רמת השרון

כדור נפלט מאקדחו של מאבטח בבית ספר

מאבטח בבית ספר יסודי ברמת השרון פלט כדור מאקדחו במהלך שעות הלימודים. חברת האבטחה: "לא היה אמור לקרות אילו המאבטח היה מקפיד על כל ההוראות והנהלים"

מיכאל פרוסמושקין 20/03/2019
המשטרה פתחה בחקירה (iclipart)

אירוע בטיחותי חריג: מאבטח בבית ספר יסודי ברמת השרון פלט השבוע כדור מאקדחו האישי – כך נודע לאתר "לוקאל". 

האירוע התרחש ביום שני השבוע בבית ספר יסודי צומח ע"ש דבורה עומר במתנ"ס אלי כהן שבשכונת מורשה. על פי הפרטים הידועים, במהלך שעות הלימודים נפלט כדור מאקדחו את המאבטח מבלי שגרם לנפגעים או לנזק.

מיד עם התרחשותו הוזעקו למקום כוחות משטרה של תחנת גלילות ואנשי ביטחון של העירייה אשר פתחו בחקירת המקרה. מעדויות ראשוניות עלה כי בית שהמאבטח היה בתוך הבוטקה של השומרים, הוא ניסה לסדר את האקדח לאחר שדבר מה הפריע לו בנרתיק של האקדח – ואז בטעות לחץ על ההדק, מה שהביא לפליטת כדור. באותה עת, על פי הידוע, לא היו אנשים בסביבתו ואיש לא נפגע.

המאבטח עוכב לחקירה בתחנת גלילות ונשקו האישי הוחרם. בשלב זה לא ברור מדוע היה הנשק טעון. חקירת המשטרה נמשכת.

יו״ר הנהגת ההורים בבית ספר עומר, קרן בן יוסף, מסר בתגובה: "לשמחתי, הילדים שהו באותה עת בכיתות ואיש לא נפגע. מנהלת בית הספר, גלי לידובסקי, ניהלה את האירוע בקור רוח והזעיקה את אגף הביטחון בעירייה ואת המשטרה. חברי להנהגת ההורים ואני סומכים על הנהלת בית הספר ועל גורמי המקצוע בעירייה שיפיקו את הלקחים וידאגו שאירוע כזה לא יחזור על עצמו".

 מאיר יצחק, מנכ"ל קבוצת מודיעין אזרחי, שהמאבטח מועסק מטעמה, מסר: "אכן המקרה תוחקר על ידי החברה ועל ידי המשטרה ומהתחקיר עולה כי אכן משהו הפריע למאבטח וכאשר ניסה לסדר את האקדח הוא בטעות פלט כדור. אנו רואים את המקרה הזה בחומרה רבה מאחר וזה לא היה אמור לקרות אילו המאבטח היה מקפיד על כל ההוראות והנהלים. לאור המקרה הנחתי את כל המנהלים בחברה לשוב ולחדד את נהלי הבטיחות בנשק לכל המאבטחים בכל הסניפים ובכל המוסדות שאנו מאבטחים בארץ על מנת שמקרה זה לא יקרה שוב. אנחנו שמחים על כך כי אף אחד לא נפגע ולא נגרם כל נזק מאירוע הזה ".
 
מעיריית רמת השרון נמסר: "בבית הספר "דבורה עומר" התרחש אירוע, כשמאבטח בית הספר פלט כדור מנשקו האישי, בנסיבות שנבדקות כעת. נציין שלא היו נפגעים באירוע, שהתרחש בשעה שהתלמידים שהו בכיתות. מיד עם היוודע דבר המקרה, מנהל אגף הביטחון בעיר וקב"ט מוסדות החינוך הגיעו לביה"ס, ערכו תחקיר ראשוני במקום - והמאבטח עוכב והועבר לחקירה בתחנת המשטרה. ראש העיר והגורמים הרלוונטיים בעירייה ובמשרד החינוך עודכנו מיידית בפרטי האירוע. עם סיום חקירת המאבטח במשטרה, יתקיים תחקיר מקיף באגף הביטחון בעירייה בשיתוף כל מאבטחי ביה"ס, להפקת לקחים ולמניעת הישנות של האירוע החמור".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תרבות קרוב לבית
רן היילפרן עם ראש העיר אמיר כוכבי
מינוי חדש בעיריית הוד השרון
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
דירוג הרשויות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה
פורסם דירוג הרשויות בליקויי הבטיחות באתרי בנייה
תלונה על תחלופת סייעות בגן ארבל
תלונה על תחלופת סייעות בגן ארבל
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
רחוב המרי רמת השרון
רחוב המרי יהפוך לרחוב הולנדי?
הדמיית פרויקט אלמוג כרמל מערב
פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בחיפה ובצפון יוצא לדרך