רמת השרון

גם בפורים - אם שותים לא נוהגים

מתנדבי עמותת "אור ירוק" בפעילות הסברה לקראת פורים לתושבי רמת השרון– "אל תשתו ותנהגו"

כתב לוקאל 18/03/2019
במיוחד בפורים - אם שותים לא נוהגים
צילום באדיבות "אור ירוק"

מתנדבי עמותת אור ירוק מקדישים את הימים שלפני חג פורים לפעילות אינטנסיבית בלמעלה מ- 100 יישובים בכל רחבי הארץ במטרה להזכיר לתושבים את הסכנות הטמונות בשתיית אלכוהול ונהיגה. במסגרת הפעילויות, מחלקים המתנדבים לתושבים ובעיקר לצעירים שבהם חומרי הסברה העוסקים בכך שלמרות המצווה לשתות ולשמוח בפורים, חשוב לזכור שלא לעלות על ההגה לאחר מכן. בנוסף מחלקים המתנדבים לתושבים צמידים זוהרים ופלאיירים עם מידע בנושא הסכנות שבנהיגה בהשפעת אלכוהול.

בפעילות, שמתקיימת בסיועה של חברת "אלדן", משתתפים מתנדבי עמותת אור ירוק, מלגאי תכנית המלגותIMPACT של FIDF וחברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין.

בין המקומות בהם מתקיימת פעילות של עמותת אור ירוק לפורים גם רמת השרון.

חג הפורים, הוא חג המעודד שתייה מרובה של אלכוהול כמצוות "עד-לא-ידע" וכתוצאה מכך סכנה רבה מצויה על הכביש בימי החג. מדי שנה בחג הפורים, עוצרת המשטרה מאות נהגים כשרמת האלכוהול בדמם גבוהה מהמותר, כשהם מסכנים את עצמם ואת כל מי שנקלע לדרכם.

אחד מכל שניים (47%) מודה ששתה אלכוהול ונהג לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, כך עולה מסקר של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" בשנת 2018. הנתונים מקבלים חיזוק גם כאשר רוב המשיבים (56%) מדווחים כי יצא להם לנסוע ברכב עם מישהו שנהג לאחר ששתה משקה אלכוהולי פעם אחת לפחות.

מהנתונים עולה כי:

• גברים (63%) מדווחים יותר מנשים (32%) כי יצא להם לנהוג לאחר ששתו אפילו משקה אחד לפחות.

• ככל שהגיל יורד, כך שיעור המשיבים שיצא להם לנהוג לאחר ששתו עולה  - מחצית מקבוצת הגיל 18-34, 48% מקבוצת הגיל 35-54 ו – 36% מקבוצת הגיל 55 ומעלה.

• ככל שרמת ההכנסה עולה, כך שיעור המשיבים שיצא להם לנהוג לאחר ששתו עולה  -40% בקרב בעלי הכנסה מתחת לממוצע, 45% בקרב בעלי הכנסה סביב הממוצע ו – 58% בקרב בעלי הכנסה מעל הממוצע).

• ככל שהדתיות עולה, כך יורד שיעור המשיבים שיצא להם לנהוג לאחר ששתו  (54% מהחילוניים, 50% מהמסורתיים ו- 27% מדתיים או חרדים).

עמותת אור ירוק: "רבים מהחוגגים שותים אלכוהול בפורים, חשוב מאוד להגביר את ההסברה שתבהיר למבלים – לא שותים ונוהגים. אבל חשוב לא פחות שתהיה אכיפה מרובה בכבישים, שהנהגים ידעו שלא רק בפורים אלא בכל ימות השנה יש ניידות בכבישים. אכיפה אינטנסיבית תוביל נהגים לוותר על השילוב הקטלני של אלכוהול ונהיגה ובכך יוכלו למנוע את הנפגעים הבאים".


עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אודות כיסוי ראש לאישה
אודות כיסוי ראש לאישה
מתכון מנצח למנת שניצל קוד
הכניסה לרחוב חברון. שני תמרורים מטעים
תמרורים סותרים ברחוב חברון בהרצליה
נטלי דדון בקמפיין חדש
הטיול הגדול
חברת המועצה יפעת קריב. לתת מענה מהיר ויעיל
להקים נקודת הזנקה למד"א
לוד: דיר ואורווה פונו מאדמות מדינה
אישום: זייף מסמכים וניסה להשתלט על קרקע של נפטר בהרצליה