רמת השרון

ממשיכים להתנגד לתוכנית הבניה

הוועדה המקומית לתכנון ובניה של רמת השרון תפנה לוועדה המחוזית לתכנון ובניה ותבקש ארכה נוספת להגשת התייחסות לפרויקט הבינוי המתוכנן בצומת ראשונים

שרון יונתן 15/01/2019
תכנית הבניה המוצעת ברחוב הראשונים צילום הדמיה: באדיבות משרד האדריכלים אדם מזור – אלי פירשט


הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה להאריך את מועד ההתנגדויות לתכנית הבניה ברחוב הראשונים וזאת על מנת לאפשר לועדה המקומית לדון בתכנית ולהעביר התייחסות. מדובר בתכנית להקמת בניין מגורים מדורג בן שש קומות מגורים ומשרדים מעל שתי קומות מסחר שיכלול 88 יח"ד על השטח בו נמצאת כיום "משתלת הדקל" ברחוב הראשונים.  

 

בהחלטתה ציינה דניאלה פוסק, יו"ר הועדה המחוזית, כי בלשכת התכנון התקבלה פניה מזאב שטח, יו"ר ועד הפעולה להגשת ההתנגדויות לתכנית, בה מתבקשת הועדה המחוזית להאריך את מועד ההתנגדויות בחודש אחד. 

ביום ראשון התקיימה ישיבת הועדה המקומית שדנה בנושא. לישיבה הגיעו עשרות תושבי נווה רסק וכאלו המתגוררים בסמוך לשטח התכנית, אך הם לא הורשו להיכנס מאחר וישיבות הועדה המקומית הן סגורות לקהל הרחב, בניגוד לישיבות מועצה הפתוחות לקהל.

התושבים ארגנו הפגנה קטנה מול בניין העירייה והניפו שלטים בגנות התכנית. 

בתום דיון ארוך של כמעט 3 שעות החליטה הועדה המקומית להגיש את הבקשה. יצוין כי ההתנגדות של התושבים נגד הפרויקט הוגשה לועדת המשנה להתנגדויות (בוועדה המחוזית) ותידון במהלך השבועות הקרובים.

 

הדיון בועדה המקומית התקיים לבקשתו של חבר המועצה צחי שריב, יו"ר סיעת רמת השרון חופשית, בעקבות החלטה של יו"ר הועדה המחוזית, לאפשר לוועדה המקומית החדשה, שהוקמה אחרי הבחירות, לדון בנושא. במהלך הדיון התגבשה הסכמה כי המדובר נושא מורכב ויש לקיים לגביו דיון מעמיק ואליו יתכן שיוזמנו נציגי התושבים המתנגדים ונציגיו של בעל הקרקע, שלמה אליהו.


התושבים, הטוענים כי על פי הערכות משפטיות סיכוי הבקשה להתקבל הוא טוב, הביעו סיפוק מהחלטת הועדה המקומית ואמרו: "ועד התושבים מברך על החלטת הביניים ללמוד את הנושא מקרוב ולשמוע עמדות הצדדים בטרם יועבר להערכת הועדה המחוזית. לא מדובר בפגיעה נקודתית בשכונת נווה רסקו. מחאת התושבים יצאה כנגד יזם מוכר ומקושר בעיר שאינו חושש לפלוש בבניה לא חוקית רחבת היקף בצד אחד של צומת ראשונים - ולנהל משא ומתן על פיצויים שמנים בצידו האחר של הצומת, כל זאת תוך שימוש ציני בפתרון לכאורה של בעיית הדיור ועיצוב הכניסה לעיר. אין לנו ספק שההזדמנות שניתנה לחברי הועדה ללמוד את הנושא מקרוב, תביאם למסקנות קודמיהם בתפקיד במשך עשרות שנים שלא ראוי ולא נכון לבנות בדופן הפארק בכניסה לעיר".

 

זאב שטח, יו

זאב שטח, יו"ר ועד ההתנגדות של התושבים, מוחה בכניסה לישיבת הועדה צילום: פרטי


ראש העירייה, אבי גרובר, אמר השבוע: "מדובר בתכנית הכוללת דירות קטנות, חלקן דירות להשכרה, שנדונה ואושרה ע"י הועדה המקומית תחת שלושה ראשי ערים שונים. הניסיון של המתנגדים להשחיר ולהטיל דופי בשיקולי העירייה, על כל ראשיה ואגפיה לאורך השנים, אינו ראוי. יחד עם זאת, אני מכבד את בקשת חברי הועדה החדשים ללמוד את התכנית ואת הנושאים הקשורים לה בטרם תועבר עמדת הועדה המקומית לתכנית ועל כן נבקש מהועדה המחוזית ארכה להעברת ההתייחסות.

בעלי הקרקע ויזמי התכנית אמרו בתגובה לטענות התושבים:

"התוכנית, שהוגשה ואושרה לפני 4 שנים ונידונה בעשור האחרון ע"י שלושה ראשי עיר, הינה תוכנית לבינוי על מגרש השייך ל- 11 שותפים בני משפחת אליהו. לאחר הפקדת התוכנית הגיע שלב הגשת ההתנגדויות לפרויקט. אנו, בעלי המגרש וגם יזמי התוכנית מכבדים כל גורם המתנגד לתוכנית בתנאי שההתנגדות הינה עניינית ותכנונית ונשיב לכל המתנגדים באופן ממקצועי וענייני. ראוי לציין כי לאחר ההתנגדות הועדה המחוזית ערערה עיריית רמת השרון לוועדה הארצית ,שם הוחלט על הפקדת התוכנית, תוך תוספת של 20 יחידות דיור נוספות לפרויקט שמיועדות להשכרה לטווח של 20 שנה לטובת צעירי רמת השרון. כמו כן, הפרויקט מיועד לבניית דירות קטנות ברות השגה לזוגות צעירים.

 

צר לנו על הקמפיין השקרי שמתנהל בחודשיים האחרונים ועל ההתקפות וההשתלחויות האישיות והלא ענייניות מצד ועד המתנגדים. ראוי היה שהתייחסו באופן מקצועי ותכנוני ולא יחממו את הציבור באינפורמציה לא נכונה. אנו מדגישים כי התוכנית אושרה בוועדה המקומית כהמלצה לועדה המחוזית להפקדה ורואים בכך התחייבות הועדה ומועצת העיר הקודמת לרצף שלטוני וחוסר אחריות והגינות מהועדה הנוכחית באם לא ימשיך הרצף כמקובל במקומותינו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל "חנוכה-חג שמן הזית הישראלי"
רכיבת אופניים לכל המשפחה
מתגלגלים בכפר סבא
יום כיף בגן עם צוות השיטור הקהילתי
השיטור העירוני שימח ילדי צהרון בכ"ס
משה פדלון ראש עיריית הרצליה
ביטול ההחלטה על הפסקה באספקת המים בהרצליה
תחנת הרכבת בעפולה
ראש עיריית עפולה במסר לשר התחבורה
סיום הקורס
בכפר סבא מחנכים לסובלנות
עמותת מחיים לחיים
קמחא דפסחא ברעננה
קמפיין חדש במרכז הרפואי פדה-פוריה
מכסחי הזיהומים