רמת השרון

מעלים את הסיף על המפה

מועדון הסיף מגוונים אלון אירח תחרות סיף ארצית בהשתתפות 14 קבוצות מרחבי הארץ וכ-300 סייפים

שרון יונתן 29/11/2018
תחרות הסיף (צילום: פרטי)

מועדון הסיף מגוונים אלון אירח בשבת שעברה, לראשונה ברמת השרון, תחרות סיף ארצית שהתקיימה באולם הספורט החדש והמפואר בבית הספר קריית יערים.

במגוונים אלון פועל בעשור האחרון מועדון סיף מצליח, עם למעלה מ-100 משתתפים שיוצאים באופן קבוע לתחרויות ברחבי הארץ ומביאים הישגים מרשימים.

בתחרות השתתפו 14 קבוצות ממועדוני סיף מכל הארץ, כולל ייצוג מרשים של מתחרים ממועדון הסיף מגוונים אלון בניהולו של אלכס פלטניקוב, כאשר בסך הכל התחרו כ-300 ילדים במקצים שונים בגילאי 15-11.

התחרות, שהוקדשה לזכרו של אנדרי שפיצר ז"ל, מאמן סיף ומקורבנות טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן 1972, נפתחה בנאום מרגש של אלמנתו, אנקי שפיצר שאמרה: "בשבילי זה חלום שמתגשם אחרי הרבה שנים, ואני שמחה לראות איך ענף הספורט הזה חי ונושם, ושמאות ילדים ברחבי הארץ מסייפים, ומאחלת לכולם לא לוותר ולהמשיך להתמיד ולסיף".

נרגש במיוחד ביום התחרות היה אלכס פלטניקוב, המנהל ומאמן הראשי של המועדון, ולשעבר אלוף הארץ וחבר בנבחרת ישראל, שכבר למעלה מעשור משקיע במועדון שפורח וגדל משנה לשנה, מחדיר בעשרות ילדים את האהבה הגדולה לסיף ומעמיד באופן קבוע עשרות ספורטאים, שזוכים בגביעים ובמדליות בתחרויות ארציות ונוסעים לחו"ל להשתתף בתחרויות בינלאומיות. "תחרות סיף היא תובענית מבחינה אינטלקטואלית", מסביר אלכס, "לא פחות מהמאמץ הפיזי, הזכייה היא תוצאה של עבודה מאומצת לאורך כל השנה. יש לנו במועדון בני נוער מוכשרים עם פוטנציאל להישגים טובים. נמשיך להתאמן במרץ רב כדי להביא גאווה וכבוד לרמת השרון".

אבי גרובר (מימין), דוברת וויזר, אלכס המאמן ואורלי קליין, מנהלת מגוונים אלון (צילום: פרטי)

אבי גרובר (מימין), דוברת וויזר, אלכס המאמן ואורלי קליין, מנהלת מגוונים אלון (צילום: פרטי)

הסייפים הצעירים של רמת השרון (צילום: פרטי)

הסייפים הצעירים של רמת השרון (צילום: פרטי)

 

בין ההישגים המרשימים בקרב סייפי מועדון הסיף מגוונים אלון:

 בנים גילאי 15 - מקום ראשון: יונתן מסיקה, מקום שני: ארד עיני, מקום שלישי: רון אילון, מקום חמישי: עילאי סגל.

בנות גילאי 15 - מקום שלישי: נועם פלג, מקום חמישי: מעיין ברקוביץ, מקום שביעי: אוצר אבארבנל. 

בנות גילאי 13 - מקום שני: מיכל שוקורוב, מקום שלישי: דעה מואב שעשוע 3, מקום חמישי: שירה הראל.

בנים גילאי 13 - מקום שלישי: ינאי אילון, מקום שישי: עומר פרנק.

בנים גילאי 11 - מקום שלישי: גלעד שנקר, לוי איל. מקום רביעי: טל נחמיאס, מקום חמישי: דניאל הרטל, מקום שישי: אורי חכים. ניתן לציין גם את ברק מרדכי ונועם שופאן.

בנות גילאי 11- מקום שני: ליאונה אור, מקום שלישי: מאי ארד, מקום רביעי: תמר איל, מקום חמשי: מאור סגל, מקום שביעי: אווה סולוביוב, מקום שמיני: תמר בזרנו. 

כמו כן, במועדון מציינים את איתר תבור, בן 16, חבר נבחרת ישראל שייצג אותנו באליפות אירופה ועולם השנה.

בהפסקות של התחרות, בתי ספר נוספים של מגוונים אלון הנעימו את זמנם של האורחים, שחקני האנסמבל של "תיאטרון השרון" ולהקת החטיבה הייצוגית של בית הספר למחול "מחולה" נתנו הופעות מרשימות. את התחרות חתם ראש העירייה אבי גרובר שבירך את המשתתפים, עודד את המפסידים וביקש מהם לצמוח מתוך ההפסד ולהמשיך הלאה לעבר המטרה הבאה.

דוברת וייזר, סגן ראש העיר ויו"ר מגוונים, אמרה השבוע:  "זו גאווה גדולה לארח תחרות ארצית ברמת השרון, ואני גאה בכל המשתתפים שהפגינו רוח ספורטיבית ובמיוחד ברכות גדולות על ההישגים המדהימים של בית הספר לסיף בהובלת אלכס. מבחינתי האירוע הזה מרגש מאוד כי לפני כשנה וחצי ישבתי עם אנקי שפיצר ושוחחנו על היום בו נוכל להנציח את זכרו של אנדרי שפיצר ז"ל בכבוד והיום זו לגמרי הגשמה של חלום".

מועדון הסיף של מגוונים אלון חוגג בימים אלה 9 שנים להקמתו. במועדון מתאמנים כיום כ- 100 תלמידים, מגיל 6 ועד 18, אשר מתאמנים ברוב ימות השבוע, מוזמנים בחופשות למחנות אימונים בוינגייט על-ידי היחידה לטיפוח ספורטאים צעירים מצטיינים מטעם משרד הספורט, ומלווים על-ידי צוות של מאמני נבחרת ישראל, ביניהם עידו הרפה, קפטן נבחרת ישראל בוגרים, שעתיד להשתתף באולימפיאדה. המועדון מציע גם חוגים למבוגרים המעוניינים לעסוק בספורט הייחודי הזה.

 

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 14/11/2019
שרון יונתן 13/11/2019
שרון יונתן 12/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית תל אביב-יפו מזמינה אתכם לעזור לה להלביש את סוכת המציל בחוף אביב לקראת כפר האירוויזיון
מבצע "מלביש"
קשיש נרצח עי בנו? צילום אילוסטרציה
תושב הרצליה נעצר בחשד כי הרג את אביו
חזר לסורו
בניגוד לחוק: הקלפי בבית רני לא הייתה מונגשת
הרב דר מיכאל לייטמן
ידענו ימים יפים מאלה
פרויקט אקו הרצליה של חברת א. זיתוני ומשה ויגאל גינדי
בכמה אחוזים עלו הדירות בהרצליה?
יור ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין
"כרבע מיליון העוסקים בענף הבנייה נפגעו ממדיניות האוצר"
הושקה תוכנית לשילוב חרדים וערבים בהייטק