רמת השרון

מרכיבים קואליציה

ראש העירייה אבי גרובר עמל על הרכבת קואליציה, מקיים דיונים עם ראשי הרשימות השונות, ומקווה לבנות קואליציה רחבה ככל האפשר שבבסיסה סיעת בית בראשותו, סיעת אח בראשות יעקב קורצקי וסיעת רמת השרון חופשית בראשות צחי שריב

שרון יונתן 29/11/2018
אבי גרובר. עמל על הרכבת קואליציה (צילום: ראובן קפוצ'נסקי)

שבועיים לאחר שניצח בסיבוב השני ונבחר בשנית לראש העירייה אבי גרובר עדיין לא יודע כיצד תורכב הקואליציה בראשותו. גרובר הצהיר כבר לאחר הבחירות כי הבסיס לקואליציה יהיו שלוש הסיעות הגדולות עם 11 מנדטים: סיעת בית בראשותו (3 מנדטים), סיעת אח בראשות יעקב קורצקי (3 מנדטים) וסיעת רמת השרון חופשית, הפתעת הבחירות, שגרפה 5 מנדטים.                                                             

בשבוע שעבר החל גרובר בפגישות עם נציגי כל הסיעות במטרה להרכיב את הקואליציה הרחבה ביותר שיוכל, אותה הוא מתכוון להציג בישיבת המועצה הראשונה והחגיגית שתתקיים ב -12 בדצמבר (יום רביעי בעוד שבועיים).                  

גרובר אמר השבוע: "נפגשתי עם ראשי הרשימות ואני יכול להגיד שמלבד רוני בלקין שאמר לי במפורש וכבר הצהיר על כך שישב באופוזיציה, לגבי השאר אני עדיין במשא ומתן מתוך כוונה ברורה להרכיב קואליציה כמה שיותר רחבה על בסיס שלוש הסיעות הגדולות. מצד שני, חשוב לי לא סתם להרכיב קואליציה רחבה אלא כזאת שתהיה מתואמת ועם הסכמות בנושאי הליבה של העיר כמו תוכנית מתאר, התחדשות עירונית ותמ"א 38. כל מי שיהיה מוכן להיות שותף לעקרונות שלנו בנושאי הליבה אשמח אם יצטרף לקואליציה".                                                                       

גרובר יכול למנות שני סגני ראש עירייה בשכר ואחד בתואר. אם לא יהיו הפתעות יוצאות דופן שני סגניו בשכר יהיו יעקב קורצקי וצחי שריב, העומד בראש סיעת רמת השרון חופשית. סגנות בתואר תינתן ככל הנראה לדוברת וייזר, אבל יש לסייג ולציין שמדובר בהערכות בלבד.                                             

גרובר סירב להתייחס השבוע לחלוקת תפקידי סגני ראש העירייה והעריך כי בשבוע הבא הרכבת הקואליציה תיכנס לשלב המכריע: "השאיפה שלי היא להציג בישיבת המועצה הראשונה את הקואליציה בראשותי. בשבוע הבא אתחיל לסגור את הפאזל".                                                                 

חבר המועצה עידן למדן, לשעבר סגנו של גרובר וראש רשימת מרצ -ירוקים, אמר השבוע לגבי האפשרות שסיעתו תשב בקואליציה: ״כניסה לקואליציה מותנית בראש ובראשונה בנכונות של ראש העירייה לפעול למען אכיפת החוק על כל תושבי רמת השרון, כולל חברי הגרעין התורני, כמו גם מתן מענה לסוגיות החשובות של שמירה על צביון רמת השרון, על כל המשתמע מכך. ישבנו עם ראש העירייה וצוותו ואני בהחלט מקווה שניתן יהיה לגשר על הפערים לטובת העיר ושמירה על ייחודה ואפיונה".                                                    

גיא קלנר התייחס לסיכוי שישוב לקואליציה: "סיכוי תמיד יש אבל צריך ליצור את התנאים. בשיחה ביני לראש העירייה זה הובהר גם מהצד שלי וגם מהצד שלו. צריך לפתור כמה סוגיות מרכזיות כמו פינוי הישיבה, ביטול הנת"צ בסוקולוב דיון מחדש בתוכנית המתאר ודיון מחדש בנושא חורשת העמל, כולל בחינה אמיתית של החלופות ומציאת פתרון אחר. בתנאים האלו יהיה על מה לדבר. עזבתי את הקואליציה הקודמת בגלל תוכנית המתאר ולכן ברור שלא איכנס עם אותה תוכנית".

רמי בר לב ושמוליק גריידי סירבו להתייחס השבוע לנושא שילובם האפשרי בקואליציה.

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתכון פסטה לינגוויני זוקיני
שלטי רחוב חדשים בהרצליה:
גינת השעשועים בסמטת ויצו. מתקנים חמים בימי הקיץ הלוהטים
מדוע אין רשת הצללה בגינה בסמטת ויצ"ו?
מצלמה תרמית
מהם השימושים העיקריים של מצלמה תרמית
צעיר מהדרום מואשם בשוד מזוין
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר – מה חשוב לדעת?
פסטיבל הבירה ברעננה חוזר