רמת השרון

עונג שבת? לא לאנשי בית הכנסת

עיריית רמת השרון הוציאה צו הריסה לבית הכנסת "עונג שבת" , כיצד הגיבו אנשי בית הכנסת ברחוב השפלה 8 בעיר?

שרון יונתן 06/03/2019
הגדר ברחבת בית הכנסת
צילום: פרטי

אנשי בית הכנסת "עונג שבת" שברחוב השפלה 8 נאלצו לפרק השבוע מבנה מעץ ברחבת בית הכנסת וזאת לאחר שביום ראשון קיבלו צו הריסה מהעירייה מאחר ומדובר במבנה שהוקם בצורה לא חוקית. להוצאת צו ההריסה קדמו תלונות של שכנים, חלקם שכבר מתגוררים בסמיכות וחלקם שמיועדים להיכנס בקרוב לבניין המשותף ברחוב השפלה 6 שבנייתו מסתיימת בימים אלו.                                                  

 אחד מהם הוא מיכאל גוטר שפנה לעירייה וטען כי תוספת המבנה ברחבת בית הכנסת תפגע באיכות החיים של התושבים מאחר והחשש הוא שבמקום יתקיימו אירועים שיגרמו למפגעי רעש וירידת ערך הדירות. גוטר פנה בנושא לבכירי העירייה וכתב: "מטרתו של המבנה לרכז לעשות אירועים שונים, בריתות, חתונות, תפילות, שמחות ואני לא יודע מה עוד, וכל זאת ללא היתר לפתיחת עסק ללא רישום, רישיון לנהל עסק, במבנה וברחבה החדשה שנבנית סביבו".

כאמור, בתחילת השבוע פורק המבנה. הרב יהודה בוטמן, רב בית הכנסת "עונג שבת" אמר ביום שלישי:

"הייתה לנו בעיה בטיחותית עם גדר בית הכנסת ורצינו לעשות גדר חדשה ובטיחותית. אנשים תרמו לשם כך, אבל בעקבות טעות שלנו החלה בניית אותו מבנה מעץ ועל כך קיבלנו צו הריסה. לא חיכינו לצו ההריסה שהתקבל רק ביום ראשון וכבר לפני זה התחלנו בהריסת המבנה וזאת לאור תלונות תושבים סמוכים שאיתם אנו חיים ביחסי שכנות טובים וחלקם אפילו מתפללים אצלנו. אני יכול להרגיע את התושבים ולהגיד שלא יקום שום מבנה ברחבת בית הכנסת ולא יתקיימו אירועים כפי שמעולם לא התקיימו".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
משה פדלון ראש עיריית הרצליה
ביטול ההחלטה על הפסקה באספקת המים בהרצליה
אישום: תקף את אמו וזרק עליה אבנים
Print Screen 2018
Print Screen 2018
רמת השרון חופשית תומכת בבלקין
תיכון גלילי כפר סבא
"נכנס לבית הספר כאילו הייתה זו זירת קרב איגרוף"
מה זאת אהבה?
גבר ואישה נמצאו ללא רוח חיים במודיעין
גדלה בשנה