

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת אופנוע סמוך לצומת גבעון
רוכב אופנוע נפצע קשה סמוך לצומת גבעון
באילת משליכים בקבוקים לפח הכתום
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
סטודנט למשפטים נעצר בחשד לעבירות פדופיליה
המדקר יוסי בן חיים , אין סיפוק גדול מזה
הריון בהפתעה
השקה בהפתעה
השקה בהפתעה
חזרו לכיתה
גלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל