רמת השרון

תקלה במזגן הסתיימה בתביעה על סך מאות אלפי שקלים

תושבת רמת השרון תובעת שתי חברות מיזוג נוכח נזקים שנגרמו לה בעקבות תקלה במזגן ולאור טענותיה לגבי התנהלותן של החברות מרגע הדיווח על התקלה ועד לתיקונה בחלוף כחצי שנה

מיכאל פרוסמושקין 18/04/2019
המזגן התקלקל. התקלה דווחה בינואר, התיקון הסתיים ביולי
צילום אילוסטרציה

תושבת רמת השרון הגישה לפני ימים אחדים תביעה על סך מאות אלפי שקלים נגד שתי חברות מיזוג אוויר נוכח נזקים שלטענתה נגרמו לה בעקבות תקלה במזגן.

על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט השלום בהרצליה, בתחילת חודש ינואר 2018 נתגלתה תקלה באחד המזגנים שהותקן בדירתה ברחוב חטיבת  אלכסנדרוני בעיר. לדבריה, הוא החל לטפטף ולנזול על הקיר וחלודה יצאה ממנו תוך זיהום הקיר מבפנים ומבחוץ.

בתביעה טוענת בעלת הדירה כי מיד הזמינה שירות משתי החברות הנתבעות אשר שלחו נציג מטעמן לבדוק את התקלה. הוא מצידו טען, כך לדבריה, כי התקלה נובעת מכך שהדירה לא אטומה. ב – 12 בפברואר אותה שנה שלח בא כוחה של בעלת הדירה מכתב לשתי החברות המסביר כי אין כל מסמך שיווקי או משפטי המחייב כי הדירה תהיה אטומה על מנת שהמזגן יעבוד בכשירותו ועל כן על החברות לתקן את הנזק שנגרם לקיר.

לטענת התובעת, החברות שלחו נציג מטעמן רק בחלוף כחודש, והוא לא סיפק לטענתה תשובה בדבר הנזק או פתרון. ב – 15 במרץ נשלח מכתב נוסף בו הוסבר כי התקלה לא טופלה וממשיכים להיגרם נזקים, תוך זריקת אחריות של החברות מאחת לשנייה.

לאחר הגעת נציג נוסף של החברות, התברר, כך טוענת התובעת,  כי מדובר בדליפת גז מהמזגן בתוך הקיר ולאורך הצינור שמוביל ליחידת המזגן של החדר מתבגרים באופן שלא ניתן כלל לעשות שימוש ביחידה זו, ללא מזגן.

בעקבות מכתב נוסף שנשלח, ביקשה אחת מהחברות לתאם טיפול במזגן ליום – 21 ביוני. בסופו של דבר, הגיע טכנאי מטעמן של החברות ארבע פעמים על מנת לתקן את התקלה ועבודות התיקון, שכללו פתיחת קיר והחלפת צינור, הסתיימו רק ב – 23 ביולי, כאשר התקלה דווחה כבר בתחילת ינואר.

מהתביעה עולה כי נוכח עוגמת הנפש, הנזקים וההוצאות שנגרמו, עותרת כעת בעלת הדירה לפצות אותה בסכום של  יותר מ – 242 אלף שקלים.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
השגרירים הצעירים של רחובות
אישום: תקפו ערבים על רקע גזעני
פסטיבל האסיף
"אני הסודני הכי מסוכן"
מנכ"לית חדשה לבית ההורים העירוני בהרצליה
תערוכת ''אגם''
הוסר המכשול האחרון להשלמת רצף טיילות החוף
רצף טיילות החוף יוצא לדרך
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"