רמת השרון

עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס

עבודות שירות וקנס נגזרו על עורכת דין מרמת השרון שהורשעה בעבירות כלכליות במסגרת פרשה, בה הואשמו גם אמה, גיסה ועו"ד נוסף מהוד השרון

מיכאל פרוסמושקין 01/05/2019
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
צילום אילוסטרציה iclip art

תשעה חודשי עבודות שירות נגזרו לפני ימים אחדים בבית משפט השלום בת"א על עורכת דין מרמת השרון, בת 48, לאחר שהורשעה בעבירות כלכליות לפקודת מס הכנסה.

כתב האישום המתוקן מגולל פרשה מורכבת ורבת משתתפים. בשנת 2000 הקימו הנאשמת וגיסה תאגיד שעסק ביזמות מקרקעין, ביצוע עבודות בנייה ושיפוץ. בשנת 2006 הקימו השניים תאגיד נוסף שעסק בייזום והשקעות בתחום הנדל"ן.

בשנת 2007 סיכמו השניים עם אחרים, ובהם קבוצת רוכשים איטלקיים, כי השניים יסייעו בהשבחת נכס בת"א. על פי הסיכום, הנאשמת תעשה שימוש בידע המשפטי והאדמיניסטרטיבי שברשותה, לצורך רכישת הנכס והעסקאות שיעשו בו, בעוד גיסה יהיה אחראי על שיפוץ הנכס והבנייה בו.

בהמשך, נבנו על גג הנכס שלוש דירות והרווחים התחלקו בין הנאשמת, גיסה ואחרים. לאחר מכן שכרו המעורבים את שירותיו של עורך דין מהוד השרון, על מנת שיסייע להם בעריכת חוזים ובהגשת דיווחים לרשויות מיסוי מקרקעין. בהמשך, רכש עוה"ד את הנכס כנאמן של קבוצת הרוכשים. על פי הנטען, לאחר בניית הדירות, פעלו הנאשמת, גיסה, אמה ועוה"ד הנוסף להציג מצג כוזב לרשויות מס.

למעשה, בוצעה שורה של מצגים כוזבים שמטרתם הסופית היתה לזכות בפטור ממס. בפועל, השמיטה הנאשמת  - המיוצגת ע"י עורכי הדין רונן רוזנבלום ודניאל קליין - הכנסה של שני מיליון שקלים ועזרה לאחרים להשמיט הכנסה של 4.3 מיליון שקלים.

בסופו של דבר, גזר עליה בית המשפט תשעה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי בן חצי שנה וקנס בסך 80 אלף שקלים. הפרקליטות שוקלת האם להגיש ערעור. עניינם של שאר הנאשמים טרם הסתיים.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הביאו מדליות
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה בעפולה
בת 17 נפצעה אנוש בתאונה
נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים
"נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים"
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפס
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפ"ס
זבולון מחכה למנהיגות עם יכולות אישיות
"נחזק את זבולון ונשמור על נכסיה"
גופותיהם של גבר ואישה נמצאו בדירה בירושלים
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
מבשלים בשפת הסימנים