רמת השרון

אומרים די לאלימות כלפי נשים

עיריית רמת השרון ציינה את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים באירוע עם הרצאה מרתקת של נסלי ברדה

תמי מאור 27/11/2018
וייזר. כשלון חמור בטיפול בבעיה (צילום: דוברות עיריית רמת השרון)

עיריית רמת השרון ציינה ביום ראשון (25.11.18), את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים באירוע בבית יד-לבנים עם הרצאה מרתקת של נסלי ברדה "מגואל רצון ועד אתי אלון". האירוע במעמד ראש העירייה אבי גרובר, סגנית ראש העירייה ויו"ר מועצת נשים דוברת וייזר, מנכ"לית העירייה שירלי פאר יגרמן, חברי מועצת העיר ואורחים נוספים. הנחתה: מנהלת אגף הרווחה והקהילה, טלי נדיר.

בהרצאתה סיפרה ברדה על 'אחורי הקלעים' של הפרשות העיתונאיות ועל הרגעים הדרמטיים שחוותה תוך כדי העבודה על חשיפת הכת של גואל רצון, התיעוד הבלעדי של אתי אלון ועופר מקסימוב - הסיפור המשפחתי שהפיל את הבנק למסחר, פרשת הסחר בביציות והרופאים הישראלים ברומניה ועוד סיפורים מרתקים רבים.

ראש העירייה אבי גרובר ציין בטקס: "אין חסינות בדברים האלה. אנחנו שנמצאים מסביב, לא תמיד יודעים לזהות מה קורה וההרס הפנימי שיכול לקרות לאישה/ בחורה/ ילדה- יכול להיות הכי קשה שיש. אנחנו כעירייה גם במישור של העובדים וגם מול כל העיר כולה - חשוב לנו להיות כתובת. חשוב לנו לתמוך וחשוב לנו לתת את כל המענים שרק אפשר ואת כל העזרה שרק אפשר כדי שנשים ירגישו בטוחות וכמו כן חשוב לחנך את הדור הבא. זה אתגר לא פשוט במציאות של דור עם הניידים והזמינות לתכנים הכי קשים והכי פוגעניים שיש- לחנך את הילדים שלנו להבין שמה שהם רואים זה לא דרך להתנהג".

סגנית ראש העירייה  ויו"ר מועצת נשים, דוברת וויזר הוסיפה: "שני עשורים, כרוניקה של ועדות אך נתוני האלימות נגד נשים מעידה - מדינת ישראל כשלה כישלון חמור בטיפול בבעיה. כ-200 אלף נשים מוכות בישראל, 22 נרצחו השנה כחצי מיליון ילדים גדלים במשפחות עם מעגלי אלימות. אזלת היד של הרשויות במניעת פשעי אלימות נגד נשים גם היא בלתי סבירה ומקוממת. כך, למשל, מספר המקלטים והשירותים לנשים מוכות אינו עומד בדרישה. אין תוכנית פעולה לאומית לטפל בתופעה האיומה, להרתיע את הרוצחים מחד, ולתמוך, לחזק ולהגן על הקרבנות מאידך. השימוש באמצעי בקרה ואיכון על מנת להרתיע, להרחיק ולאכוף צווי הרחקה של גברים מכים – לא קיים. אנו כולנו קוראים, בקול רם, לשר ארדן, לשרת המשפטים, לשר הרווחה ולמפכ"ל המשטרה לפעול לאלתר על מנת  לטפל ברעה החולה הזו שגובה את חייהן של נשים רבות כל שנה. אנו דורשים הקמתה של תוכנית חירום לאומית לטיפול באלימות כלפי נשים, הקצאת תקציבים ייעודיים, בין היתר: הרחבת הפריסה של מקלטי ההגנה לנשים מוכות, וקידום אישור לשימוש באמצעי איכון לאכיפה של צווי הרחקה וחיזוק שירות הסעד לאיתור, טיפול, מניעה ותמיכה בנשים החשופות לאלימות בין כותלי ביתן".

 

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילדה נהרגה מפגיעת רכב בירושלים
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
יזמים צעירים ישראל
"יזמים צעירים ישראל"
חשד: הונה נשים באלפי שקלים
ב(ע)ין השורות פרשת בוא
'חייבים להתחיל בפרויקט'
מדעי האושר בחיפה
לימודי מדעי האושר
100% זכאים לבגרות בתוכנית ספייס לשילוב יוצאי אתיופיה