רמת השרון

"הכינותי מראש ולא במקרה"

צוואות? יפוי כח מתמשך? מי צריך "להתעסק" בזה עכשיו, כשאנחנו בריאים ועצמאים גם בקבלת ההחלטות שלנו.

כתב לוקאל 08/01/2019
iclipart

כדי להתמודד עם הפחד מפני מותנו רובנו אומרים לעצמנו שיש עוד זמן. או כמו שרבים מאתנו אוהבים לחשוב: "כשנגיע לגשר הזה, נחצה אותו".

אל אותו "גשר" מומלץ להגיע מצוידים כהלכה  ועם כל הכלים הדרושים, לחצות אותו בבטחה, והחשוב מכל, לחצות אותו בדרך שאנחנו בוחרים.

מבחינה רציונלית   כדאי לכל אדם לערוך צוואה, לחתום על יפוי כח מתמשך על הבטיו השונים בתחום הרפואי,רכושי ואישי לפני שזמנו מגיע או לשוחח עם מקורביו כדי לזמן לעצמו לפחות את ההזדמנות לחיות את ימיו האחרונים ואת מותו כרצונו שלו.

הרעיון המרכזי מאחורי כתיבת צוואה, או יפוי כח  הוא להבטיח שרצונותינו יתממשו גם בשלב שבו לא נוכל עוד להביעם בעצמנו. ההערכות מראש נועדה לשמר את האוטונומיה שלנו מתוך כבוד לזכויותינו ורצוננו.

אם  קשה לרובנו לחשוב על עריכת צוואה ולדבר עליה, הרי יפוי כח מתמשך דורש חשיבה מורכבת עוד יותר- על גופנו ועצמנו בעתיד במצב שבו נהיה  בחיים אך כבר לא מסוגלים להביע את דעתנו.

אנחנו חיים בעולם מודרני  בו תוחלת החיים עלתה באופן משמעותי ,  ובה בעת חשופים יותר למחלות, כמו דמנציה, או מחלות אחרות. אלה מחלישות אותנו ועלולות לפגוע בכשירות שלנו לקבל החלטות מושכלות ולהמשיך לחיות על פי הדרך בה אנחנו מבקשים לחיות.

אז.. איך נבטא את רצונותינו ונבטיח את ביצועם כאשר בבוא היום לא נוכל עוד לקבל ולבצע החלטות, כמו: היכן לגור? מה יעשה ברכושנו? איך ומי יטפלו בנו? האם המוטבים שבחרנו בעבר נכונים גם להיום? מה חשוב לנו שימשיך להתקיים? איך נעביר מורשתנו, זיכרונותינו, אוספינו?

על מנת להתכונן מראש – תתקיים סדרת הרצאות בבית יד לבנים המתייחסת  לנושא יפוי כח מתמשך,לצוואות, לצד הביטוחי והכספי ולהיבט הדיגיטלי.

בתאריך ה-20 בינואר , בשעה , 17:00 תתקיים הרצאת הפתיחה:

ההרצאה תתייחס לנושא מיגור החשש  מנגיעה בנושאים אלו ובמתן כלים כיצד להתגבר על המחסומים הרגשיים והמחשבתיים.

ולסיכום, אין לנו באמת שליטה על סיום חיינו ובכל זאת יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי להשפיע ולו במשהו על סוף חיינו .ההערכות מראש תימנע חיכוכים וסבל בעתיד, תקל בכך על בני משפחותינו, קרובינו או ידידינו, שיעשו את המיטב על מנת שנמשיך לחיות על פי דרכינו.

את הסטארטאפ  החברתי מנהלת קבוצת  גמלאיות, בוגרות קורס  במינהל גיל הזהב, אשר בחרו בנושא זה  בשל חשיבותו העצומה הן לאדם והן לבני משפחתו.


*ההרצאות מיועדות גם לבני משפחה וקרובים, אלה שיטפלו בעניינינו בעתיד.


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: אב התעלל במשך שנים בילדיו
צעיר ברעננה נהרג בתאונת אומגה
צעיר מרעננה נהרג בתאונת אומגה
הרוג בתאונה מזרחית לכפ"ס
דרך פתוחה לגוש דן
דרך פתוחה לגוש דן
מצטייני אוהל שלום
מצטייני אוהל שלום
רוני רום
תוכנית תעש השרון , לאן?
הופסקו ההליכים המשפטיים נגד תושב כפ"ס שהואשם ברצח אמו
פרלמנט הנוער מחלק אהבה