רמת השרון

מה קורה עם חקירת הנחת ראש החזיר בשער בית הכנסת?

חבר המועצה עידן למדן פנה למ"מ מפכ"ל המשטרה במכתב בו הוא דורש שהמשטרה תפעל ביתר שאת בכדי למצות את החקירה בנושא הנחת ראש החזיר בשער בית הכנסת במהלך תקופת הבחירות

שרון יונתן 13/12/2018
למדן. דורש תשובות (צילום: שלומי יוסף)

 אחד משיאי מערכת הבחירות, במובן השלילי כמובן, היה הצבת ראש החזיר על שער הכניסה של בית הכנסת "סוכת שאול" ברחוב רבנו תם, ימים ספורים לפני הסיבוב השני.

נוכח אי ההתקדמות בחקירה, לפחות בצורה פומבית, פנה חבר המועצה עידן למדן למ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, בדרישה כי המשטרה תפעל ביתר שאת, תקצה משאבים ותשתף פעולה עם כל גורם דרוש בכדי למצות את החקירה ביחס לאירוע ראש החזיר, כמו גם ביחס לאירועים אלימים נוספים שהתרחשו במהלך מערכת הבחירות.

"הנחתו של ראש חזיר בכניסה לשביל המוביל לבית הכנסת 'סוכת שאול', הייתה שיא השיאים בשורה של אירועים פליליים ברמת השרון שעניינם שנאה ואלימות, לכאורה בהקשר דתי, אשר עד כה לא צלחה המשטרה לפענחם ואשר פוגעים במרקם החיים ואמון הציבור", כתב עו"ד למדן למ"מ המפכ"ל.

למדן קושר בין הצבת ראש החזיר לתוצאות הבחירות בסיבוב השני: "מעשה זה שבוצע ארבעה ימים בלבד לפני הסיבוב השני של הבחירות, נועד לכאורה לפגוע במועמדותו של רוני בלקין, ואכן בבחירות שהתקיימו מיד ובסמוך לאירוע לא עלה בידו להיבחר. ההשפעה הרבה והברורה שהייתה למעשה הנפשע על תוצאות הבחירות מחייבת מתן עדיפות לחקירתו, זיהוי מבצעיו והעמדתם לדין. מאז ועד היום, ולאחר שנשלח מכתב איומים כלפיי בגינו הוגשה תלונה נוספת, נדמה כאילו לא נעשה דבר. חרף מידע מהימן ומדויק שנמסר למשטרה, לא בוצעו ככל הידוע לנו חקירות או מעצרים כלשהם. התחושה היא של חוסר אכפתיות אל מול המעשים הללו, אולי אף של טיוח". 

עו"ד למדן הוסיף וציין כי לאירועים אלה, קדמו מקרים אחרים כמו: השלכת חזיז על פעילי מרצ ברחוב אוסישקין, השחתת שלטי בחירות של מרצ, השחתת רכב רב בית הכנסת קריית יערים, וגם במקרים אלו ככל הידוע אין למשטרה, ולו קצה חוט, ביחס לזהות האשמים. "כאיש ציבור וכמי שמתנדב במשטרה אני רוצה להאמין שהתלונות הללו נחקרות בידי טובי המומחים ותוך שילוב כוחות, אגפים ואמצעים במשטרה וגופים אחרים, דבר שמעצים את סימני השאלה נוכח חוסר ההתקדמות. נדמה  כאילו יש ציפייה תמוהה שמניח ראש החזיר יבוא ויגיד אני העבריין שעשה זאת", אמר למדן.

ממשטרת ישראל נמסר: מהרגע בו התרחש האירוע מתנהלת במשטרת ישראל חקירה ומתבצעות כל הפעולות הנדרשות על מנת להגיע למבצעי העבירה ולחקר האמת. מטבע הדברים אין אנו מפרטים אודות החקירות המתנהלות.

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נריה
אימוץ בעלי חיים
גבר טבע למוות ביפו
מנגינת הלב
תנו לקראו בשקט
תנו לקרוא בשקט
המשטרה: פוענח אירוע דקירות ברחובות
המועדון החברתי במתנס אלי כהן ימשיך לפעול
תימשך פעילות המועדון החברתי במתנ"ס אלי כהן
דצמבר בסימן מאבק בנגע הסמים
מי שרוצה ומאמין יכול להתפתח בתחום
מתנדבים להציל חיים