רמת השרון

מפגש באווירה "אפשר אחרת"

במסגרת פרויקט של עמותת "אפשר אחרת" לחיים משותפים, שמתקיים בשני בתי ספר ברמת השרון, תיכון אלון וחט"ב קלמן, יצאו תלמידי תיכון אלון למסע היכרות עם הפסיפס הישראלי בירושלים

שרון יונתן 14/03/2019
תלמידי והורי קלמן במפגש עם הורים ותלמידים מקלנסואה
צילום באדיבות עמותת "אפשר אחרת"

המסע הרב תרבותי התחיל בפגישה עם נציגים ממכינת רוח טובה שהקים הרב פרומן, מקום המשלב התנדבות בקהילה, לימודי תאטרון, אמנות ויהדות. בהמשך סיירו בשכונת מוסררה המהווה את קו התפר שבין ירושלים המערבית והמזרחית והמאוכלסת בחילונים לצד חרדים. הם שמעו על תנועת המחאה החברתית 'הפנתרים השחורים' שצמחה בשכונה זו בשנות ה- 70. לבסוף האזינו לסיפורים אישיים של חרדי תושב מאה שערים, של מתנחל מהישוב תקוע שבדרום הר חברון ושחקן ויוצר ערבי ממזרח ירושלים. הם למדו על המציאות המורכבת שבה הם חיים, ושוחחו על סטראוטיפיים וסובלנות. הסיפורים של המרצים הצליחו ליצור חיבור משמעותי בקבוצה. "הייתה חוויה מהנה ומרגשת, הילדים נפתחו והכירו אחד את השנייה וחוו פלורליזם ירושלמי" סיכמה מיכל ברטל, מחנכת הכיתה בבית ספר אלון. הצעירים, תלמידי כיתה י', משתתפים בתכנית לחיים משותפים של העמותה. המסע לירושלים מהווה חלק מהמפגשים המשותפים עם תלמידים בני גילם מתיכון אלעולא בלוד במסגרת פרויקט 'אפשר אחרת'.

לצד התכנית של תיכון אלון, מתקיים פרויקט נוסף בכיתה ט' בחט"ב קלמן, כאשר במהלך השנה הם נפגשים עם תלמידים מחט"ב איבן סינא בקלנסואה.   

תכנית המפגשים של עמותת "אפשר אחרת" כוללת, בין היתר, סדנאות חד תרבותיות ומפגשים רב תרבותיים בתחומים של דרמה, מוזיקה, ספורט וסדנת אמנות במוזיאון תל אביב.

אירוע השיא נרשם לא מזמן כשתלמידי קלמן נפגשו ביחד עם הוריהם לפעילות קהילתית משותפת בקלנסואה. בערב חוויתי יוצא דופן ובקבוצות עבודה קטנות הם סיפרו חוויות אישיות ובעיקר זכו לשלוש שעות איכותיות של הורה וילד. במהלך הערב נוצרו חיבורים טובים בין ההורים, וכולם הסכימו שתכנית כזו חייבת להיות בכל בית ספר בעיר.

בעמותת "אפשר אחרת" ציינו השבוע כי הפעילות מתאפשרת בסיוע אורית לבון, מנהלת מחלקת בתי ספר על יסודי במחלקת החינוך של עיריית רמת השרון, המטה לחיים משותפים במשרד החינוך בראשותה של פרידמן, מנהלת חטיבת קלמן אורית רוגובסקי ומנהלת אלון, רבקה שמש וכמובן הצוותים החינוכיים שבלעדיהם כל זה לא היה מתאפשר.

ד"ר תקווה ברכה, מנכ"ל עמותת "אפשר אחרת" ותושבת רמת השרון, מוסיפה: "אני גאה בבני הנוער הערכיים שיודעים לשאול, להטיל ספקות, להקשיב להפנים ולקבל דעות שונות. במהלך השנים מנהלים, מורים ותלמידים ברמת השרון פיתחו קשרים מצוינים עם הישובים הערבים סביבנו. העמותה תעשה מאמצים כדי לשלב יותר בתי ספר בתכנית אפשר אחרת". 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי "עטרת חיים" ילמדו במקלט ובפרוזדור
סלומון מתקופת האבן
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"
נקבע מותם של שני פצועים בירי בברקן
נקבע מותם של שני פצועים בפיגוע בברקן
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
ילד נפגע מאוטובוס במודיעין עילית
ילד נפגע מאוטובוס במודיעין עילית
ראשון לציון ידועה כעיר התנדבות מובהקת
ראשון לציון זכתה בפרס "אות קהילה מתנדבת נוער"
כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי
"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"