רמת השרון

פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב

לאה אורן קיבלה את הפרס היוקרתי לעידוד המצוינות בטיפול בזקן ע"ש גליקמן על הובלת התוכנית "רוקדים את החיים"

תמי מאור 28/11/2018
לאה אורן עם התעודה (צילום: א. פרטי)

בטקס מרגש שנערך אמש (שלישי) באוניברסיטת בר-אילן קיבלה ראש מינהל גיל הזהב בעיריית רמת-השרון לאה אורן, את הפרס היוקרתי לעידוד המצוינות בטיפול בזקן ע"ש גליקמן ע"ס 5000 דולר, על הובלת התוכנית "רוקדים את החיים" ששיפרה דרמטית את איכות חייהם של המתמודדים עם מחלת הפרקינסון.

תוכנית "רוקדים את החיים++" של מינהל גיל הזהב ומגוונים "אלון", מציעה מגוון תוכניות  למתמודדים עם פרקינסון, מחלות נוירולוגיות אחרות, בעיות שיווי משקל ועוד. התוכנית שהחלה לפעול לפני כשלוש שנים, נולדה מתוך מחקרים רפואיים רבים, שבוצעו ב-20 השנים האחרונות, המצביעים על התועלת של הריקוד לבריאות ומגדירים את הריקוד כאחד הכלים היעילים לשמירה על הפעילות המוחית.

במסגרת התוכנית, אנשים לומדים לרקוד במטרה להגדיל את טווח התנועתיות, לשפר את היציבות, את האיזון ושיווי המשקל. הריקוד מאתגר את הרוקד לזכור את הצעדים ולהתמודד עם תנועה מהירה, ובעצם מהווה כלי שמפחית נפילות. בנוסף לכל אלו, מדובר בחוג, שנועד לשפר את הביטחון העצמי ואת מצב הרוח של המשתתפים.

לתוכנית מרכיבים נוספים, טאי צ`י, פיתוח קול, קבוצת תמיכה והרצאות של אנשי מקצוע ועוד. כל אלו מסייעים בהאטת תהליכי המחלה ובשיפור משמעותי של איכות החיים. 

התוכנית בכללותה מאתגרת את הצד הפיזי, הקוגניטיבי, החברתי והנפשי ופועלת בקהילה במקום מונגש ומותאם, וכמו כן, מועדון המתנדבים "רוטרי" מלווה את התוכנית ותומך בה.

בטקס קבלת הפרס כיבדו על הבמה את פרופסור רפי אלדור, אשר יזם את התוכנית לאחר שחלה בפרקינסון לפני 12 שנים, שמהווה השראה ודוגמהא לחולים אחרים ומאז רוקד ריקודים סלוניים המותאמים לחולי פרקינסון. כמו כן כיבדו על הבמה את רכזות ומורות המחול השיקומי-: ריטה בינדר-אלימלך והפיזיותרפיסטית יוליה גרמרמן.

מינהל גיל הזהב בעיריית רמת השרון צבר מוניטין בארץ ובעולם כגוף המפעיל מודל ייחודי, המאגד בתוכו את כל הגופים הפועלים למען הגמלאים, מתוך מטרה לשפר את איכות חייהם וכגוף יוזם ומפתח שירותים ייחודיים לאוכלוסיות הגמלאים המגוונות, בהתאם לצרכיהם ותפקודם. ראש העירייה, אבי גרובר, בירך את לאה אורן על הזכייה, שמהווה הוקרה על הפעילות המקצועית המסורה של הצוותים המקצועיים בעירייה, שפועלים לילות כימים לטובת שיפור איכות החיים של גמלאי העיר.

לאה אורן: "ההוקרה וההכרה שקיבלנו מחזקת אותנו להמשיך לפתח תכניות בעלות ראייה רחבה ומחבקת לקהל הגמלאים ברמת-השרון, אשר נוגעות בצד הרגשי, הקוגניטיבי ודואגות לחיזוק תחושת הצורך בחברה, לצד תמיכה למתמודדים עצמם ולבני זוגם".

עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
התחלות חדשות
צריכים לשרוף זמן עד הטיסה? כך תעשו זאת
צריכים לשרוף זמן עד הטיסה? כך תעשו זאת
שי שטרן מנהל תיכון אוסטרובסקי
מי קיבלה את מירב הקולות בתיכון אוסטרובסקי?
החלליות שוגרו
הליונס בוחר את איש השנה
תוכנית התחדשות עירונית בקטמונים יוצאת לדרך
עבודות הפיתוח בצמרות
עבודות פיתוח בשכונת צמרות בהרצליה
פסטייה גבינות