רמת השרון

רמה"ש עברה את הסערה בשלום

בזכות היערכות מקדימה שביצעה העירייה: מזג האוויר הסוער שפקד את הארץ בימים האחרונים גרם ברמת-השרון לנזקים קלים בלבד באופן יחסי לשנים עברו

תמי מאור 09/12/2018
צוות מוקד 106 בעיריית רמת השרון (צילום: דובר העירייה)

מזג האוויר הסוער שפקד את הארץ בימים האחרונים, גרם ברמת השרון לנזקים קלים בלבד באופן יחסי לשנים עברו, כמו פעירת בורות בכבישים, נפילת ענפים ברחבי היישוב והצפות נקודתיות  שטופלו לאלתר על ידי צוות הכוננים של העירייה, שעבדו במשמרות ולאורך כל הלילה. מעבר לכך לא נרשמו אירועים יוצאי דופן וזאת בשל היערכות מקדימה שביצעה העירייה לאורך כל השנה בשיתוף חברת החשמל. בוצעו ברחבי העיר פעולות מניעה מקדימות, שכללו תחזוקה שוטפת של כל הקולטנים ומערכות הניקוז בשטח, גיזום מסיבי של עצים, ניקוי מרזבים וכד'.

העירייה נערכה לסופ"ש החורפי ותגברה את המוקד העירוני, שפועל 24 שעות ביממה, במטרה לתת מענה מיידי בשטח לכל פנייה שתגיע מהתושבים. הפעילות המערכתית של העירייה לקראת מזג האוויר הסוער, נעשתה בשילוב מערך עובדים של העירייה שגויס בכל לילה בכוננות (במשמרות), כשהם ערוכים לקריאה ותוך זמן קצר, יצאו לשטח (בכל שעה) ופתרו כל תקלה לאלתר.

למוקד 106 הגיעו במהלך הסופ"ש כ-200 פניות מתושבי העיר על ענפים שנפלו ברחובות העיר, הצפות נקודתיות שלטים שעפו, בורות שנפערו בכבישים ונזקים קלים אחרים. כונני העירייה בשיתוף נציגי מחלקת התפעול של העירייה, יצאו בשעות הלילה לשטח עם ציוד מתאים וטיפלו בשטח בכל תלונה. כך גם במחלקת הכבישים, שדאגה לסתימת הבורות שנפערו תוך זמן קצר.

בעירייה מציינים כי "בפועל לא נגרמו הצפות משמעותיות בעיר, שכן העירייה קידמה בשנים האחרונות שורה של פרויקטים לחידוש תשתיות, שבמסגרתם הוחלפו ברחבי העיר מספר רחב של תשתיות עומק (מים, ביוב, קולטנים וכד'), שתרמו ליציבות ולשליטה מערכתית מלאה במזג האוויר הסוער. במסגרת מגמה זו אותה מוביל ראש העירייה אבי גרובר, יצאו בקרוב לדרך פרויקטים נוספים לחידוש תשתיות הניקוז לאורך הרחובות ביאליק ואוורבוך ורחובות נוספים, שיביאו לראשונה בהיסטוריה של העיר, להסרת תופעת ההצפות לאורך הרחובות בזמנים של גשמים רצופים".

עוד מציינים בעירייה כי, במהלך של הנהלת העירייה מול חברת החשמל, בשנתיים האחרונות שודרגה והורחבה רשת אספקת החשמל לעיר, דרך הרשת הארצית. הפרויקט החשוב הביא לאספקת חשמל יציבה ועמידה בעומסי הביקוש, ביחס לשנים עברו.

מנכ"לית העירייה שירלי פאר יגרמן שיבחה את הפעילות המסורה של עובדי העירייה במחלקות ובאגפים השונים, שפעלו לילות כימים בסופ"ש החורפי האחרון. המנכ"לית ציינה לשבח במיוחד את פעילות צוות מוקד 106 וכונני הלילה, שביצעו את משימותיהם במסירות וביעילות, לשביעות רצון התושבים.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחמוד יוסף. להצליח בהפועל כפר סבא
יוסף בעל החלומות
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
בהצדעה לאזרחים הוותיקים
יופיע בגאון
הוגש כתב איושם נגד בנו ריינהורן
הוגש כתב אישום נגד בנו ריינהורן
נפסלו אותיות הרשימה של גרובר
דר ורה דרייזין - אחראית מרפאת כבד בוולפסון
חדש במרכז הרפואי 'וולפסון'