רמת השרון

מי יכול לקבוע מה זה גובה הירך?

בבית הספר היסודי "דורון" קבעו תקנון בית ספרי שמתייחס גם לנושא התלבושת

שרון יונתן 20/01/2019
בית ספר דורון. מחלוקת לגבי התקנון צילום: פרטי

הורים לתלמידים בבית הספר היסודי "דורון" בשכונת נווה גן מתנגדים לחתום על תקנון בית הספר החדש שנשלח אליהם ביום שישי שעבר. אחת הסוגיות המטרידות את ההורים נוגעת לגובה המכנסיים, כאשר לטענת חלק מההורים בניגוד לאמירה מפורשת כי אסור ללבוש מכנסונים מצוין כי המכנס צריך להגיע עד גובה הירך.

אמא לתלמידים בבית הספר אמרה השבוע  "אנחנו ברמת השרון ולא בית ספר דתי בבני ברק. ברור שזה לא מכבד ולא ראוי שבנות יבואו עם ישבן בחוץ, אבל מצד שני אין זה ראוי שיקבע שהמכנס יגיע עד גובה הירך. מי יכול לקבוע מה זה גובה הירך".


אמא נוספת טוענת כי לא התקיים דיון ראוי על התקנון: "הורים רבים לא יחתמו על התקנון ככה על עיוור כאשר מצוין רק מה חובות התלמיד וההורים ולא מהן חובות בית הספר. לגיטימי שיתנהל דיון על תקנון אבל לא התאפשר דיון כזה".

חבר המועצה ירון גדות, הורה לשני ילדים בבית הספר, קרא השבוע להורים שלא לחתום על התקנון, "עד שלא יתוקן נושא קו הירך".

יפתח ביאל ויעל ניסן, יו״ר משותף של הנהגת ההורים, מסרו בתגובה:  "התקנון גובש לאחר מחשבה מעמיקה ובשיתוף מורים ונציגי תלמידים. התקנון הועבר לאישור כל הנהגת ההורים לפני פרסומו. סעיף הלבוש מתייחס לתלבושת אחידה וללבוש שמכבד מוסד חינוכי. אלו הערכים היחידים שהיו בבסיס הניסוח ולא הייתה שום כוונה דתית".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך אינו מתערב בתקנונים של בתי הספר. הורים שיש להם שאלות בנושא התקנון מוזמנים לפנות ישירות לבית הספר כדי לקבל הבהרות והסברים".

 

 


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה
בכל שנה מתגלים בישראל כ - 450 ילדים חולי סרטן -  קנאביס רפואי יכול לסייע להם
האגודה למלחמה בסרטן תערוך לראשונה בישראל יום עיון ארצי להורים לילדים חולי סרטן בנושא רפואה משלימה ושימוש בקנאביס רפואי בקרב ילדים
נשים עומדות בראש
נשים עומדות בראש
כטון של בשר בקר לא ראוי למאכל נתפס בצפון
הושמד כטון של בשר לא ראוי למאכל שנתפס בצפון
גבר נדקר בחולון
מיתר שוורץ עם הצוות המקצועי
בואו לגדול בכיף
 מלונדון להדרכה בתחנת מדא בעדי
מלונדון להדרכה בתחנת מד"א בעדי