רמת השרון

רק אני והגלשן שלי

אלמוג יעקב, תלמידת כיתה י"א בתיכון אלון ברמת השרון, זכתה לאחרונה בתואר אלופת הארץ בגלישת גלים בדגם "לונגבורד". ל"קול ברמה" היא מסבירה איך היא מספיקה לשלב בסדר היום שלה גלישת גלים, אימון ג'ודו, תיפוף על תופים, לימודים ובילוי עם חברים: "אני לא אוהבת שיש לי זמן פנוי"

שרון יונתן 14/03/2019
אלמוג יעקב על הפודיום בתחרות האחרונה. אלופת הארץ
צילום: drop production

לאלמוג יעקב, תלמידת כיתה י"א בתיכון אלון שרק בעוד חודש וחצי תהיה בת 17, יש הספק ספורטיבי שלא מבייש אנשים מבוגרים ממנה בהרבה. לאחרונה זכתה אלמוג בתואר אלופת הארץ בגלישת גלים בדגם "לונגבורד" ואם זה לא מספיק אלמוג גם מתאמנת בג'ודו מגיל צעיר. תוסיפו לזה לימודים, חברים וחברות, ותיפוף על תופים ותקבלו מתכון לחיים עמוסים ומספקים ביותר.                                                                                 

את צעדיה הספורטיביים החלה אלמוג בחוג לג'ודו בכיתה א' ולגלישת גלים הגיעה ממש במקרה בגיל 11, כאשר במהלך קייטנה רגילה נתקלה במודעה על קייטנת גלישה. "אמרתי לעצמי שזה נראה מגניב. סיפרתי לאמא שלי על זה והיא אמרה שאין לה בעיה לרשום אותי אם אני אוהבת את זה. היא הסכימה לרשום אותי רק לשבוע ואני רציתי שבועיים", שחזרה השבוע אלמוג את תחילת הדרך. "השבוע הזה התארך לכמה שבועות עד סוף החופש הגדול ומאז לא פספסתי אף קייטנת גלישה".                                                                             

אלמוג, שגולשת במועדון      "country surf school" בניהולו של עידן קורצמן, עדיין לא התחרתה בחו"ל, אבל מאז כבר הייתה בשלושה מחנות אימון בחו"ל.

השאלה הראשונה והמתבקשת שהפניתי לאלמוג, כאשר היא כמובן בדרכה לאימון בים לאחר עד יום לימודים, הייתה מהו הסיפוק הגדול בעיסוק הלא פשוט של גלישת גלים. "זה מרגיע אותי. כשאני על הגלשן אני לא חושבת על כלום, ממש ניתוק מוחלט ממה שקורה בעולם החיצוני. זה הדבר הכי כייפי שיש".

 

אלמוג מסבירה מה צריך כדי לגלוש בצורה הכי טובה: "צריך המון שיווי משקל, להבין ולשלוט בגוף ברמה מטורפת. יש תרגילים שכל הגוף שלך במים. תחשוב שאתה שוכב על הרצפה וצריך לקום מבלי להזיז את הרגליים".

אז כמו שהבנתם, אלמוג היא מאלו שמסיימת את יום הלימודים ונוסעת לים לגלוש. "כמעט כל יום באופן קבוע. כל יום שיש גלים אני בים וכמובן שגם בחורף כי בגשם הכי כיף לגלוש. אני נוסעת לים אחרי הלימודים, לכיף שלי".

ענף גלישת הגלים יכנס כענף אולימפי באולימפיאדה הקרובה בטוקיו בשנה הבאה ותתפלאו, או שלא, אלמוג הצעירה מכוונת כבר לשם. "אני אמשיך לעסוק בגלישה וברור שהשתתפות באולימפיאדה היא מטרה. אני עושה הכל כדי להגיע לשם אבל זה יהיה לי קשה גם כי יש עוד גולשת מישראל שנכנסה לסבב העולמי והיא ממש טובה. אם זה לא יקרה בטוקיו אז המטרה היא האולימפיאדה הבאה. אני רוצה מאוד להשתתף באליפות העולם הקרובה, אבל הבעיה שיש לי בגרות בלשון על תאריך התחרות אז נראה איך נסדר את זה. אני תמיד אשאף להגיע הכי רחוק שיש, אבל בינתיים אני גולשת, מאמנת ילדים ונהנית מכל רגע".

גם בגלישת גלים יש קטגוריות ואלמוג היא אלופת הארץ בדגם "לונגבורד", גלשן באורך 3 מטרים, לאחר שגברה על 7 מתחרות נוספות. "זה סבב די חדש שנפתח רק בשנה שעברה. בתחרויות שהשתתפתי לקחתי מקום ראשון פעמיים ופעם אחת מקום שני. יותר קשה להתחרות על גלשן כזה כי אתה צריך להיות מאוד יצירתי ולחשוב מהר, אבל בעבר התחריתי על גלשנים קצרים בהם אני גולשת רוב הזמן. בתחרות האחרונה לגלשנים קצרים סיימתי במקום השני ובסך הכל במקום הרביעי בדירוג הארצי".                                                 

אז כמו שהבנתם, הגלישה אינו ענף הספורט היחידי שאלמוג עוסקת בו. "עכשיו אתה תופס אותי לפני אימון בים ולאחר מכן יש לי אימון ג'ודו. אני משתתפת בתחרויות אזוריות כאשר המטרה שלי היא לזכות במדליה באליפות הארץ בג'ודו שתתקיים בפסח".

במה את רוצה יותר להתמקצע?

"השלמתי עם העובדה שבג'ודו אני לא ממש יכולה להתקדם כי בכיתה ז' נפצעתי בגב וזאת פציעה חוזרת שמגבילה אותי והג'ודו מאוד מעמיס על הגב, אז אני רואה את העתיד הספורטיבי שלי בגלישת גלים".

איך את מספיקה לשלב בין הכל?

"אני חושבת שאני משלבת את זה יפה. בתכלס מה שאני עושה זה ללמוד, להתאמן ולהיות עם חברים. אני לא אוהבת שיש לי זמן פנוי".

לעבור בתוך הגל, במה שנקרא "צינור", הצלחת לעשות?

"ברור, אבל בארץ קשה למצוא גלים כאלו. הצלחתי לעשות את זה במחנה אימונים בצרפת".


עוד ברמת השרון
יעל אהרונוב. הקפטנית שפותחת עונה עשירית בקבוצה
שרון יונתן 17/07/2019
חנית שוורץ. לקדם את כדורגל הנשים
שרון יונתן 11/07/2019
גיל יעקב. הגיע מבני הרצליה
שרון יונתן 10/07/2019
נבחרת רמת השרון עם מאמנה דרור גורן
שרון יונתן 04/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
יריד התעסוקה בכפר סבא
יריד התעסוקה לנוער בכפר סבא
צעיר נדקר למוות ביבנה
הכי מסוכן: יום חמישי
מערכת הבחירות בין משה פדלון למאיה כץ ממשיכה להתחמם
דרך הבשמים של הנבטים
דרך הבשמים של הנבטים
היום שאחרי הבחירות
חוזרת לנצח
חוזרת לנצח