רמת השרון

האריכה את המועד

הועדה המחוזית לתכנון ובניה נענתה לבקשת התושבים והאריכה בשבועיים את המועד להגשת ההתנגדויות לתכנית הבניה ברחוב הראשונים. הנושא יעלה לדיון הועדה המקומית ביום ראשון הקרוב

שרון יונתן 08/01/2019
משתלת הדקל ברחוב הראשונים. מחלוקת על תכנית הבניה במקום צילום: שרון יונתן

הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה בשבוע שעבר להאריך את מועד ההתנגדויות לתכנית הבניה ברחוב הראשונים מתום וזאת על מנת לאפשר לועדה המקומית לדון בתכנית ולהעביר התייחסות. כזכור, מדובר בתכנית להקמת בניין מגורים מדורג בן שש קומות מגורים ומשרדים מעל שתי קומות מסחר שיכלול 88 יח"ד על השטח בו נמצאת כיום "משתלת הדקל" ברחוב הראשונים.     

                                                        

בהחלטתה ציינה דניאלה פוסק, יו"ר הועדה המחוזית, כי בלשכת התכנון התקבלה פניה מזאב שטח, יו"ר ועד הפעולה להגשת ההתנגדויות לתכנית, בה מתבקשת הוועדה המחוזית להאריך את מועד ההתנגדויות בחודש אחד.

הבקשה נומקה בעובדה כי תקופת ההפקדה של התכנית חפפה כמעט במלואה את תקופת הבחירות לרשויות המקומיות, בה לא התכנסה הוועדה המקומית להביע את התייחסותה לתכנית ולהתנגדויות שהוגשו לה.

פוסק ציינה כי במקביל התקבלה פניית באי כוחם של יזמי התכנית, המתנגדים להארכת מועד ההתנגדויות, בטענה המרכזית כי הועדה המקומית הגישה לוועדת המשנה לעררים במועצה הארצית ערר על דחיית התכנית אשר התקבל.

בהחלטת הועדה ציינה פוסק: "לאחר ששקלה את פניות הצדדים, מחליטה הועדה להאריך את מועד ההתנגדויות לתכנית בשבועיים נוספים מתום המועד להגשת ההתנגדויות, דבר שיאפשר לועדה המקומית להעביר התייחסות. יובהר כי ככל שלא תתכנס הועדה המקומית או לא תעביר התייחסותה, הרי שהועדה סבורה כי אין מקום להארכה נוספת".  יש לציין כי הנושא נמצא על סדר יומה של הועדה המקומית בישיבתה ביום ראשון הקרוב."התכנית לא תפגע בתושבים"שלמה אליהו, מבעלי משתלת הדקל, יזמי התכנית, מסר בתגובה:

"הועדה המחוזית נתנה ארכה של שבועיים להתנגדות בטענה שהועדה המקומית תתן התייחסות לתוכנית שכבר אושרה לפני 4 שנים בועדה המקומית ברב קולות.

התוכנית היא בשורה לזוגות צעירים ונותנת מענה לדירות קטנות וברות השגה, ובנוסף 35 אחוז מהפרוייקט הוא להשכרה לטווח ארוך ללא הטבות ליזם.

מיקום הפרוייקט על צומת דרך הראשונים , נגישות לתחבורה ציבורית ענפה. דרך ראשונים הוא עורק ראשי וכניסה של כל הצד המזרחי של העיר, הטענה של תושבי נווה רסקו שהפרוייקט יצור עומס תנועה ופקקים הוא מופרך לחלוטין.

כיום בונים במזרח העיר (מורשה) מאות יחידות דיור שהכניסה והיציאה היא דרך ראשונים (שהמהווה עורק ראשי למזרח העיר).

תושבי נווה רסקו אינם נפגעים מהפרויקט מהסיבה שהרכבים של פרויקט פארק ראשונים לא נכנסים לנווה רסקו כלל, החניון של הפרויקט 100 מטר לפני צומת תרפ״ד, כל הדיירים שיוצאים מהפרויקט יעשו פרסה בצומת תרפ״ד בכדי לצאת מהעיר.

פארק ראשונים נבנה לאורך רח׳ הראשונים ברוחב של 20 מטר ולא פוגע בתוכנית הפארק, אלה משרת את הפארק. הרחקנו את מבנה הפרויקט כ20 מטר מאזור המגורים, ויצרנו מעבר חופשי ורחב לפארק. בנוסף, בין הפרויקט לצד המערבי של צומת ראשונים ישנו מרחק של כ40 מטר שצ״פ ירוק. 

חשוב לציין שהעירייה תמכה ותומכת בתוכנית ורואה בה פתרון ענק לדיור בר השגה לזוגות צעירים בכניסה לעיר.

כיום נבחרו חברי מועצה חדשים שמנסים להפוך את ההחלטה של הועדה המקומית, ארצית ומחוזית, ולא לכבד את ההחלטות שהתקבלו לפני 4 שנים.

וזה מתוך אינטרס אישי שהעיקר שלא יבנו דירות קטנות לזוגות צעירים ליד ביתם של תושבי נווה רסקו , וכך מנסים הם להשפיע בכוחם ע״י הועדה המקומית לשנות החלטה שאושרה ע״י שני ראשי עיר קודמים".
עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצדיעים לחיילי המילואים
מצדיעים לחיילי המילואים
פרויקט אקו הרצליה של חברת א. זיתוני ומשה ויגאל גינדי
בכמה אחוזים עלו הדירות בהרצליה?
טאבלטים בבית ובמקומות עבודה
מחליפים במהירות את הנייר – טאבלטים בבית ובמקומות עבודה
חנוכת המועדון בגבעת אולגה
נפתח מועדון לוותיקי העדה האתיופית בגבעת אולגה
מגן הממתקים לבית ספר לחיים
זירת התאונה
3 שנות מאסר לנהג שדרס למוות תושבת הוד השרון
חשד: עקצה גברים פגועי נפש
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים