רמת השרון

תושבת רמת השרון חוותה התקף אלרגיה חמור במהלך ריצה

במכבי שירותי בריאות ברמת השרון העניקו לה טיפול מציל חיים. התושבת: "עשיתי הכול כדי להגיע כמה שיותר מהר לטיפול כי ידעתי שהזמן עובד לרעתי"

שרון יונתן 16/05/2019
ד
צילום באדיבות מכבי

תושבת רמת השרון שיצאה לג'וגינג בין השדות הפתוחים באזור ביתה לא תיארה לעצמה שהפעילות הגופנית תסתיים בהתקף אלרגיה קטלני.

 "תוך כדי ההליכה, בין השדות והנוף המדהים של השרון, התחלתי להרגיש גירודים בגוף", מספרת בתיה (שם בדוי) בת 45 מרמת השרון. "בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות אבל מהר מאוד הצטרפה לגירודים תחושה של נפיחות בפה ובלשון ואז הבנתי שאני חייבת בדחיפות להתקשר לבעלי ולהגיע למוקד כמה שיותר מהר".                

 תוך כמה דקות הם הגיעו למוקד הרפואה הדחופה של מכבי שירותי בריאות ברמת השרון. עם כניסתה למוקד, היא התקבלה על ידי האחות אסיל חרזאללה שהזעיקה את ד"ר סוניה לביא, מומחית ברפואת משפחה שמאבחנת מייד שמדובר בשוק אנפילקטי (אלרגיה) חריף ויחד הן התחילו להעניק לה טיפול מציל חיים.                                                    

ד"ר לביא מסבירה כי המקרה הזה היה קיצוני ודרמטי במיוחד: "כשבדקתי את המטופלת גיליתי שהלשון מאוד נפוחה מה שעלול להוביל לחסימת דרכי נשימה. זה לא מקרה סטנדרטי של התקף אלרגיה".

 הן התחילו במתן עירוי, זריקות אדרנלין וסטרואידים כדי להפחית את תסמיני האלרגיה ולעצור את ההתקף. במקביל אסיל הזעיקה ניידת טיפול נמרץ.

תוך כמה דקות הטיפול שהעניקו אסיל וד"ר לביא החל להשפיע, הגירודים נעלמו והמטופלת החלה לנשום בצורה סדירה. עד להגעת הניידת, מצבה כבר התייצב וצוות מד"א שהגיע למוקד, פינה אותה לבית החולים להמשך מעקב וייצוב מצבה.                                                                             

לבתיה בן קטן הסובל מאלרגיה לחלב ומוצריו ולכן היא מכירה מקרוב עד כמה יכול להיות קטלני התקף אלרגי. "ברגע שהבנתי שאני חווה התקף אלרגיה, עשיתי הכול כדי להגיע כמה שיותר מהר לטיפול כי ידעתי שהזמן עובד לרעתי. למזלי הצוות הרפואי של המוקד היה מקצועי, מהיר ואמפטי והם נתנו לי להרגיש שאני בידיים טובות".                                                                       

במכבי שירותי בריאות מציינים כי הטריגר להתפתחות האלרגיה אינו ידוע. ככל הנראה, לא מדובר בשדה ובשטח הפתוח בו ביצעה פעילות גופנית והנושא עדיין בבירור.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמותת בית מוריה פותחת את שנת הלימודים ויוצאת מגבולות ב"ש
מפלגה חדשה קמה בישראל
"אני אשבור לך את כל הפרצוף"
נערכים ליום התרמה לקרן ע"ש רועי חסן ז"ל
מי העתיק ממי?
מי מעתיק ממי?
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
גוטמן. ממלא מצברים
הבוגר האחראי