רמת השרון

חידושים במחלת הפרקינסון

פרופסור ניר גלעדי, מנהל המערך הנויורולוגי בבי"ח איכילוב בהרצאה בתחום החידושים במחלת הפרקינסון.

גרציה 02/01/2019
תמונה של פרופסור ניר גלעדי


300 איש הקשיבו בצימאון לדבריו של פרופסור ניר גלעדי, מנהל המערך הנויורולוגי בבי"ח איכילוב בתחום החידושים במחלת הפרקינסון.

לדברי פרופ' גלעדי בארץ חיים 25 אלף חולים וכל שנה מצטרפים אליהם 2,500 איש.

בהרצאה הדגיש פרופסור גלעדי את התובנה שהושגה בשנים האחרונות שמדובר במחלה  הדורשת טיפול של צוות רב מקצועי הכולל רופא, פיסיותרפיסט, קלינאי תקשורת, מרפא בעיסוק, עובד סוציאלי ופסיכולוג. נגיעה בכל האספקטים הלוו תאפשר "ניהול" טוב יותר של המחלה.

נכון להיום "התרופה" שמאיטה ומשנה את מהלך המחלה הינה פעילות גופנית שגורמת להתחדשות תאים במוח, כלי דם ולקשרים ביניהם. הפעילות הגופנית נתפסת גם כפקטור שעשוי למנוע /לדחות ירידה קוגניטיבית וחשוב שיהיו בה 3 מרכיבים –פעילות אירובית, גמישות וחיזוק שרירים. פרופ' גלעדי הדגיש בהרצאתו את חשיבות ההתמדה בפעילות גופנית בתדירות גבוהה (בין 200-300 דקות בשבוע) ושהפעילות תהיה מהנה ובטיחותית.

פרופסור גלעדי שיבח את הפעילות הקהילתית שיזמה עיריית רמת השרון למען המתמודדים עם פרקינסון ובני משפחותיהם, פעילות שמנוהלת ע"י מינהל גיל הזהב ומגוונים "אלון" .

הפעילות מתקיימת במשך 3 ימים בשבוע וכוללת ריקודים סלוניים, טאי צ'י, פיתוח קול ושירה, שימור זיכרון, קבוצת תמיכה והרצאות.

לאחרונה, התוכנית זכתה בפרס כספי ובהכרה שלתנועה בשילוב עם מוסיקה, כפי שקורה במהלך חוגי המחול,  יש השפעה חיובית על מצב הרוח, שיווי המשקל וגם על הזיכרון, מאחר ובזמן זה פועלות מספר רשתות בו זמנית. משתתפי קבוצות המחול נמצאים במעקב  של פיסיותרפיטית התוכנית וממצאי המעקב מאוד מעודדים ומלמדים על שימור המצב ואף על שיפור.

לאה אורן, ראש מינהל גיל הזהב: "אנו גאים בפיתוח שירותים בקהילה לאוכלוסיות עם מאפיינים ייחודיים". התוכנית  שהוקמה לפני 3 שנים כתוצאה מיוזמה מקומית, הולכת ומתרחבת ונהנים ממנה כ-100 מתמודדים ובני משפחותיהם.
עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית ראשלצ תגביר את  הפיקוח על הבריכות הציבוריות
עיריית ראשל"צ תמנה מפקח בריכות
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים
מסלובניה להרצליה
הורי ביהס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
הורי ביה"ס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
דיוויד בנאקסס וליאור סיבילה דוידזון
שני עוזרים אישיים חדשים בעיריית הוד השרון
לא להרס הטבע ולתכניות הבנייה
אוהדי בני הרצליה בפגישה אצל עופר לוי. מקווים לטוב
עדיין בחוסר וודאות