רמת השרון

עבודות שירות לתוקף פקח עירוני

תושב רמת השרון שהואשם בתקיפת פקח, שנתן לו דו"ח חניה, לאחר שדחף את הדו"ח לפי הפקח ואיים עליו, יבצע 180 שעות של עבודות שירות

שרון יונתן 13/12/2018
עו"ד אלון. מגנים אלימות (צילום: פרטי)

מאסר על תנאי למשך שנתיים, 180 שעות עבודות שירות ופיצוי של 700 שקלים, זה הקנס שהשית בית המשפט על תושב רמת השרון שהואשם באיום ותקיפה של פקח שנתן לו דו"ח חניה.

מדובר במקרה שאירע בחודש יוני 2016, כאשר התושב חנה את רכבו בשעות הצהריים ברחוב החרושת ברמת השרון. הפקח העירוני שהיה במקום ביקש ממנו להזיז את רכבו ולעזוב את המקום וכך עשה. אולם, לאחר מספר דקות שב הפקח למקום וראה שוב את רכבו של התושב חונה על המדרכה. הפקח שלף את פנקס הדו"חות, דבר אשר עורר את כעסו של התושב שאיים עליו ואמר לו: "אני אטפל בך. אתה לא יודע עם מי אני מקושר". כשהתכוון הפקח להצמיד את הדו"ח לחלון הרכב צעק לעברו התושב של יעז להתקרב לרכבו. לאחר שהוצמד הדו"ח לקח אותו התושב ודחף אותו לפיו של הפקח. באותן הנסיבות תקף הנאשם את הפקח שהינו עובד ציבור ומילא את תפקידו המוטל עליו על פי דין. התושב הואשם בבית המשפט בסעיפי איומים, תקיפת עובד ציבור והפרעה לעובד ציבור.

בעברו של התושב עבר פלילי ומאסר מותנה של 8 חודשים  אולם עורך דינו, משה אלון, הבהיר לבית המשפט כי הנאשם מביע חרטה עמוקה על האירוע שהתרחש לפני שנתיים. מאז החל הנאשם טיפול ולא היו אירועים חריגים בהתנהגותו ועל כך העידו גם מספר תסקירים שהוגשו לתביעה ולבית המשפט.                                                                           

לאור העובדות הגיעה המדינה ועו"ד משה אלון לעסקת טיעון במסגרתה התנצל הנאשם בפניו של הפקח, יפצה אותו בסכום של 700 שקלים, יבצע שירות למען הציבור בהיקף של 180 שעות כולל מאסר על תנאי למשך שנתיים.

עו"ד משה אלון, שייצג את התושב, אמר השבוע: "אנו מגנים כל מקרה אלימות, בכלל ובוודאי שאלימות כנגד עובדי ציבור.  אני מברך את התביעה ואת בית המשפט על כיבוד הסדר הטיעון בינינו. חשוב להדגיש כי מדובר באדם שבאותה תקופה היה תחת לחץ נפשי גדול, הוא הבין מיד כי מעשיו אינם לגיטימיים בשום קנה מידה ולכן פנה מיוזמתו לטיפול והוא נמצא בו מאז ועד היום. מבחינתנו מדובר בהישג גדול וכך במקום להשלח מאחורי סורג ובריח יבצע מרשי עבודות למען הציבור כשהוא מבין היטב את חומרת מעשיו ואת ההזדמנות שקיבל.  מרשי מצר על מעשיו ומבטיח להימנע ממקרים דומים בעתיד".

 

 


 

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מאי דיין. חוזרת לקדנציה שניה בקבוצה
בנות הרצליה מתחזקת בשתי ישראליות
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז
בדק בית
באזור המסוכן
כנס בנושא תכניות ההתחדשות העירונית
כנס לטובת שוכרי הדירות בשכונות המתפתחות בהרצליה
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
קנס כבד לנהג רכב שנסע בסמוך לקו המים בכינרת
קנס כבד לנהג רכב שנסע בסמוך לקו המים בכינרת
חשד: נמלטה מהמשטרה, קפצה מגובה ונפצעה