רמת השרון

השתמשה באשראי של חברתה

צעירה מרמת השרון שהורשעה כי שיננה בעל פה את פרטי כרטיס האשראי של חברת ילדות שלה וביצעה עשרות שימושים בבתי עסק שונים באלפי שקלים נידונה לעבודות לתועלת הציבור

מיכאל פרוסמושקין 06/12/2018
שיננה את פרטי האשראי וביצעה עסקאות (תמונה להמחשה iclipart)

200 שעות לתועלת הציבור, פיצוי ומאסר על תנאי אלו הם העונשים שגזרו על צעירה, בת 25, מרמת השרון שהורשעה כי ביצעה מעל מאה עבירות הונאה בכרטיס אשראי בהיקף של אלפי שקלים.

מגזר הדין עולה כי לקראת סוף שנת 2013 ניצלה הנאשמת חברות ארוכת השנים עם צעירה מקיסריה, שהינה חברת ילדות שלה, ושיננה בעל פה את פרטי כרטיס האשראי שלה, שחיוביו ניסלקו מחשבון הבנק של אמה של חברתה. החל מחודש נובמבר 2013 ועד לחודש ינואר 2014, בלא פחות מ-127 הזדמנויות שונות, עשתה הנאשמת שימוש בפרטי הכרטיס, הונתה בתי עסק, וקיבלה כך מוצרים ושירותים בשווי כולל של כ-14,156 שקל.

בספטמבר 2016, במסגרת הסדר טיעון, היא הודתה והורשעה בריבוי עבירות של הונאה בכרטיס חיוב. התביעה הגבילה את עתירתה לעונש של ארבעה חודשי עבודות שירות, בתנאי שהנאשמת תשיב את הכסף שהשיגה במסגרת ביצוע העבירות.

בעניינה של הנאשמת התקבלו ארבעה תסקירים מטעם שירות מבחן, אשר נתקל בחוסר רצונה להשתלב בטיפול שהוצע לה. יחד עם זאת, הדגיש שירות המבחן את תפקודה התקין של הנאשמת, את היעדרן של הסתבכויות נוספות ואת המוטיבציה שלה לקדם את מסלול חייה. השירות המליץ על ענישה חינוכית של 180 שעות לתועלת הציבור ואף על ביטול הרשעתה של הנאשמת. הסנגור של הנאשמת, עו"ד רונן לוי, ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן. ההגנה הביעה חשש כי הרשעתה של הנאשמת תפגע בשאיפותיה העתידיות ללמוד משפטים ולעסוק בתחום.

"מעשי הנאשמת היו מתוכננים ולשם בצע כסף, תוך ניצול האמון של חברת ילדות,  קבע השופט עידו דרויאן–גמליאל מבית משפט השלום בת"א, והוסיף כי "הסדר הטיעון אכן מקל עם הנאשמת, אך בנסיבות העניין הוא מאוזן וראוי, ויש לאמצו".

השופט לקח בחשבון שורה של שיקולים לפני גזירת דינה של הנאשמת, ובין היתר נטילת האחריות על ידה, הבעת חרטה ובושה, היעדר הסתבכויות נוספות וחלוף הזמן שעבר מביצוע העבירות.

לאור כך, גזר עליה השופט 200 שעות לתועלת הציבור אשר יבוצעו בספרייה העירונית בראשון לציון, חייב אותה לשלם פיצוי בסך  14,156 שקל אשר יועברו לחברת האשראי וכן פיצוי נוסף של אלף שקל לחברתה שנפגעה ממעשיה.  כמו כן, הוטל עליה מאסר על תנאי בן חצי שנה – וזאת לצד התחייבות כספית בסך 3,000 שקל שלא תעבור עבירה דומה במשך שנתיים.

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 פועל נפצע בהתהפכות מחפר במחצבה בערד
פועל נפצע בהתהפכות מחפר במחצבה בערד
שריפה בראשון לציון
שריפה במחסן בבניין מגורים בראשון לציון
חודש מרץ של מופעים בקניון שבעת הכוכבים
חודש מרץ של מופעים בקניון שבעת הכוכבים
גבר טבע למוות בנמל אשדוד ; אישה חולצה במצב קריטי
אבי הקבוצה
נבחרת הנערות של חטב חשמונאים בבת ים
בת ים מובילה במתמטיקה
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
כיסא מונגש לים לילדים
כיסא מיוחד להעברת ילדים עם מוגבלות לתוך הים