רמת השרון

הריון בהפתעה

מיכל הרגישה שעולמה חרב עליה כשהרופאים בישרו שלא תוכל להיכנס להיריון באופן טבעי. לאחר חודש של טיפולי דיקור במכבי טבעי ברמת השרון היא נדהמה לגלות שהיא בהריון

שרון יונתן 11/03/2019
המדקר יוסי בן חיים ,
צילום באדיבות קופ"ח מכבי

מיכל (שם בדוי) בת 34 עברה תקופה לא קלה שהביאה איתה הרבה מתח נפשי. אביה חלה במחלת הסרטן והיא ליוותה אותו בטיפולים ובמאבק במחלה עד שלמרבה הצער הוא נפטר. לאחר פטירתו, ניגשה למספר רופאים ופרופסורים מומחים בעקבות בעיות וסת מהן סבלה "הייתי מקבלת מחזור פעם בשבועיים, המחזור היה מלווה בכאבים וסבל נוראי. הבנתי שמשהו לא תקין ולכן החלטתי ללכת לבדוק את זה" היא מספרת. לאחר סדרה של בדיקות וטיפולים, אובחנה מיכל כסובלת מרזרבה שחלתית נמוכה, מה שאילץ את הרופאים לבשר לה שלא תוכל במצבה להיכנס להיריון באופן טבעי ושתיאלץ לעשות טיפולי הפריה. הרופאים אף המליצו לה להתחיל תהליך של הקפאת ביציות כדי להבטיח שתוכל לבצע הפריה גם בשלב מאוחר יותר בחייה.  

מיכל התקשתה מאוד לעכל את הבשורה. "אחרי שאבא שלי נפטר, הגיעה הבשורה הזאת והרגשתי שעולמי חרב עליי בפעם השנייה. זה היה הדבר שהכי פחדתי ממנו ופתאום הבנתי שזה קרה לי, הייתי שבורה לגמרי" היא משחזרת. היא החלה בתהליך הקפאת ביציות אך לאחר שהתייעצה עם סביבתה, החליטה להפסיק את התהליך ולאחר שקבלה המלצות חמות, פנתה למדקר יוסי בן חיים המטפל במרפאת מכבי טבעי ברמת השרון ומתמחה בטיפול בבעיות פריון. בשלב הראשון מטרת הטיפול הייתה לאזן את מיכל מבחינה גניקולוגית.

"הגוף שלנו שואף לאיזון תמידי. כשאנחנו בסטרס, לא מקפידים על תזונה נכונה ופוגעים בגופנו, הגוף יוצא מאיזון ואז מתחילות להתעורר הבעיות בגוף", מסביר בן חיים ומוסיף: "מיכל הגיעה אליי עם בעיות גניקולוגיות ואבחנה לסיכויים אפסיים להיכנס להיריון באופן טבעי. ברגע שהתחלנו את הטיפול הממוקד הגוף חזר לאיזון ואז גם התחלתי לטפל בבעיית הפוריות".

לאחר מספר טיפולים ומפגשים עם יוסי, שתפה אותו מיכל שהמחזור החודשי שלה, שהסתדר בעקבות הדיקור, שב להשתבש. "עברו ימים, שבוע ושבועיים ואני לא מבינה מה קורה. הדיקור סידר את התאריכים כמו שעון והאיחור הזה היה מאוד מפתיע. בקשתי מיוסי שישים דגש בטיפול על הסדרת המחזור, לרגע לא העליתי בדעתי שהאיחור יכול להיות מסיבה אחרת. מבחינתי אין סיכוי בעולם להיכנס להיריון בצורה טבעית כך שזה בכלל לא הייתה אופציה", היא מספרת. לאחר שבועיים נוספים, ניגשה מיכל לבצע את בדיקת ההיריון. "זה היה מבחינתי רק כדי לסמן וי. היריון היה בגדר חלום פרוע ולא היה לי שמץ של מושג או תקווה שזה קורה לי. כשראיתי את תוצאות הבדיקה, הייתי בהלם. התקשרתי לחברה שלי בוכה מרוב אושר, בהלם, חשבתי שאני בתוך חלום" היא משחזרת.

יוסי, המטפל בבעיות פוריות בנשים כבר 23 שנים, מודה כי הוא מתרגש בכל פעם מחדש "כל טלפון כזה מציף אותי באושר. אישה שמנסה להיכנס להיריון חווה תהליך ארוך, מורכב, מלא ציפיות, חלומות ותקוות- כשזה מתגשם אין סיפוק גדול מזה" הוא מספר.

 היום היא אוחזת בילדה קטנה ומרגישה שקיבלה את המתנה הכי גדולה בעולם "לא האמנתי שזה יקרה, בטח לא חשבתי שדיקור יכול לעזור לי בצורה כל כך דרמטית. יוסי הוא מטפל מדהים ובזכות ההבנה וההכלה שלו החיים שלי השתנו מהקצה לקצה. כל מי שמדבר איתי היום מקבל המלצה חמה לפנות לטיפול טבעי כי אם לי זה עזר, זה יכול לעזור לכל אחד" מסכמת מיכל.


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה פרצה בבניין מגורים בהוד השרון
שריפה פרצה בבניין מגורים בהוד השרון
גל כהן גרומי (מימין) ומאמנו. יוצא לאליפות העולם לנוער
עולה על הגל
מתמודדים בשיא המרצ
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?
ביהס לבטיחות בדרכים מוכן לשנהל
ביה"ס לבטיחות בדרכים מוכן לשנה"ל
זיו כהן תלמיד עירוני ב שייצג באולימפיאדת הפיזיקה
אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית
רכב יוקרה נגנב מרחובות ונתפס
יוגב זוהרון לרמן , הרכש החדש של הפועל ניר רמת השרון
רכש חדש להפועל רמת השרון