רמת השרון

ערוץ המוזיקה

בשלושה בתי ספר בעיר (אוסישקין, אורנים ודורון) יופעל פרויקט בתי ספר מנגנים של משרד החינוך, שמבקש לקדם את מקצועות המוזיקה ולחזק את שילובה בחינוך דור העתיד

שרון יונתן 13/12/2018
(תמונה להמחשה צילום: iclipart)

משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פעילותם של בתי הספר המנגנים, כאשר ברמת השרון הפרויקט יופעל בשלושה בתי ספר יסודיים: אוסישקין, אורנים ודורון. מספר התלמידים המשתתפים בפרויקט ברמת השרון יעמוד על 226 תלמידים ועלות ההשקעה של משרד החינוך תעמוד על 80 אלף שקל.

במשרד החינוך ציינו השבוע כי מדובר במהלך חיוני וחשוב שיוצא במסגרת התוכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוזיקה, מתוך הכרה במשקלה הסגולי של המוזיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

לאור זאת, הקצה המשרד בשנת הלימודים הנוכחית כ-8 מיליון לטובת התוכנית. המהלך משקף גידול של כ-43% בהשקעה התקציבית ביחס לשנה הקודמת, ומאפשר במחוז תל אביב למשל את הצטרפותן הברוכה של עוד 3 רשויות חדשות למסגרת התוכנית: רמת גן, קריית אונו ורמת השרון.

הודות להרחבה התקציבית לראשונה יפוצלו כיתות היסודי לקבוצות למידה קטנות יותר (5-3 תלמידים) ויוקדמו לימודי הנגינה לכיתות ב'. לצד אלה, יאפשר התקצוב גם ערוצים חדשים לפיתוח קול במסגרת המקהלות, ושימוש בשירותיו של פסנתרן מלווה בפעילויות המקהלה.

הפרויקט "בית ספר מנגן" נועד להעלות את מודעות התלמידים לעולם המוזיקה ולהקנות להם את האהבה אליה, תוך התנסות בכלי נגינה ע"פ בחירתם , כך שיהיה באפשרותם ללמוד וליהנות מחוויית המוסיקלית על כל מרכיביה.

במהלך הלימודים התלמידים רוכשים מיומנויות כגון: הגשמה עצמית, משמעת, יכולת התמדה שיתוף פעולה בעבודת צוות ועוד.

המורים המלמדים במסגרת הפרויקט הינם מורים אקדמאים מן השורה הראשונה הנשלחים מטעם הקונסרבטוריון העירוני, דבר המדגיש את שיתוף הפעולה בין הקונסרבטוריון לפרויקט בית הספר המנגן המתנהל בבית הספר.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר השבוע: ״מוזיקה היא אחד מהערוצים החשובים ביותר בתרבות, הישראלית ובכלל. היא יוצרת חוויה, זיכרון ומשמעות. כשר החינוך של כל ילדי ישראל, אני רוצה לתת הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד לפתח את הכישרון המיוחד להם באיזה תחום שיבחרו - באומנות, במדעים, בספורט וכמובן גם במוזיקה".

  

עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תוכנה למתווכים היא הפתרון ?
תוכנה למתווכים היא הפתרון ?
אומרים די לאלימות כלפי נשים
רכב בשירות העירייה עומד על המדרכה
תקיפה ושוד בנסיבות מחמירות
כתב אישום נגד שני תושבי נתניה בגין חבלה חמורה ושוד בנסיבות מחמירות
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
שירה רמתי זוכת תחרות טבע עירוני בקטגוריית בתי ספר יסודיים
תחרות צילום ילד טבע
בן 76 אבל לפנייך:
אישום: איים על אחותו