רמת השרון

בכמה אחוזים עלו הדירות ברמת השרון?

אחת המטרות של הממשלה הנוכחית, שתסיים את דרכה בעוד מספר חודשים, הייתה הוזלת מחירי הדירות, אבל מתברר ששנת 2018 הסתיימה עם עלייה במחירי הדירות בחלק גדול מהיישובים בישראל, כאשר רמת השרון ממוקמת בעשרת הערים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה

שרון יונתן 26/02/2019
יהושע שפונדר , מחירי הדירות ימשיכו לעלות
צילום: יח"צ

מבדיקה שנערכה על ידי אתר יד2 עולה כי מחירי הדירות ברמת השרון עלו בשנה החולפת ב-3%. על פי הנתונים, בסוף 2017 דירת 4 חדרים עלתה בממוצע 2.825 מיליון שקל ובסוף 2018 המחיר הממוצע טיפס ל-2.897 מיליון שקל, עלייה של 72 אלף שקל.

במקום הראשון ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה נמצאת לוד עם עלייה של 9% ואחריה טבריה עם עלייה של 7% לממוצע של 876 אלף שקל לדירת 4 חדרים. במקום השלישי קריית מוצקין עם עלייה של 4% לממוצע של 1.282 מיליון שקל. שש רשויות נמצאות עם עליה של 3% ובהן רמת השרון, כרמיאל, ראשל"צ, חולון, בת ים, אשקלון. את העשירייה הראשונה ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה חותמת רמלה עם עלייה של 2% מ-1.58 מיליון שקל בממוצע לדירת 4 חדרים ועד 1.606 מיליון שקל בסוף 2018.

יהושע שפונדר, יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון, אמר השבוע: ״ככל שלא יימצא פתרון להגדלת ההיצע לעומת הביקושים הרבים לרכוש דירה במרכז הארץ, מחירי הדירות ימשיכו לעלות. אותנו מדאיג היום שאחרי תכנית מחיר למשתכן, כאשר היצע הדירות בשוק החופשי יקטן משמעותית. על הממשלה לדאוג לא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן, אלא להמשיך לדאוג לפיתוח גם של השוק החופשי, כך שבערים מבוקשות רוכשי הדירות ימשיכו ליהנות מהיצע דירות ראוי, וגם למנוע את ההשפעה של הירידה בהיצע על העלייה במחירי הדירות״.

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד להונאת קשישה
פרסום ראשון: מרפאת קופח כללית ברחוב הרשות בסכנת סגירה
פרסום ראשון: מרפאת קופ"ח 'כללית' ברחוב הרשות בסכנת סגירה
יאיר לביא , מעשה מבורך
משהו קטן וטוב
שמורת טבע חי בר יטבתה מתחדשת
ה"כרמלית": מערכת כיבוי-האש עמדה במבחנים
גל שריפות ברחבי הארץ
דר אלחנן נחום, מנהל היחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר לרפואת ילדים
שתה בטעות חלב וסכנה נשקפת לחייו
יאיר קדר
"לבנטינית – ז'קלין כהנוב"