רמת השרון

עשרות התנגדויות הוגשו לתוכנית הבניה "דרום גלילות"

מדובר בשטח מוניציפלי של רמת השרון בו אמורים להיבנות כ- 9,800 יח"ד ועוד כ-3,000 יח"ד בשטחה של תל אביב-יפו. בין המתנגדים גם עיריית רמת השרון

שרון יונתן 04/04/2019
חורש בשטח התכנית. התושבים מתנגדים להרס הטבע
צילום: טל ישראל

ביום שני התקיים דיון בוועדה המחוזית לתכנון ובניה על תכנית הבניה "דרום גלילות" שאותה חשפנו לפני שבועיים ב"קול ברמה". מדובר בתכנית שמקדמת רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) והיא נמצאת בשטח הענק התחום בין כביש 5, נתיבי איילון, שכונת רמת אביב ג' בת"א ודרך נמיר. מדובר בשטח מוניציפלי של רמת השרון בו אמורים להיבנות כ- 9,800 יח"ד ועוד כ-3,000 יח"ד בשטחה של תל אביב-יפו.

לתכנית הוגשו עשרות התנגדויות, וביניהם של בעלי הקרקע הפרטיים, עיריית רמת השרון, עיריית תל אביב-יפו, החברה להגנת הטבע והאקולוג עמית מנדלסון.

 את ההתנגדות הקהילתית לתכנית מובילים בשלב זה תושבים מתל אביב-יפו, בראשותו של עו"ד יואב קרמר, שטוענים כי תכנית בינוי מאסיבית במתחם דרום גלילות עומדת לרמוס את אחד מאתרי הטבע הייחודיים ביותר בגוש דן, לרבות עמק הנרקיסים והחורשה שסמוכה למתחם מערות אפקה.

בדיון נכחו כ-20 תושבים שהחזיקו את צילומי החי והצומח בחורש דרזנר. כמו כן, נכחו בדיון ראש העירייה, אבי גרובר, ומהנדסת העירייה.

גרובר לא הסתיר את חוסר שביעות רצונו מהתכנית, מכמות הכבישים הטבעתיים בה, החלוקה למתחמים והיעדר השמירה המספקת על ערכי הטבע והחי. גם מהנדסת העיר נתנה את הסכמתה לתיקון התכנית כך שתתחשב בערכי הטבע באזור.

לאחר הדיון אמר גרובר: "התכנון בתכנית דרום גלילות מיושן ואינו מתחשב בחיי הקהילה שאנחנו מייעדים למקום. החלוקה למתחמים מתעלמת מערכי טבע וכוללת רשת כבישים עמוסה ומסיבית. התכנון במתחם צריך להיעשות על ידי עיריית רמת השרון, שמכירה יותר מכל גורם מה הם צרכי תושביה וכיצד לשמר את הייחודיות ואת אופי המושבה של עירנו".

כעת מצפים התושבים להחלטתה של הועדה המחוזית וממשיכים להיערך למאבק משפטי, ציבורי ותקשורתי רחב יותר.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מזוודה שמתאימה לצרכיכם
רכב התהפך ברעננה
מטבח מעוצב
מה באמת כוללת העלות של עיצוב מטבח?
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
"כימי-קל"
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות