רמת השרון

בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה

לטענת העותרים העירייה אינה מפעילה את סמכותה החוקית ואינה אוכפת את סגירתו או הסדרתו של מתחם דוכני המזון ותוצרת חקלאית של משק קנטור שממשיך לפעול על קרקע חקלאית בסמוך לגלילות. משק קנטור: לטענות של הירקנים העותרים אין בסיס

שרון יונתן 22/11/2018
משק קנטור. ממשיכים למכור תוצרת חקלאית (צילום ארכיון: באדיבות משק קנטור)

נמשך המאבק בין בעלי חנויות לפירות וירקות ברמת השרון לבין משק קנטור המוכר תוצרת חקלאית בשטח החקלאי הסמוך למחנות גלילות.                                                         

בשבוע שעבר עתרו שבעה בעלי חנויות לממכר ירקות ופירות ברמת השרון,באמצעות עו"ד רונן בן טובים, נגד העירייה בעתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בה דרשו כי בית המשפט יורה לעירייה לנמק מדוע אינה מפעילה סמכויות הנתונות לה מכוח חוק עזר עירוני וחיקוקים נוספים ואינה אוכפת סגירתו או הסדרתו של מתחם דוכני מזון ותוצרת חקלאית, משק רמי קנטור, הפועל לטענתם ללא היתר וללא רישיון עסק על פני חלקת קרקע חקלאית בתחום שיפוטה של העירייה.

לטענת העותרים, פעילות משק קנטור מממשיכה להתנהל תוך כדי התעלמות מהוראות הדין ועל גבם של אותם תושבי העיר שומרי החוק המקפידים על הוראות רישוי עסקים ומשלמים אגרות רישוי וארנונה כדין שעה שבמשך שנים העירייה איפשרה ואף טיפחה את בית העסק המפר חוק.                        

בעלי החנויות, הטוענים כי בשנים האחרונות צנח היקף עסקיהם בעשרות אחוזים, הסבירו כי העתירה הוגשה לאחר עתירה קודמת שכבר הוגשה ולאחריה המצב בשטח לא השתנה למרות התחייבויות העירייה. "הסתבר כי התחייבות העירייה לנקוט בהליכים נגד בית העסק המפר חוק לא די שאינה מתממשת אלא אף נמצא כי פרנסי העיר מסכלים נקיטת הליכים כאמור והכל מטעמים תועלתניים פוליטיים נוכח מועד הבחירות הממשמש ובא ובניסיון להיטיב עם תומכיהם ואף משום הרגישות הפוליטית הכרוכה בכך אין מוגשת עתירה זו אלא ביום שלאחר קיום הבחירות החוזרות לרשות המקומית", הוסבר בעתירה לגבי תזמון הגשתה.

העותרים גורסים בכתב התביעה כי פנו באמצעות עו"ד בן טובים מספר פעמים לעירייה בדרישה לאכיפת חוקי העזר כלפי משק קנטור, אך לא רק שלא נענו לדרישותיהם, חלקם אף זכו לביקורים מאיימים כדבריהם של פקחים מטעם העירייה שפשטו על עסקיהם הפועלים לפי דין ואף איימו כי ביקוריהם ימשכו כי בעלי החנויות ימשיכו להתלונן כלפי משק קנטור.                                                                                  

בעלי החנויות גורסים כי נוכח הודעת התובע העירוני שקיבל את עמדתם והעובדה שמשק קנטור פועל ללא רישיון עסק והודעה נוספת בדבר סגירת בית העסק נמחקה העתירה הקודמת בהסכמה, אך לתדהמתם לא רק שמשק קנטור לא הפסיק את פעילותו אלא הפעילות אף הורחבה והיא משתרעת על פני מתחם גדול יותר ואף הוכשר מגרש חניה סמוך עבור כלי הרכב המגיעים למתחם.                               

לטענתם, כל פניותיהם בחודש שקדם להגשת העתירה נענו כי הנושא ייחקר, אותה טענה כך הם אומרים הנשמעת כבר שנים. "כאילו יש עניין כלשהו המצריך חקירה כל כך ארוכה ובפרט מקום בו המשיבה עצמה מאשרת כי בית העסק פועל ללא רשיון עסק", נכתב בעתירה שבסיומה נכתב: "מכאן עתירה זו, נוכח מחדלה של המשיבה להפעיל את סמכויות האכיפה הנתונות לה לפי חוק, בניגוד לכללי מינהל תקין ובאופן הפוגע בעותרים".

מהעירייה נמסר: במחלקה המשפטית טרם התקבלה עתירה בנושא האמור. לכשתתקבל העתירה, העירייה תבחן את הנושא בכובד ראש.

ממשק רמי קנטור נמסר בתגובה: משק רמי קנטור מוכר תוצרת חקלאית טרייה ישירות מהחקלאים במחירים הוגנים. לטענות של הירקנים העותרים אין בסיס. אנו נמצאים בתהליך רישוי להסדרה, בכל מה שיידרש.

 

 

 

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכת תנועת מכחול בהרצליה
תערוכת "תנועת מכחול" בהרצליה
הרב ששון טרבלסי
הרב ששון טרבלסי מבקש לשמור על הסטטוס קוו
 עורכי   הדין   ורד   כהן   ורענן   בר-און
מי חשוף לתביעות ומה ניתן לעשות?
מועדון גמלאים ומרכז נוער חדשים במערב כ"ס
קיץ אקשן באושילנד כפר סבא
שבוע של כוכבים באושילנד כפר סבא
פצועה אנוש בתאונת "פגע וברח"
כנס מאכילי החתולים
רוני בלקין. להביא את התקציב לאישור המועצה
מדוע מתעכב אישור התקציב העירוני?