רמת השרון

קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה

התערוכה המשוחזרת תוצג כמחווה לאמנים לאחר שנגנבו אשתקד 11 עבודות מתוך התערוכה שהוצגה בפארק העירוני , אוצרת התערוכה יעל בן-ארי:" כאשר אמן מבטא את עצמו בשחור ולבן הוא מצמצם את האמצעים בהם הוא משתמש. מה שמעסיק את האמן בעבודה היא מידת הניגודיות והאיזון שהוא רוצה ליצור בין השחור ללבן, ועד כמה משקפת העבודה את רגשותיו, ובמקביל מייצרת רגשות אצל הצופה"

כתב לוקאל 18/03/2019
קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה
צילום באדיבות עיריית רמת השרון

קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה "שחור לבן" בגלריית החוצות ביום ג' 26/03/19 בשעה 19:00 בשדרת וויצמן. התערוכה המשוחזרת תוצג כמחווה לאמנים לאחר שנגנבו אשתקד 11 עבודות מתוך התערוכה.  

לפני שנה, בחג הפורים 2018 הציגה קבוצת אמני רמת-השרון בפארק העירוני ברח' הנצח את התערוכה "שחור לבן" אשר השתלבה בקרנבל הפורימי. באותו לילה, כאשר תמו החגיגות, נעשה מעשה קיצוני ואנדליסטי, כש-11 עבודות  מתוך התערוכה נגנבו. עד היום ולמרות החקירות, טרם נמצא קצה חוט או הסבר למעשה. כמחווה לקבוצת האמנים, נרתמה עיריית רמת-השרון , לסגור את המעגל ולהקים את התערוכה מחדש תוך שיחזור העבודות שנגנבו.

תערוכת "שחור לבן" מציגה צילומים של עבודות מהמדיומים השונים של האמנות: ציור, צילום, הדפס, קולאז', פיסול ועבודת זכוכית.  פעולת הצילום לשחור לבן מאפשרת לצופה מבט חדש אל העבודות,  כך לדוגמא יבחן הפסל  בצילום במבט דו-ממדי, באופן דומה יבחנו צבעי השמן, ועם העיבוד לשחור לבן ישוטחו ויאבדו מאיכותם. החיבור בין השחור והלבן מדגיש את הניגודיות הברורה שלהם כהפכים, ובאופן פרדוקסאלי מייצר במקביל הרמוניה ורגש, העין שלנו מורגלת בחוויית הטבע אל הזברה המפוספסת בשחור לבן. 

אוצרת התערוכה יעל בן-ארי:" כאשר אמן מבטא את עצמו בשחור ולבן הוא מצמצם את האמצעים בהם הוא משתמש.  מה שמעסיק את האמן בעבודה היא מידת הניגודיות והאיזון שהוא רוצה ליצור בין השחור ללבן, ועד כמה משקפת העבודה את רגשותיו, ובמקביל מייצרת רגשות אצל הצופה. אכן, בתערוכה זו נמצא עבודות דרמטיות, עבודות שלוות, עבודות ריאליסטיות ועבודות מופשטות. העיסוק בצבע השחור לבן  מתחבר לסיפורו של אמן האוונגרד הרוסי קזמיר מלביץ' ואל יצירתו המהפכנית מ-1915"ריבוע שחור על רקע לבן", מסגרת לבנה  אוורירית  בתוכה  דחוס ריבוע שחור. מלביץ' אמר בהתיחסו ליצירה ’הריבוע ריק  מאובייקט’, אך מלא תחושה, הוא חלון ביקום הנראה לעין, המעניק ממשות חדשה. כתם צבע שחור מעורר חוויות רגשיות ורוחניות, הלבן אשר מגביל את התפשטות השחור מסמל את העולם האינסופי, שמעבר לתפיסתנו, או לחילופין, את האור האינסופי. בעיניו של מלביץ' משמעות העמידה מול "ריבוע שחור" מבטאת  את היכולת האנושית של האדם להישיר מבט אל המוות, ולהכיר באפסותו אל מול האלוהים".                               

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעכו תבוא בשורת התיירות
פסטיבל הקרון הבינ"ל ה- 28
הכל נשאר במשפחה
חורשת העמל , רמת השרון
היכן ילמדו תלמידי ביה"ס "יעל רום"?
מנהיגי הנוער החדשים
אישום: החזיק שטרות מזויפים
אישום: החזיק שטרות מזויפים, קיבל דבר במרמה ואיים
בי"ס בר- אילן המחודש פותח את שעריו
"מאפלה לאור"