רמת השרון

הנהגת ההורים ברמת השרון קראה להחרים את מבחני המיצ"ב

הנהגת ההורים ברמת השרון קראה בתחילת השבוע להורי ותלמידי שכבות ה' ו- ח' שלא לקחת חלק במבחני המיצ"ב בעברית שהתקיימו היום(שלישי , 5.3.19)

שרון יונתן 05/03/2019
קריאה להחרים את מבחני המיצ
iclipart

הנהגת ההורים ברמת השרון ממשיכה להביע התנגדות למבחני המיצ"ב בעברית שנערכו היום(שלישי , 5.3.19) ברחבי הארץ.

הנהגת ההורים בעיר שיגרה מכתב שיצא להורים ביום שני ובו נכתב: "ניסיונות הנהגות ההורים בארץ להגיע לפתרון ביניים מוסכם עם משרד החינוך לא צלחו. הבחינה לא הוקפאה והמתכונת נשארה ללא שינוי. לצערנו המשרד מפעיל לחץ מיותר על צוותי ההוראה בבתי הספר ועל ההורים. המורים יאלצו להתמודד עם תלמידים רבים חסרי מעש שלא יבצעו את הבחינה. על ההורים מופעל לחץ רגשי והם נקרעים בין צו מצפונם לבין הנחיית המשרד למנהלים שילד שיגיע לביה״ס יאלץ לשבת בכיתה עד סיום הבחינה".

בהנהגת ההורים ציינו עוד כי: "הקריאה להורים "לכבד את החלטת בית הדין" אינה רלבנטית מכל וכל, שכן מדובר בהחלטה של בית הדין לעבודה שכפה על המנהלות ועל המורים לקיים את המיצ"ב שהם עצמם התנגדו לו.

מי שנדרש על ידי בית הדין לקיים את הבחינות כסדרן הם צוותי ההוראה. החלטת בית הדין לעבודה אינה חלה על ההורים. מחאת ההורים בעניין המיצ"ב חשובה מאין כמוה. לא ניתן לחייב ילד לעשות בחינה, אנא ציידו את הילדים בידיעה זו. ויתור מוחלט מצדנו על בסיס הבטחות עתידיות, חלקן ללא יכולת לכיסוי, וכשברקע מסרים שגויים למנהלים ולצוותי החינוך, להורים ולתלמידים, יעביר מסר שגוי לכולם. למחאה שלנו, כך אנו צופים, יהיו השלכות על התנהלות משרד החינוך מול הורים בעתיד.

מחאתנו חוקית, חינוכית ומפגינה כבוד רב לצוות, למנהלים ולעוסקים בחינוך ילדינו. מחר, הורי וילדי רמת השרון אומרים "לא למיצ"ב", ולא עושים אותו".

בהנהגת ההורים טענו ביום שלישי כי קריאתם להורים ולתלמידים שלא לבצע את המבחן עשתה את שלה ומרבית תלמידי כיתות ח' בחטיבות הביניים קלמן ועלומים לא הגיעו ללימודים ומתוך עשרות שהגיעו היו לא מעט שהצטיידו באישור או בקשה מההורים שלא להיבחן.
בנהגת ההורים ציינו עוד כי גם בבתי הספר היסודיים חל שיבוש חמור, כאשר הורים רבים נמנעו מלשלוח את ילדיהם לביה"ס. רק בבתי הספר דורון ואוסישקין התקיימה בחינת המיצ"ב כסדרה בנוכחות רגילה של הילדים.

בהנהגה ציינו: "מדובר באיתות חריף למשרד החינוך מצד ההורים שקצה נפשם בבחינה שמהימנותה (מבחינה סטטיסטית) מוטלת בספק. ההוכחה לכך היא שבתי ספר רבים "חורשים" לקראת המיצ"בים בשכבה הנבחנת בעוד בשכבות האחרות הלמידה רגועה משמעותית.
העובדה שמנכ"ל משרד החינוך הצהיר בריש גלי שסיכם עם הסתדרות המורים, בניגוד להחלטת בג"צ מ-2012, שלא לפרסם את תוצאות המבחנים תורמת לחוסר האמון במערכת שמשדרים ההורים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה:

מבחן המיצ"ב בעברית למגזר היהודי התקיים היום (ג') בכל רחבי הארץ ובכל הרשויות, למעט מקומות נקודתיים בהם הורים בחרו לקחת את החוק לידיים ולמנוע מילדים להגיע אל בית הספר כדי להבחן. מבחני המיצ"ב מהווים כלי עבודה חשוב מאד לניטור מערכת החינוך. הם מאפשרים למשרד ללמוד היכן להשקיע משאבים, ובאילו מקומות קיימים פערים לימודיים. בעזרתם ניתן לדעת האם התלמידים מוגנים ובטוחים, האם חוו פגיעות ברשתות החברתיות, והאם חוו חרמות או אלימות. בהתאם לנתונים שנאספים, המשרד מקצה את המשאבים ומקדם את המענים הנדרשים.
כדי להפחית את העומס מבתי הספר ולשם העמקה ויצירת רצף בלמידה, החליט המשרד שלא לפרסם את נתוני המיצ"ב ברמה הבית ספרית. במקביל, הוא פועל בימים אלה להקים ועדה שתבחן את מודל ההבחנות של המיצ"ב. ועדה זו תפתח שעריה לשמוע את הציבור הרחב, ובכלל זה את ציבור ההורים.

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יחסי רעות
קניות ברשת
80% מהישראלים קונים באינטרנט, כך תעשו את זה נכון
ממשיכים לנסוע בשאטל
הורים, אתם אחראים
'ימים של קולנוע'
מפנים דירות, בונים משרדים
אנשים טובים לתחילת שנה טובה
ישיבת מועצת עיריית כפר סבא
מועצת עיריית כ"ס אישרה את דו"ח הביקורת