רמת השרון

ש"י ספרותי

תלמידי מגמת ספרות בתיכון אלון ברמת השרון ביקרו בבית ש"י עגנון בירושלים, שם כתב עגנון ז"ל את יצירותיו המוכרות

תמי מאור 18/12/2018
התלמידים בבית עגנון (צילום: תיכון אלון)

תלמידי כיתה י"א ממגמת ספרות בתיכון אלון, המונה כ- 30 תלמידים, יצאו השבוע לסיור בבית עגנון בשכונת תלפיות בירושלים. עגנון התגורר בבית, שנבנה בשנת 1931 על ידי האדריכל פריץ קורנברג, ובו כתב את רוב יצירותיו הידועות בהן "סיפור פשוט", "אורח נטה ללון", "תמול שלשום" ועוד. 

במהלך הסיור נחשפו התלמידים לסיפור החיים המרתק של גדול הסופרים העבריים וזוכה פרס נובל לספרות לשנת 1966. גולת הכותרת של הסיור הייתה הביקור בספריית הבית, המונה כ 8000 כותרים, ביניהם ספרים עתיקים שעגנון נהג ללקט במהלך חייו. במהלך הביקור בספריה, הוקראו קטעים האהובים על התלמידים, מעל בימת הדוכן, שעליו רכן עגנון בעת כתיבתו.

רכזת ספרות ורכזת המגמה בתיכון, ענבל ברגר מישר, שיזמה והובילה את הסיור: "התלמידים קיימו את הסיור לאחר שלמדו שני סיפורים של עגנון ואף החלו בלימוד הנובלה 'סיפור פשוט'. הסיור מהווה מבחינתי הזדמנות מיוחדת במינה לחבר את התלמידים למקום שבו נכתבו הסיפורים, לאפשר להם הצצה לביתו הצנוע ולאורחות חייו, והבנה טובה יותר של היוצר הגדול הזה.

אחד התלמידים: "הביקור בבית עגנון גרם לי להרגיש שאני מכיר אותו יותר טוב. המפגש עם החפצים שלו, כתב היד שלו, היה מעניין ומרגש ונתן הקשר רחב יותר לסיפורים שלמדנו".

 

 

 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חמישה פצועים בתאונה בבית שאן
לא כל כך נעים לראות גן סגור
"אין סיבה שגני הילדים לא יפתחו בשנת הלימודים הקרובה"
כתבים צעירים
כתבים צעירים
הולך רגל נפצע קשה בירושלים
הולך רגל נפצע קשה בירושלים
ארז רוזנברג וירון רותם. פיתחו אפליקציה מצילת חיים
מישהו שומע אותי!
ראש עיריית צפת עם השר גלנט
בשורה גדולה לתושבי צפת
כאלף יח"ד במסגרת "מחיר למשתכן" בת"א
עסקים קטנים בשכונה הירוקה
"עסקים קטנים בשכונה הירוקה"