רמת השרון

קמע חדש ל"הפועל "ניר" רמת השרון?

לקבוצת הכדורגל "הפועל "ניר" רמת השרון המשחקת בליגה הלאומית יש קמע.

שרון יונתן 06/02/2019
יש קמע לרמת השרון
iclipart

לא רבים יודעים אבל לקבוצת הכדורגל "הפועל "ניר" רמת השרון המשחקת בליגה הלאומית יש קמע. מדובר בעמית ("חביב") ברק, בן 21 הנמצא על הרצף האוטיסטי ומועסק דרך מרכז התעסוקה של אלו"ט בעבודה באצטדיון "גרונדמן" ברמת השרון.

לאחרונה קיימה אלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, אירוע בנושא שילוב אנשים עם אוטיזם בקהילה, במסגרתו הוקרן הסרט "טעימות מהחיים" בקולנוע כוכב ברמת השרון. כוכב האירוע ודוגמא נפלאה לשילוב היה עמית ברק, שהקדיש לשחקני הקבוצה שיר שכתב להם במיוחד. 

עמית משולב בעבודה באצטדיון העירוני דרך מרכז התעסוקה של אלו"ט ברמת השרון הפועל על פי מודל שפותח ב"קבוצת השווים" שהינה עמותה שמפעילה מסגרות ביחד עם אלו"ט על פי מודלים ייחודיים שפותחו על ידי העמותה בראשותה של אסתר רגב.                         

עמית בחר את השילוב הזה בזכות האהבה העזה שלו לכדורגל וזאת למרות שבנוסף לאוטיזם, הוא סובל ממחלת ניוון מוח וחווה קשיים לא מעטים במערכת החינוך המיוחד. אחרי שלא מצא את עצמו באף מסגרת, עמית הגיע לעבודה באצטדיון, שם הוא עובד כאפסנאי. משם, הדרך לליבם של השחקנים והעובדים הייתה קצרה ועמית הפך לבן בית במגרש. הוא עובד במלוא המוטיבציה, יוצא לנקות את הטריבונות, מסדר את האצטדיון ולא מחמיץ אף משחק. כשהמגרש פנוי, עמית יחד עם החברים ממרכז התעסוקה מגיעים לשם להתאמן.

היחסים התחממו והקבוצה אפילו תרמה אופני כושר למרכז התעסוקה. באחד הימים הגיע למגרש יוסי בניון, תושב רמת השרון, ללוות את בנו שמתאמן במועדון, ועמית הנרגש הצטלם איתו. השחקנים אוהבים אותו מאוד, וכך גם כל עובדי המועדון.

אמו יהודית סיפרה השבוע על בנה: "עמית עבר מסגרות חינוך רבות עד שהגיע לקבוצת השווים ובה מצא את חלקם האלוהים הקטנה שלו. אני מצדיעה לנשים שפתחו את הקבוצה הזאת שעוזרת לבעלי צרכים מיוחדים. מאז שהחל לעבוד באצטדיון העירוני עמית קם כל בוקר מאושר מאחר שהוא מקבל שם חום ואהבה, דבר שלא קיבל בשום מסגרת אחרת לפני כן". יהודית הסבירה כיצד דבק בו הכינוי "חביב": "הוא שמע זאת בסדרה בטלוויזיה ומאז הוא ביקש שככה יקראו לו והכינוי דבק בו. זה מתאים לו כי הוא נער מאד חביב".

ראש העיריה, אבי גרובר, אמר השבוע: "כילד שגדל ברמת השרון אף פעם לא נתקלתי בילד על הרצף האוטיסטי, הם כאילו לא היו קיימים. בשלוש השנים האחרונות אנחנו עושים בעיר מהפכה, והשנה פתחנו גן שלישי לילדים על הרצף, שכולל 24 ילדים, מתוכם 20 מרמת השרון. הגן צמוד לגנים של מערכת החינוך הרגיל והילדים משולבים בהם. אנחנו מאמינים שהיכרות מגיל צעיר תעזור לנו לחנך את הילדים לקבלה והכלה ותהפוך אותם למבוגרים שלא יחששו אם יפתח לידם הוסטל או מרכז תעסוקה לאנשים עם אוטיזם. האחריות שלנו כבעלי תפקידים הוא לפתוח את הדלתות ולסייע בהעלאת המודעות וכל אירוע כזה עוזר לנו".

אביגיל דר, חברת הנהלה באלו"ט ותושבת רמת השרון: "כאמא לילד עם צרכים מיוחדים, אני חולמת שהילד שלי ישולב בקהילה וירגיש חלק ממנה. לא רק בגיל בית ספר אלא גם כבוגר בתעסוקה ובשעות הפנאי שלו. שילוב כזה כבר קורה כאן אצלנו ברמת השרון בזכות המון המון כוחות ואנשים טובים שהסכימו לפתוח את הלב וכמובן בזכות הצוות המקצועי, המדריכים והמשלבות של עמית שהקשיבו לו, הבינו מה הוא מחפש, האמינו בו ומלווים אותו בכל צעד כדי שהשילוב הזה יצליח ויישא פירות. אני רוצה להודות באופן מיוחד לשירלי פאר יגרמן ויעקב קורצקי ולכל הצוות המקצועי".

חזי עידה, שמלווה את עמית בתהליך השילוב מטעם האצטדיון: "כשבא אלינו חביב אנחנו כל כך התרגשנו ורצינו לעזור. כמה שנותנים לו אהבה כמה שהוא נותן לנו ועוזר לנו ומשלב אותנו בחיים שלו זה הכי כיף שיש בעולם כל בוקר אנחנו נהנים ואומרים תודה לצוות הזה שעזר לנו איך להבין את האנשים האלה, והכי חשוב תודה לכל המנהלים שלנו שנותנים לנו את האפשרות ליהנות ממה שאנחנו עושים".


עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: התחזה למפעיל עגורן ועבד באתר בנייה
ששה הרוגים בתאונה בכביש הבקעה
הפנינג עירייה פתוחה ברעננה
הפנינג "עירייה פתוחה" ברעננה
הווטרינר  דר גיל שביט
כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ
נבחרת הכדורשת של כפר סבא. אלופת הטורניר
גבוהות מעל הרשת
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים עם מומחי חברת WIX
חשד: הסיע את חבריו על מכסה המנוע
הורסים את הסביבה