רמת השרון

מדוע מתעכב אישור התקציב העירוני?

הדחייה בהגשת התקציב נובעת מהעובדה שהבחירות המקומיות התקיימו בשלהי 2018, כאשר ברמת השרון התקיים גם סיבוב שני ועוד פרק זמן של שלושה חודשים עד להקמת הקואליציה. העירייה: "גיבוש התקציב מושלם בימים אלה"

שרון יונתן 04/04/2019
רוני בלקין. להביא את התקציב לאישור המועצה
צילום: אילן בשור

מתי יובא תקציב העירייה לשנת 2019 לאישור מועצת העיר? לא ברור, אבל זה בוודאי לא יקרה לפני חג הפסח. למרות שאנו כבר בתחילת חודש אפריל עיריית רמת השרון מתנהלת עדיין ללא תקציב לשנה הנוכחית.                                                      

הצעה לסדר בנושא זה תעלה על ידי חבר המועצה רוני בלקין בישיבת מועצת העיר שתתקיים ביום ראשון הקרוב. בלקין יציע כי טיוטת הצעת התקציב לשנת 2019 תוגש לוועדת הכספים עד ה-11 לחודש לכל המאוחר וכי וועדת הכספים תדון בטיוטת התקציב המוצע ותגיש את המלצותיה, הצעותיה והסתייגויותיה עד ה-1 למאי, כאשר למועצה יגיע אישור התקציב בישיבת המועצה הבאה שנקבעה לתאריך 5 למאי.                                                   

יש לציין כי הדחייה בהגשת התקציב נובעת מהעובדה שהבחירות המקומיות התקיימו בשלהי 2018, כאשר ברמת השרון, יש לזכור התקיים גם סיבוב שני ועוד פרק זמן של שלושה חודשים עד להקמת הקואליציה.                                                               

אגב, רמת השרון לא לבד. גם עיריות כפר סבא והוד השרון עדיין לא הביאו את התקציב השנתי לאישור המועצה. רעננה עשתה זאת בסוף חודש פברואר ואילו הרצליה בסוף חודש דצמבר.                                                                       

מהעירייה נמסר בתגובה: "בשנה רגילה המועד לאישור תקציב הוא 31.3, כאשר ניתן לקבל הארכה של 3 חודשים. בשל הבחירות המקומיות, המועד האחרון לאישור תקציב בשנת 2019 הוא 30 ביוני, ואף 30 בספטמבר אם ניתנת הארכה. גיבוש התקציב מושלם בימים אלה ויוצג בפני חברי הקואליציה ומחזיקי התיקים, כאשר ועדת הכספים צפויה להתכנס לפני חג הפסח במטרה להביא לאישור התקציב במליאת המועצה".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "בעת שיש בחירות לרשות המקומית, המועד לאישור תקציב במועצה הינו עד 6 חודשים לאחר מועד הבחירות. במקרה של רמת השרון היה גם סיבוב שני, משכך העירייה עדיין עומדת בלוחות הזמנים".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
להציב פקח קבוע בחוף הנפרד
נקודת שיטור ופיקוח ניידת
גילו שהם קרובי משפחה כשמילצרו יחד
המועדון החברתי במתנס אלי כהן ימשיך לפעול
תימשך פעילות המועדון החברתי במתנ"ס אלי כהן
גן תמר
תלונה על חולדות בגן ילדים
המומחים של יקי
המומחים של יקי
חזרה לנצח