רמת השרון

מה יעלה בגורלה של תחנת מיחזור הפסולת במחלף הסירה?

תחנת מיחזור הפסולת הנמצאת בשטחה של רמת השרון בסכנת הפסקת פעילות

שרון יונתן 20/03/2019
תחנת מיחזור הפסולת במחלף הסירה. מה יעלה בגורלה?
צילום: פרטי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של רמת השרון החליטה לאחרונה שלא לאפשר את המשך פעילות תחנת מיחזור הפסולת, אך עד כה עדיין לא ננקטו הליכים נגד התחנה. תחנת המיחזור, הנמצאת בסמוך למחלף הסירה והקרובה יותר להרצליה, נמצאת בשטחה המוניציפלי של רמת השרון. התחנה היא בבעלותו של יוסי פרי ומופעלת על ידי שני קבלני משנה, בני וצביקה.

הועדה המקומית לתכנון ובניה קיבלה בישיבתה לפני מספר שבועות את עמדתה של מהנדסת העיר רמת השרון, עירית טלמור, לפיה אין לאפשר את המשך פעילותה של התחנה שפועלת ללא היתר.  טלמור קבעה כי התחנה שפעלה לאורך השנים ללא היתר, ובשלוש השנים האחרונות גם ללא רישיון עסק, יוצרת מפגעים סביבתיים שונים ומפגע בטיחותי וסביבתי. 

הוועדה קבעה כי בקשת מפעילי התחנה להפעילה למרות שאין לה היתר "נעדרת תום לב, מעצם העובדה כי שהמקום מתנהל ללא היתרים וללא רישיון כדין, תוך גרימת נזק סביבתי". נוכח זאת הוחלט כי התחנה תפונה בהקדם, אך מאז לא ננקט כל הליך אכיפתי בכדי ליישם את ההחלטה.

עידן למדן, חבר מועצת העיר רמת השרון אמר השבוע: "סגירת התחנה הכרחית נוכח העובדה שאין כל מחלוקת לגבי העדר החוקיות של פעילותה והנזקים הסביבתיים שהיא גורמת, כמו גם ההחלטה החד משמעית שקיבלה בנושא הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. ראוי לציין כי החלטת הוועדה התקבלה לאחר שגם המשרד להגנת הסביבה הסיר את התחנה מרשימת התחנות המאושרות על ידו. אני מצפה שהעירייה תפעל לקיום החוק והחלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

יוסי פרי, בעל תחנת מיחזור הפסולת, אמר השבוע בתגובה:

"הגיתי את הרעיון להקמת תחנת מעבר לפסולת בסמוך למחלף הסירה כבר בשנת 1994. התחנה אמורה לתת מענה לכל נושא הפסולת שהושלכה בהרצליה ורמת השרון בשטחים ציבוריים. הרעיון שלי התקבל בהתלהבות אצל יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה לשעבר, ובהמשך גם על ידי ראש עיריית רמת השרון. מאחר שהשטח המוניציפלי שבו הקמתי את תחנת המעבר שייך לעיריית רמת השרון קיבלתי מהם רישיון כדין ואכן עמדתי בכל תנאי הסף של המשרד להגנת הסביבה. בשנת 2016 התקבלה תוכנית בנין ערים להקמת השכונה בצד הצפוני של תחנת המעבר. תושבי השכונה שקנו דירה מעל קומה חמישית ראו בי כמטרד חזוי צפוי. אין נגדי כל תלונה של רעש ואבק אלא רק הנוף המטריד את התושבים החדשים. אין שום הצדקה למניעת פעולתה של התחנה. ההיפך הוא הנכון. רחבי הערים הרצליה ורמת השרון נקיים מכל פסולת בשטחים הציבוריים בשל הימצאותה של תחנת המעבר שברשותי. משמעות סגירת התחנה הוא הפיכת השטחים הציבוריים לאתרי פסולת פרטיים. המשך פעילותה של התחנה הייתה ותהיה פתרון נגיש להשלת פסולת בצורה מסודרת".

מהעירייה נמסר: הנושא תלוי ועומד בבית המשפט לעניינים מנהליים, במסגרת עתירה מנהלית אשר בעלי העסק הגישו כנגד המשרד להגנת הסביבה ועיריית רמת-השרון. יצוין, כי כנגד הבעלים מתנהלת חקירה פלילית בגין עבירה על חוק רישוי עסקים וחוק התכנון והבניה והעירייה אינה נוהגת לנהל את ענייניה המשפטיים מעל דפי העיתון.

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארז ברט
עצרת מחאה נגד מצעד הגאווה ברעננה
עוד ענת בירן
השכנים בת"א עצרו את התמ"א
הולך רגל נהרג בכביש 20
חשד: נהג במהירות של 156 קמ"ש
קינוח ללא גלוטן
דר ענת עמיטל מנהלת יחידת ריאות במרכז הרפואי זיו בצפת
היום הבינלאומי ללא עישון
מה זה שפת פייתון?
מה זה שפת פייתון?
תרומת שיער לחולי סרטן