רמת השרון

מי יכול לקבוע מה זה גובה הירך?

בבית הספר היסודי "דורון" קבעו תקנון בית ספרי שמתייחס גם לנושא התלבושת

שרון יונתן 20/01/2019
בית ספר דורון. מחלוקת לגבי התקנון צילום: פרטי

הורים לתלמידים בבית הספר היסודי "דורון" בשכונת נווה גן מתנגדים לחתום על תקנון בית הספר החדש שנשלח אליהם ביום שישי שעבר. אחת הסוגיות המטרידות את ההורים נוגעת לגובה המכנסיים, כאשר לטענת חלק מההורים בניגוד לאמירה מפורשת כי אסור ללבוש מכנסונים מצוין כי המכנס צריך להגיע עד גובה הירך.

אמא לתלמידים בבית הספר אמרה השבוע  "אנחנו ברמת השרון ולא בית ספר דתי בבני ברק. ברור שזה לא מכבד ולא ראוי שבנות יבואו עם ישבן בחוץ, אבל מצד שני אין זה ראוי שיקבע שהמכנס יגיע עד גובה הירך. מי יכול לקבוע מה זה גובה הירך".


אמא נוספת טוענת כי לא התקיים דיון ראוי על התקנון: "הורים רבים לא יחתמו על התקנון ככה על עיוור כאשר מצוין רק מה חובות התלמיד וההורים ולא מהן חובות בית הספר. לגיטימי שיתנהל דיון על תקנון אבל לא התאפשר דיון כזה".

חבר המועצה ירון גדות, הורה לשני ילדים בבית הספר, קרא השבוע להורים שלא לחתום על התקנון, "עד שלא יתוקן נושא קו הירך".

יפתח ביאל ויעל ניסן, יו״ר משותף של הנהגת ההורים, מסרו בתגובה:  "התקנון גובש לאחר מחשבה מעמיקה ובשיתוף מורים ונציגי תלמידים. התקנון הועבר לאישור כל הנהגת ההורים לפני פרסומו. סעיף הלבוש מתייחס לתלבושת אחידה וללבוש שמכבד מוסד חינוכי. אלו הערכים היחידים שהיו בבסיס הניסוח ולא הייתה שום כוונה דתית".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך אינו מתערב בתקנונים של בתי הספר. הורים שיש להם שאלות בנושא התקנון מוזמנים לפנות ישירות לבית הספר כדי לקבל הבהרות והסברים".

 

 


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
היזמים מנתניה
גולדן בוי
פעילויות קניון רננים – ינואר 2019
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
שיר תקווה ליתמות
שיר תקווה ליתמות
זהר גיטלמן וירדן לוי מראיינות את ליהיא ניב ושלי סנטו
כתבות צעירות
דני בר, מדריך טיולים בחול
נהנים יותר וחוסכים בטיולי חו"ל