רמת השרון

סדר נשי חדש

דוברת וייזר, סגנית ומ"מ ראש עיריית רמת השרון בראיון חגיגי לרגל יום האישה הבינלאומי

שרון יונתן 05/03/2019
דוברת וייזר , מובילה לסדר נשי חדש
צילום: פרטי

"במסגרת תפקידי הובלתי חזון חברתי לסדר נשי חדש כדי למצב את רמת השרון כעיר מובילה בישראל בשוויון מגדרי, בניהול השוטף של העיר ובכל מגזרי הפעילות הקהילתית", כך אמרה השבוע דוברת וייזר, סגנית ומ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים, בראיון שקיימנו עימה לרגל יום האישה הבינלאומי.

 

וייזר (עוד מעט בת 44), נשואה למורן ("החבר הכי טוב שלי מגיל 20 מימי האוניברסיטה במסגרת לימודי חשבונאות וכלכלה") ואמא לשלושה ילדים, מונתה לאחרונה לסגנית ראש עירייה בשכר וזאת לאחר שבקדנציה הקודמת כיהנה כסגנית ראש עירייה בתואר ומחזיקת תיק הנשים, תפקיד בו היא תחזיק גם בקדנציה הנוכחית. וייזר הינה רואת חשבון במקצועה ועד לפני 5 שנים כיהנה בתפקידים בכירים בשוק העסקי פיננסי. לפני 3 שנים הקימה את מועצת הנשים היישובית החדשה שמונה היום למעלה מ-80 מנשות העיר.

דוברת, מהם הדברים העיקריים שקידמת כמחזיקת תיק הנשים?

"בין יתר הפעילויות אפשר למנות את ההובלה שלי של כנס "נשים פורצות דרך בסגנון טד וומן" שמתקיים זו השנה השלישית, את פרויקט מצלמה אישה בו לוקחות חלק 100 נשים תושבות העיר מעוררות השראה שנמצאות במוקד הפעילות העיסקית החברתית והקהילתית. קיימנו 2 קורסים לדירקטוריות לנשות העיר, קורס חזרה למעגל העבודה, פרויקטים משותפים עם "נשים עושות שלום", הסדרה קול האמת כולה עם בילי בסרגליק, שיתוף פעולה עם עמותת "פנים חדשות" שמקדמת נשים בזירה המוניציפלית ועוד".

מהם הדברים שתרצי לקדם בקדנציה הנוכחית?

"אמשיך לפעול במרץ למען קידום נשים לתפקידים פוליטיים אך לא רק, לעודד נשים לקחת חלק וליזום פעילויות ופרויקטים שונים ומגוונים. לייצר קהילת נשים תוססת ומגוונת, לאפשר אינטרקציה של נשים מקבוצות שונות ופרויקטים המעודדים עזרה הדדית ושיתוף משאבים. אני גאה כי בקדנציה הקרובה יוצא אל הפועל מיזם חדש תלת שנתי, בהובלה שלי בזירה הבינלאומית של שותפות מרמת השרון- מפאלו אלטו מארה"ב- קרקוב בתוכנית חדשנית שנקראת Jewish Women in Action. מדובר במשלחת נשים שמונה 12 חברות מרמת השרון ומספר מקביל מהמדינות שציינתי מעלה. הרעיון הינו ליצור דיאלוג מתמשך בין נשים מובילות בקהילות ברחבי העולם על מנת לקדם פרויקטים משותפים של אחריות חברתית. כמו כן השנה התחלנו פרויקט חדש שנקרא "קפה נשות עסקים" במסגרתו פעם בחודש מתכנסות למעלה מ 50 נשים לקפה והרצאה מקצועית בעולמות העסקים על מנת לתת כלים פרקטיים לנשים עצמאיות ובעלות עסקים בנושאים שונים ומגוונים".

האם לדעתך יש מספיק נשים בעמדות בכירות בעירייה? 

"כרגע יש ליהוק די מרשים בצמרת העירייה, כאשר יחד איתי כסגנית וממלאת מקום ראש העירייה יש גם מנכ"לית ומהנדסת שאלו תפקידים מאוד בכירים ומשמעותיים. תמיד יש מקום לשילוב נשים נוספות בעמדות בכירות, מבלי להיכנס לחשבונאות ולמספר התפקידים בהם נושאות נשים. אין ספק שהמינויים הקיימים ראויים להערכה. בנוסף חשוב לי לציין כי כיו"ר דירקטוריון מגוונים מיניתי, הלכה למעשה, מספר שווה של נשים וגברים בדירקטוריון, כך שלמעשה היינו העמותה העירונית היחידה ששמרה על שוויון מגדרי".

לא הפריע לך שלא הייתה אישה שהתמודדה על ראשות העיר בבחירות האחרונות? 

"אני יכולה לשתף אותך שבהחלט שקלתי באופן רציני להתמודד בבחירות האחרונות לראשות. בהחלטה מאוד מודעת ורציונלית, דווקא לאחר שרצתי לראשות לפני 3 שנים, לא חששתי לרוץ כי עברתי כבר את המהלך הזה גם ברמה האישית וגם ברמה המשפחתית והייתי מוכנה למהלך. אבל אחרי חשיבה מעמיקה ולאור העובדה שהעיר שלנו עברה 5 שנים מאוד לא פשוטות ברמת המנהיגות המקומית, כאשר 3 ראשי עיר התחלפו ב 5 שנים, וכדי לאפשר רצף שלטוני ומתוך תחושת אחריות ציבורית החלטתי שהדבר הכי נכון לעיר זה לשלב ידיים עם אבי גרובר ולרוץ ברשימה שלו כמספר 2".

דווקא במועצת העיר מספר הנשים פחת. בקדנציה הקודמת היו 5 נשים מתוך 15 חברי מועצה וכיום יש 4 נשים מתוך 17.

"סיעת בית הייתה סיעה שוויונית במספר הנשים והגברים בעשירייה הראשונה. כמו כן, היו 3 נשים בחמישייה הראשונה. לצערי, מאילוצים שונים אחת הנשים לא יכלה להצטרף למועצה אבל מראש בבחירת האנשים לרשימה לקחנו בחשבון גם את המרכיב המגדרי. 4 נשים בקדנציה הנוכחית זה אכן מעט מדי. הייתי רוצה לראות נשים נוספות שנכנסות לזירה הפוליטית המוניציפלית והארצית.

אני ממתינה ליום שלא נצטרך לעסוק בקידום נשים, כי הן יתקדמו באופן טבעי ואורגני כמו גברים. אבל העבודה היא רבה כי גדלנו על מיתוסים חסרי בסיס על תפקיד הגבר ותפקיד האישה, ואת המיתוסים צריך להוקיע מהשורש כדי שיהיה שוויון מגדרי אמיתי, במשכורות, בניהול משק הבית ובאפשרויות ההתקדמות בקריירה".


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרסלו גל, עבר שני צינתורים
"אנשי המוקד העירוני הצילו את חיי"
נעצרו חשודים במתן וקבלת שירותי מין
נעצרו חשודים במתן וקבלת שירותי מין
ספינות במדבר
פועל נפצע במודיעין עילית
פועל נפצע במודיעין עילית
חגגו עם העולים
רכב חדש לשאולי
מעקב "לוקאל": רכב חדש לשאולי
אישום: סחר בסמים בקרב בגירים וקטינים
אישום: סחר בסמים בקרב בגירים וקטינים
נעצר חשוד שהתבצר בשגרירות שוויץ
נעצר חשוד שהתבצר בשגרירות שוויץ