רמת השרון

"למדתי שביחד אפשר לשנות"

עומר שילון, תלמידת כיתה י' בתיכון רוטברג ברמת השרון, מאמינה שבני נוער יכולים לשנות את המציאות סביבם. עובדה, היא עושה זאת בתור יו"ר מועצת הנוער העירונית

שרון יונתן 07/05/2019
עומר שילון.
צילום: פרטי

 "מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי מתנדבת לכל פעילות או תרומה שהיה אפשר", מספרת על עצמה עומר שילון, יו"ר מועצת הנוער העירונית, בת 16 ותלמידת כיתה י' בתיכון רוטברג ברמת השרון.

תמיד היית מעורבת חברתית?

"כן, כי אהבתי להשפיע מגיל צעיר. האמנתי ואני עדיין מאמינה שבני נוער יכולים לשנות כבר עכשיו בכל נושא שחשוב להם. לכן היה לי חשוב לעשות זאת, לתת ולהשפיע בכל דרך שאוכל. תמיד הרגשתי שקיבלתי יותר ממה שנתתי".

מהם הדברים העיקריים שאת מבצעת בתפקיד?

"תפקיד מועצת הנוער הינו לתת מענה לנוער על צרכיו ולשמש לו כקול אל מול הגופים השונים בנושאים הקשורים בנוער והיא מורכבת מנציגים מכיתות ז' עד יב'. מבחינתי, יו"ר הוא הנציג עם הכי הרבה אחריות. כלומר, לאחד ולשלב בין כל הנושאים וכל הנציגים. תפקיד היו"ר הוא למצוא דרך לתת לכל הנציגים קול. זוהי דרך לממש את רעיונותיהם, לתת כלים לפתור בעיות או להבין איך מרימים פרויקט חשוב. לוודא שהנוער מיוצג גם בין עולם המבוגרים, בין אם בפגישות בעירייה שנוגעות אלינו או מול גופים אחרים. לדאוג שהבעיות של הנוער מקבלות מענה דרך פרויקטים".

ספרי לנו על פרויקטים שקידמת עם חברייך?

"קידמנו מספר פרויקטים בעיר: מפגשים עם נוער מנתניה על מנת ללמוד על האוכלוסיות השונות, קווי אוטובוסים נוספים לנוער בחופשות, פרויקט להעלאת מודעות לקהילת הלהט"ב, התנדבות עם בתי אבות שונים בעיר ותכנון מועדון נוער ראשון".

מה התפקיד נתן לך?

"להיות החלטית גם תחת לחץ, להיות עם ראש פתוח ויצירתיות. למדתי שהתמדה היא המפתח ושאם אתה עושה משהו שאתה אוהב וחשוב לך אל תיתן לאף אחד לעצור אותך. אבל יותר מהכל המקום הפך לבית שלי וכולנו שם משפחה. למדתי שאי אפשר להצליח לבד ושביחד באמת אפשר לשנות".

יש לך שאיפות פוליטיות?

"בעתיד אני לא רואה את עצמי בפוליטיקה. התכנון הוא להיות נוירוכירורוגית".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטיילים ותורמים
מטיילים ותורמים
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
האלופים של רעננה
פיילוט פינות האכלה לחתולים
בוטלה הרצאת שר החינוך בבית קינן
בוטלה הרצאת שר החינוך בבית קינן
עוד אופיר רונן. מייצג את עובדי הקאנטרי
הקאנטרי הולך לעליון
מעבירים את השלטון חלק
חתונת הכסף
עתודות הקרקע בפ"ת נגמרות