רמת השרון

ערוץ המוזיקה

בשלושה בתי ספר בעיר (אוסישקין, אורנים ודורון) יופעל פרויקט בתי ספר מנגנים של משרד החינוך, שמבקש לקדם את מקצועות המוזיקה ולחזק את שילובה בחינוך דור העתיד

שרון יונתן 13/12/2018
(תמונה להמחשה צילום: iclipart)

משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פעילותם של בתי הספר המנגנים, כאשר ברמת השרון הפרויקט יופעל בשלושה בתי ספר יסודיים: אוסישקין, אורנים ודורון. מספר התלמידים המשתתפים בפרויקט ברמת השרון יעמוד על 226 תלמידים ועלות ההשקעה של משרד החינוך תעמוד על 80 אלף שקל.

במשרד החינוך ציינו השבוע כי מדובר במהלך חיוני וחשוב שיוצא במסגרת התוכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוזיקה, מתוך הכרה במשקלה הסגולי של המוזיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

לאור זאת, הקצה המשרד בשנת הלימודים הנוכחית כ-8 מיליון לטובת התוכנית. המהלך משקף גידול של כ-43% בהשקעה התקציבית ביחס לשנה הקודמת, ומאפשר במחוז תל אביב למשל את הצטרפותן הברוכה של עוד 3 רשויות חדשות למסגרת התוכנית: רמת גן, קריית אונו ורמת השרון.

הודות להרחבה התקציבית לראשונה יפוצלו כיתות היסודי לקבוצות למידה קטנות יותר (5-3 תלמידים) ויוקדמו לימודי הנגינה לכיתות ב'. לצד אלה, יאפשר התקצוב גם ערוצים חדשים לפיתוח קול במסגרת המקהלות, ושימוש בשירותיו של פסנתרן מלווה בפעילויות המקהלה.

הפרויקט "בית ספר מנגן" נועד להעלות את מודעות התלמידים לעולם המוזיקה ולהקנות להם את האהבה אליה, תוך התנסות בכלי נגינה ע"פ בחירתם , כך שיהיה באפשרותם ללמוד וליהנות מחוויית המוסיקלית על כל מרכיביה.

במהלך הלימודים התלמידים רוכשים מיומנויות כגון: הגשמה עצמית, משמעת, יכולת התמדה שיתוף פעולה בעבודת צוות ועוד.

המורים המלמדים במסגרת הפרויקט הינם מורים אקדמאים מן השורה הראשונה הנשלחים מטעם הקונסרבטוריון העירוני, דבר המדגיש את שיתוף הפעולה בין הקונסרבטוריון לפרויקט בית הספר המנגן המתנהל בבית הספר.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר השבוע: ״מוזיקה היא אחד מהערוצים החשובים ביותר בתרבות, הישראלית ובכלל. היא יוצרת חוויה, זיכרון ומשמעות. כשר החינוך של כל ילדי ישראל, אני רוצה לתת הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד לפתח את הכישרון המיוחד להם באיזה תחום שיבחרו - באומנות, במדעים, בספורט וכמובן גם במוזיקה".

  

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גל צרויה. הצטרף לרמת השרון
הפועל "ניר" רמת השרון תחל את אימוניה
שיקום מבנים לאחר נזק
שיקום מבנים לאחר נזק - אסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח
"אדירנה – מופת אדריכלית"
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
שכונת יד התשעה. הפרויקט תקוע
העירייה היא זו שטרפדה קידום פרויקט פינוי בינוי ביד התשעה
טרגדיה: פעוט טבע למוות ברעננה
השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים