רמת השרון

כנסת ישראל - הדור הבא

אירוע הפתיחה של "הכנסת הצעירה" התקיים בשבוע שעבר

שרון יונתן 20/03/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
צילום: פרטי

ערב החשיפה של הכנסת הצעירה שהוקמה על ידי מספר צעירים, ביניהם עמית סבן מרמת השרון התקיים בשבוע שעבר בכפר הירוק.

סבן, יזם חברתי טכנולוגי ומנכ"ל עמותת נוער למען נוער וצעירים, חבר לשני צעירים נוספים, שחר אלכסנדר ושני בכר, וביחד הקימו את מיזם הכנסת הצעירה.

סבן הסביר השבוע את מטרות הארגון: "המטרה שלנו היא הנגשת הפוליטיקה לדור העתיד. הפרלמנט יצור דור צעיר בקיא בנושאי המדינה בה הוא חי ומכיר מקרוב. הפרלמנט ידבר אל הצעירים בשפתם ויצית את סקרנותם לנושאים המדיניים והפוליטיים על ידי האמצעים העומדים לרשותם וכתוצאה מכך יצור דור עתיד יותר משכיל, אקטיבי, מעורב וחושב. בנוסף, חשוב לנו שהכנסת הצעירה תפריח את הסטיגמות של הצעירים אשר רודפות את הפוליטיקה ותהפוך אותה מנושא הנחשב בעיניי הצעירים למושחת, למלוכלך וללא רלוונטי לנושא שיחה מעורר דיון עליו חייבים לגבש דעה. מדובר בארגון צעיר שפועל להשפעה על ההחלטות המדיניות בישראל, מנגיש את המתרחש ומבעיר את להט העשייה בלב הצעירים. נמשיך ונפעל לקדם הידברות ופעילות בקרב הנוער והצעירים".

שחר אלכסנדר: "הכנסת הצעירה תורכב מתלמידים, סטודנטים, בני שירות, שינשינים, חיילים, בגילאים 14 עד 24. אנו פועלים על מנת שפרויקט הכנסת הצעירה תנגיש את המידע הפרלמנטרי לאוכלוסיה הצעירה בשלל דרכים ותדאג שהיא תהיה מודעת למתרחש במדינה. בעקבות כך, האוכלוסייה הצעירה תהיה מעורבת ותביע דעה על הדברים שהיא שומעת, דעות אלו יובאו לדיונים ולאנשים הרלוונטים בכנסת באמצעות סקרים וממצאים ועל השמעתן וקבלת יחס מספק באשר להן ילחמו נציגי הכנסת הצעירה".

באירוע הפתיחה השתתפו חברי כנסת יהודה גליק, סתיו שפיר וחיליק בר.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מילקי ביתי
השכמת ים לאזרחים הוותיקים
סלט בטטה עשיר
אין רצף לשבילי האופניים
אין רצף לשבילי האופניים
לאכוף את נושא השכרת דירות הנופש במרינה
עברי לידר במלון דן פנורמה אילת
סוף שבוע מוסיקלי בדן פנורמה אילת
שבוע האופנה בסוצי
כפר סבא על מפת האופנה
נעצר חשוד במקרי השוד בכפ"ס והוד"ש