רמת השרון

עונג שבת? לא לאנשי בית הכנסת

עיריית רמת השרון הוציאה צו הריסה לבית הכנסת "עונג שבת" , כיצד הגיבו אנשי בית הכנסת ברחוב השפלה 8 בעיר?

שרון יונתן 06/03/2019
הגדר ברחבת בית הכנסת
צילום: פרטי

אנשי בית הכנסת "עונג שבת" שברחוב השפלה 8 נאלצו לפרק השבוע מבנה מעץ ברחבת בית הכנסת וזאת לאחר שביום ראשון קיבלו צו הריסה מהעירייה מאחר ומדובר במבנה שהוקם בצורה לא חוקית. להוצאת צו ההריסה קדמו תלונות של שכנים, חלקם שכבר מתגוררים בסמיכות וחלקם שמיועדים להיכנס בקרוב לבניין המשותף ברחוב השפלה 6 שבנייתו מסתיימת בימים אלו.                                                  

 אחד מהם הוא מיכאל גוטר שפנה לעירייה וטען כי תוספת המבנה ברחבת בית הכנסת תפגע באיכות החיים של התושבים מאחר והחשש הוא שבמקום יתקיימו אירועים שיגרמו למפגעי רעש וירידת ערך הדירות. גוטר פנה בנושא לבכירי העירייה וכתב: "מטרתו של המבנה לרכז לעשות אירועים שונים, בריתות, חתונות, תפילות, שמחות ואני לא יודע מה עוד, וכל זאת ללא היתר לפתיחת עסק ללא רישום, רישיון לנהל עסק, במבנה וברחבה החדשה שנבנית סביבו".

כאמור, בתחילת השבוע פורק המבנה. הרב יהודה בוטמן, רב בית הכנסת "עונג שבת" אמר ביום שלישי:

"הייתה לנו בעיה בטיחותית עם גדר בית הכנסת ורצינו לעשות גדר חדשה ובטיחותית. אנשים תרמו לשם כך, אבל בעקבות טעות שלנו החלה בניית אותו מבנה מעץ ועל כך קיבלנו צו הריסה. לא חיכינו לצו ההריסה שהתקבל רק ביום ראשון וכבר לפני זה התחלנו בהריסת המבנה וזאת לאור תלונות תושבים סמוכים שאיתם אנו חיים ביחסי שכנות טובים וחלקם אפילו מתפללים אצלנו. אני יכול להרגיע את התושבים ולהגיד שלא יקום שום מבנה ברחבת בית הכנסת ולא יתקיימו אירועים כפי שמעולם לא התקיימו".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשת ההמבורגרים BBB מתרחבת
רשת ההמבורגרים BBB מתרחבת
שימו שמן, שמן זית
מ(ל)כת התיקו
מ(ל)כת התיקו
סמינר צילום לנוער במוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן
סמינר צילום לנוער
חורף מסוכן
תוכנית חדשה לעמק ססגון
מראה נפלה על פעוטה בביתה באופקים - מצבה קשה
מראה נפלה על פעוטה בביתה באופקים - מצבה קשה
נעצרו שני חשודים בחיסול פלילי ביציאה מכפר סבא
נעצרו שני חשודים בחיסול פלילי ביציאה מכפר סבא