רמת השרון

ב-1.9.2020 ייפתח בית הספר היסודי החדש במורשה

מועצת העיר אישרה תקציב על סך של 93.25 מיליון שקלים להקמת בית ספר יסודי חדש בשכונת מורשה. תקציב זה מצטרף לתקציב שכבר אושר על סך 2.75 מיליון שקלים. בית הספר יכלול 24 כיתות לימוד ולידו יבנו אולם ספורט ומרכז קהילתי.

שרון יונתן 04/02/2019
צילום: ראובן קפוצ'נסקי

 בשורה טובה לתושבי שכונת מורשה. בספטמבר 2020 יפתח בית הספר היסודי שיבנה במקום בו נמצא היום מגרש האימונים בסמוך לאצטדיון העירוני.                                          מועצת העיר אישרה בישיבתה השבוע תב"ר (תקציב בלתי רגיל) על סך של 93.25 מיליון שקלים, כאשר מקורות המימון הם: הלוואות - 57 מיליון, היטלי השבחה - 17.25 מיליון, משרד החינוך – 19 מיליון. תב"ר זה שמצטרף לתקציב שכבר אושר על סך 2.75 מיליון שקלים, כך שעלות בית הספר תעמוד על 96 מיליון שקלים.                                                   ראש העירייה, אבי גרובר, אמר בתחילת הדיון: "מדובר על בית ספר יסודי עם 24 כיתות לימוד ולידו יבנו אולם ספורט ומרכז קהילתי עם ספריה. כאלו בתי ספר אין לנו ברמת השרון והוא יבנה בסטנדרט הגבוה ביותר". 

 צחי שריב, ראש סיעת רמת השרון חופשית, אמר: "מבחינה כלכלית רמת השרון נמצאת על פי תהום ובית הספר עלול להצעיד אותנו צעד אחד קדימה לכיוון התהום. אנחנו הולכים לבנות בית ספר, כאשר אין לנו את הכסף. יש נחיצות בהקמת בית הספר אבל לעירייה אין את המשאבים הנחוצים להקמתו".                                                 גרובר השיב כי מתחמי תעסוקה ומסחר שמוקמים ליד הסינמה סיטי יכניסו לעירייה בעתיד היטלי השבחה בסכומים גבוהים שיבטיחו את עתידה הכלכלי של העירייה ויאפשרו לעירייה לבנות בבטחה את בית הספר. 

 גרובר הוסיף כי בית הספר הצומח במורשה לא יכול לתת פתרון קבוע לאור תנופת הבניה בעקבות מתחמי בינוי פינוי ברחבי השכונה. גרובר הוסיף כי עלות בית הספר החדש גדלה בעקבות ההחלטה על הקמת בית ספר עם 24 כיתות לאור הגידול הצפוי. "אם נבנה בית ספר זול יותר ובעוד כמה שנים בית הספר יהיה צפוף אנחנו נצטער על זה", אמר גרובר.                             חברי המועצה עידן למדן וירון גדות טענו בדיון כי להערכתם מדובר בעלות כספית גבוהה להקמת בית הספר.  בסופו של דיון, הצביעו כל חברי המועצה בעד אישור התב"ר מלבד דני לביא שנמנע בטענה כי לא הספיק ללמוד את החומר בזמן שניתן לחברי המועצה


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שחייה לילית מוזלת לתושבים בחודש אוגוסט
קיץ רטוב בכפר סבא
קניון סירקין פותח דוכן שכולו טוב TNX
דוכן שכולו טוב נפתח בקניון עופר סירקין
בהרצליה דואגים לנזקקים
"בוקר נשים" בביה"ח לוינשטיין
רעננה מצטרפת למאבק המחאה נגד חוק הפונדקאות
מחאת הלהט"ב גם ברעננה
ברוידא וקריסטל עם בני עקיבא
 תקפו את הווטרינרית העירונית
אישום: תקפו את הווטרינרית העירונית ואיימו עליה ועל עובד שלה
בית ספר חדש יוקם בעפולה