רמת השרון

מכתב נאצה הונח בפתח ביתו של עידן למדן

האלמוני אשר שלח את המכתב, שכולל שלל נאצות, רומז כי פעילי מרצ הניחו את ראש החזיר בכניסה לבית הכנסת

שרון יונתן 22/11/2018
עידן למדן . "אני שמאלני ואני גאה בזה" (צילום: שלומי יוסף)

מערכת הבחירות אמנם הסתיימה אבל ספיחיה עדיין ניכרים בעיר. בסוף השבוע שעבר מצא חבר המועצה ויו"ר סיעת מרצ, עידן למדן, מכתב נאצה אנונימי מונח בפתח ביתו.

"חזיר שמאלני אדום שכמותך, שרץ עלוב ממרצ, פוסט יהודי ופוסט ציוני", כתב בין היתר האלמוני ששלח לו את המכתב, יחד עם עוד שלל נאצות. המאיים האלמוני רמז כי פעילי מרצ הניחו את ראש החזיר על הגדר החיצונית של בית הכנסת כאשר כתב: "אין ספק שאתה וחברייך, חזירייך ממרצ תרמתם להסתה שהובילה דגנרט או דגנרטים מבית המדרש של מרצ להציב את ראש החזיר בשער בית הכנסת". בהמשך כתב עוד: "אני אישית (ויש עוד רבים כמוני) מעדיף את הקהילה הדתית לאומית אלפי מונים על פני קהילת החזירים השמאלנים האדומים מהסוג שלך. קח לך את חבריך/חזיריך השמאלנים האדומים וקנו דעת במקום להילחם ב'הדתה' שבכללה איננה קיימת".                  

למדן הגיש תלונה במשטרת רמת השרון נגד הכותב האלמוני שלמרות שטרח לכתוב בסיום מכתב הנאצה והקללות כי "למען הסר ספק, אני לא מאיים עלייך !!!", למדן טוען כי בעצם כתיבת הנאצות, הניסיון למחוק כל זיהוי, והנחת מכתב אלים בפתח ביתו יש משום איום ברור. 

למדן אמר השבוע: "הכותב בחר להישאר באלמוניותו, תוך שעשה כל מאמץ שלא יהיה פרט מזהה ונקט בשפה אלימה ובוטה במיוחד, השתמש באותיות דפוס ובהדבקות, דבר שאינו משתמע לשני פנים. אני שמאלני ואני גאה בזה. גאה בערכים של כבוד לאדם באשר הוא אדם, של חופש הדת וחופש מדת, של חמלה, של שוויון ושל חתירה לשלום. ערכים שמנחים אותי כיהודי, כישראלי, כציוני וכאיש שמאל. אני גאה בכך במיוחד כעת, בימים בהם אישי ציבור, גם ברמת השרון מבקשים לברוח מתיוג כ'שמאלנים', מבקשים לאמץ ערך אחד ולזנוח את האחרים. מכתב האיומים שנשלח על ידי פחדן עלוב (שרק היותו מוג לב הביא אותו להכריז בסיומו שכל דברי הבלע האלו שהונחו בפתח ביתי, אינם איומים כפי שברור לכל שהינם), מהווה רק פרק נוסף במערכת הבחירות האלימה והמדירה שעברה על רמת השרון. מערכת בחירות במהלכה ספגנו איומים, לרבות ואליי בעיקר, אלימות פיזית כנגד פעיליי בדמות חזיזים והשחתת שלטים. לא היה מי שגינה בצורה תקיפה יותר ממני את מעשה הנבלה של הנחת ראש החזיר בפתחו של בית הכנסת, בכדי להעביר מסר ברור נגד אלימות ופגיעה הגעתי לשתי תפילות, אחת לבד והשנייה עם חברי כנסת ממרצ, מוסי רז ומיכל רוזין, במסגרת פעילות של ארגון 'תג מאיר'".

למדן התייחס לסוגיית החזיר: "אני מודה, עדיין מקנן בלבי החשד שמבצע המעשה, לא הגיע מהמחנה שלי, אלא מקרב אלו שביקשו לפגוע בנו ובכוחנו הפוליטי ולעורר פרובוקציה לפני הבחירות. יש להצר על כך שמשטרת ישראל נכשלה עד כה באיתור האשמים ובגילוי האמת וכולי תקווה שמבצעי המעשה ייתפסו ובהקדם".

  

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר טבע למוות בנחל הירקון
משתלבים
האנשים שעושים את הרצליה
מהיר לעיר בכפר סבא
מפגש תושבים בנושא תוכנית "מהיר לעיר"
ממשיכים להציל את העולם
זמנהוף שירותי תרגום
אנגלית – החוט המקשר
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לירושלים
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לירושלים
פסקל ברקוביץ ויעל ארד
רשת מלונות דן אירחה את הספורטאים הפראלימפים