רמת השרון

ב-1.9.2020 ייפתח בית הספר היסודי החדש במורשה

מועצת העיר אישרה תקציב על סך של 93.25 מיליון שקלים להקמת בית ספר יסודי חדש בשכונת מורשה. תקציב זה מצטרף לתקציב שכבר אושר על סך 2.75 מיליון שקלים. בית הספר יכלול 24 כיתות לימוד ולידו יבנו אולם ספורט ומרכז קהילתי.

שרון יונתן 04/02/2019
צילום: ראובן קפוצ'נסקי

 בשורה טובה לתושבי שכונת מורשה. בספטמבר 2020 יפתח בית הספר היסודי שיבנה במקום בו נמצא היום מגרש האימונים בסמוך לאצטדיון העירוני.                                          מועצת העיר אישרה בישיבתה השבוע תב"ר (תקציב בלתי רגיל) על סך של 93.25 מיליון שקלים, כאשר מקורות המימון הם: הלוואות - 57 מיליון, היטלי השבחה - 17.25 מיליון, משרד החינוך – 19 מיליון. תב"ר זה שמצטרף לתקציב שכבר אושר על סך 2.75 מיליון שקלים, כך שעלות בית הספר תעמוד על 96 מיליון שקלים.                                                   ראש העירייה, אבי גרובר, אמר בתחילת הדיון: "מדובר על בית ספר יסודי עם 24 כיתות לימוד ולידו יבנו אולם ספורט ומרכז קהילתי עם ספריה. כאלו בתי ספר אין לנו ברמת השרון והוא יבנה בסטנדרט הגבוה ביותר". 

 צחי שריב, ראש סיעת רמת השרון חופשית, אמר: "מבחינה כלכלית רמת השרון נמצאת על פי תהום ובית הספר עלול להצעיד אותנו צעד אחד קדימה לכיוון התהום. אנחנו הולכים לבנות בית ספר, כאשר אין לנו את הכסף. יש נחיצות בהקמת בית הספר אבל לעירייה אין את המשאבים הנחוצים להקמתו".                                                 גרובר השיב כי מתחמי תעסוקה ומסחר שמוקמים ליד הסינמה סיטי יכניסו לעירייה בעתיד היטלי השבחה בסכומים גבוהים שיבטיחו את עתידה הכלכלי של העירייה ויאפשרו לעירייה לבנות בבטחה את בית הספר. 

 גרובר הוסיף כי בית הספר הצומח במורשה לא יכול לתת פתרון קבוע לאור תנופת הבניה בעקבות מתחמי בינוי פינוי ברחבי השכונה. גרובר הוסיף כי עלות בית הספר החדש גדלה בעקבות ההחלטה על הקמת בית ספר עם 24 כיתות לאור הגידול הצפוי. "אם נבנה בית ספר זול יותר ובעוד כמה שנים בית הספר יהיה צפוף אנחנו נצטער על זה", אמר גרובר.                             חברי המועצה עידן למדן וירון גדות טענו בדיון כי להערכתם מדובר בעלות כספית גבוהה להקמת בית הספר.  בסופו של דיון, הצביעו כל חברי המועצה בעד אישור התב"ר מלבד דני לביא שנמנע בטענה כי לא הספיק ללמוד את החומר בזמן שניתן לחברי המועצה


עוד ברמת השרון
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אושרה תוכנית שדה דב
אושרה להפקדה תוכנית שדה דב
תלמידה שננשכה תובעת את העירייה ומשרד החינוך
איילת רוסק, מנכלית מכלול
כמה באמת דירות נוספות לשוק כתוצאה מהתחדשות עירונית?
'באים לאייל'
 ולנטיין דיי באופרה הישראלית
ולנטיין דיי באופרה הישראלית
סערה בישיבת המועצה
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?
2.	עומר מילר הפרזנטור של אמקור וקריסטל.
תדיראן בחרה בשף עומר מילר כפרזנטור של עולם המטבח של מותגי אמקור וקריסטל